Każdy prędzej czy później stanie przed wyborem prezentu dla niemowlaka.  Chociażby niewielki upominek należy wręczyć świeżo upieczonym rodzicom, wybierając się do nich w odwiedziny. Co jednak podarować tak małemu dziecku? Nie wszyscy mają na ten temat wystarczającą wiedzę. Jest jednak kilka upominków, które można uznać za dość uniwersalne w tej sytuacji. Na co więc postawić? Co podarować kilkutygodniowemu dziecku?

Jaki prezent kupić dla niemowlaka?

Oczywiście małe dziecko, które dopiero się urodziło potrzebuje przede wszystkim suchej pieluszki i bliskości swoich rodziców. Dzieci w wieku do 3 miesięcy preferują zabawki czarno-białe o dość wyrazistej formie. W tym wieku czas fiksacji wzroku jest krótki, ale warto stawiać na zabawki, które stymulują ten zmysł. Dziecko w wieku około 4 miesięcy zaczyna się już interesować otoczeniem. Wyciąga rączki do przedmiotów różnego rodzaju. Można więc postawić na zabawki, które przesuwają się w pionie i poziomie. Sprawdzi się też mata sensoryczna.

Dopiero po ukończeniu 6. miesiąca życia maluch zaczyna się stopniowo pionizować. Wstaje na czworaka, a potem siada. W tym wieku dzieci poznają otaczający je świat i to w sposób bardzo intensywny. Wkładają wiele przedmiotów do buzi, gdyż to pozwala im poznać ich fakturę. Około ośmiomiesięczne maluchy zaczynają już interesować się książeczkami. Dzieci roczne lubią zabawki dźwiękowe. Dlatego też jak widać przy zakupie prezentu dla niemowlaka trzeba kierować się przede wszystkim jego wiekiem. Oczywiście zakupione przedmioty powinny być wysokiej jakości i spełniać wszystkie normy.

Ranking prezentów dla niemowlaka

Przytulanka – niespodzianka, z której ucieszy się każde dziecko

Przytulanki i maskotki są na ogół dobrym pomysłem jako prezent dla niemowlaka, chociaż raczej nieco starszego. W przypadku młodszego dziecka przydać się może uspokajacz w formie maskotki z projektorem, który rozświetla pokój maluszka gwiazdkami i ułatwia zasypiania kołysankami. Dźwięki wydawane przez maskotki tego rodzaju dla niemowlaka są uspokajające, relaksujące. Pluszaki to jeden z najpopularniejszych prezentów dla małych dzieci.

 1. Szumisie Szumiś Lily Szumiąca Maskotka Do Uspokajania

  Szumisie Szumiś Lily Szumiąca Maskotka Do Uspokajania

 2. Ty Beanie Babies Psi Patrol Skye

  Ty Beanie Babies Psi Patrol Skye

 3. Jellycat Króliczek 18 cm Beżowy

  Jellycat Króliczek 18 cm Beżowy

Ubranka – praktyczny upominek dla dziecka

Ubranka dla niemowlaka to zdecydowanie ten prezent z kategorii praktycznych. Przy zakupie ciuszków dla dziecka, warto od razu wybrać te o rozmiar większe. Poza tym trzeba pamiętać o tym, że rozmiary różnych producentów nie są sobie równe. Każdy rodzic powinien ucieszyć się zarówno z ubranek codziennych, jak i tych bardziej wizytowych. Wybór na rynku jest na szczęście tak duży, że nie powinno być większego problemu z wyborem ładnego ubranka i to na każdą porę roku.

 1. Koszulka KB-19-T200 REVIEW FOR KIDS

  Koszulka KB-19-T200 REVIEW FOR KIDS

 2. Tomi Pinokio kombinezon Winter

  Tomi Pinokio kombinezon Winter

 3. Kombinezon dziecięcy – Shearling 6-12m, Elodie Details

  Kombinezon dziecięcy - Shearling 6-12m, Elodie Details

Materiałowa książeczka kontrastowa – prezent, który bawi i uczy

Książeczka jest bardzo dobrym pomysłem na prezent dla niemowlaka. Trzeba jednak wybrać odpowiedni model. W tym przypadku  najlepiej sprawdzi się materiałowa książeczka z kontrastowymi obrazkami lub taka, którą się dobrze czyta. Przed wybraniem książeczki, warto jednak zajrzeć do jej wnętrza. Czasem okazuje się, że pod efektowną okładką kryje się niewiele. Książeczka kontrastowa to prezent, który jednocześnie bawi i uczy malucha.

 1. Mom’S Care Materiałowa Książeczka Kontrastowa Minty

  Mom'S Care Materiałowa Książeczka Kontrastowa Minty

 2. Canpol Babies Pluszowa Kontrastowa Książeczka Edukacyjna Sensory Toys

  Canpol Babies Pluszowa Kontrastowa Książeczka Edukacyjna Sensory Toys

 3. Fisher-Price Książeczka Z Wierszykami

  Fisher-Price Książeczka Z Wierszykami

Pieluchy – praktyczny upominek, który przyda się każdemu niemowlakowi

Pieluchy wydają się być wielu osobom prezentem oklepanym, ale są również jednym z najbezpieczniejszych upominków dla niemowlaka. Zawsze się przydadzą w przeciwieństwie do kilku gryzaków czy kilkunastu mat edukacyjnych. Trzeba jedynie dobrać je odpowiednio do wieku malucha i preferencji samych rodziców, jeśli ci takie mają. Pieluchy są produktem łatwo dostępnym, który zakupić można w zasadzie w każdym sklepie.

 1. Pieluchy Pampers

  Pampers New Baby VP rozmiar 1

 2. Bella Happy, Pieluszki jednorazowe

  Bella Happy, Pieluszki jednorazowe Newborn 1

 3. Pampers Premium Care VP rozmiar 1

  Pampers Premium Care VP rozmiar 1

Miękkie klocki – idealny prezent dla małych konstruktorów

Dzieci w każdym wieku przepadają za klockami. Oczywiście dla najmniejszych maluchów przeznaczone są klocki miękkie oraz gumowe. Dopiero dla dziecka starszego niż 6 miesięcy można zakupić duże klocki plastikowe. Klocki drewniane są przeznaczone jeszcze dla starszych dzieci. Wynika to z tego, że maluszki leżą często podczas zabawy na plecach. Wypuszczenie w ich przypadku ciężkiej zabawki może skończyć się bolesnym uderzeniem. Przy miękkich klockach tego ryzyka nie ma.

 1. B.Toys Klocki Miękkie Zestaw Mały Z Cyferkami One Two Squeeze

  B.Toys Klocki Miękkie Zestaw Mały Z Cyferkami One Two Squeeze

 2. Canpol Babies Miękkie Klocki Sensoryczne 12 szt.

  Canpol Babies Miękkie Klocki Sensoryczne 12 szt.

 3. Clementoni Baby Miękkie Klocki Pachnące

  Clementoni Baby Miękkie Klocki Pachnące

Smoczek + zawieszka – niezwykle przydatny drobiazg dla dziecka

Smoczków i zawieszek do nich nigdy nie ma za wiele. Nowoczesne smoczki wcale nie niszczą zgryzu dziecka i nie zaburzają odruchu ssania. Są to gadżety maluchowi naprawdę potrzebne. Uspokajają go, pozwalają się wyciszyć i poczuć bezpiecznie. Co ciekawe, niektóre badania mówią, że podawanie przed snem dzieciom smoczków chroni je przed tzw. śmiercią łóżeczkową.

 1. Bibs Smoczek Uspokajający Kauczuk Hevea Blush S

  Bibs Smoczek Uspokajający Kauczuk Hevea Blush S

 2. Lovi Smoczek Silikonowy Dynamiczny 0-3M 2 SZT BUDDY BEAR

  Lovi Smoczek Silikonowy Dynamiczny 0-3M 2 SZT BUDDY BEAR

 3. Philips Avent Zawieszka Do Smoczka zielona

  Philips Avent Zawieszka Do Smoczka zielona

W prezent dla niemowlaka trzeba się zaopatrzyć, wybierając się pierwszy raz w odwiedziny do świeżo upieczonych rodziców i nie tylko. Taka sytuacja spotkać może każdego. Dla laika zakup upominku dla tak małego dziecka może być nieco problematyczny. Tymczasem jest kilka uniwersalnych prezentów, które w tym przypadku sprawdzają się w zasadzie zawsze. Są to zdecydowanie różnego rodzaju ubranka dla dzieci, pieluszki np. pampersy, smoczki z zawieszkami, pluszaki i maskotki czy książeczki kontrastowe.

Sklepy warte uwagi