Ślub to niewątpliwie wyjątkowy dzień nie tylko dla Młodej Pary, ale i ich bliskich. Z tej okazji warto wręczyć nowożeńcom upominek. Co sprawdzi się jako prezent w tym szczególnym dniu? Postawić na coś praktycznego, a może wręcz odwrotnie? Para Młoda raczej niechętnie udzieli odpowiedzi na to pytanie. Tymczasem nie wypada pojawić się na uroczystości z pustymi rękami. Jakie są więc sprawdzone prezenty ślubne? Co jest zawsze dobrym pomysłem?

Ranking prezentów na ślub

Prezent ślubny powinien być przede wszystkim dobrze przemyślany. Dlatego też należy unikać kupowania go na tzw. ostatnią chwilę. Lepiej jest dobrze wybór przemyśleć i zaplanować. Upominek z okazji ślubu powinien być w końcu wyjątkowy i niezapomniany. W praktyce najlepsze wrażenie robią zawsze prezenty niespodziewane i nietuzinkowe. Podobnie jest w przypadku nowożeńców. Danie samej koperty z pieniędzmi może być niezbyt mile widziane. Na co zatem warto postawić w tym szczególnym dniu ślubu?

 1. Serwis obiadowy lub kawowy

  Serwis obiadowy lub kawowy

  Zastawa stołowa to zawsze dobry pomysł na elegancki i praktyczny prezent dla Pary Młodej. Może być to cały zestaw obiadowy składający się z talerzy płaskich i głębokich, talerzy deserowych, półmisków, wazy do zup, sosjerek itd. Można jednak także postawić na wysokiej jakości serwis kawowy, a więc filiżanki ze spodkami, cukiernice, mleczniki, dzbanki do parzenia herbaty itd. Są też serwisy obiadowo-kawowe, najbardziej rozbudowane rozmiarowo. Klasycznym wyborem jest w tym przypadku biała porcelana, czasem delikatnie zdobiona. Nie trzeba jednak się do tego ograniczać.

 2. Cyfrowa ramka do zdjęć

  Cyfrowa ramka do zdjęć

  Ramka cyfrowa do zdjęć to prezent ślubny z kategorii tych elektronicznych. Za sprawą takiej niepozornej ramki Para Młoda będzie mogła potem oglądać wszystkie zdjęcia wiążące się z najszczęśliwszymi chwilami w ich życiu. Równie dobrze mogą być to fotografie stricte ślubne. Cyfrowa ramka jest ciekawą alternatywą dla standardowych albumów na zdjęcia. Pozwala na zmieszczenie w jednym miejscu całkiem sporej kolekcji fotografii i można ustawić ją w centralnym miejscu np. salonu czy sypialni.

 3. Sztabka złota lub złota moneta

  Sztabka złota lub złota moneta

  To w praktyce pieniądze, ale w bardziej eleganckiej formie niż koperta wypchana banknotami. Sztabki złota lub złote monety to świetny sposób lokowania kapitału i zarazem jedna z najstarszych jego form. Takie zapasy są nieocenione, gdy przychodzą tzw. gorsze czasy. Obecnie zakup sztabek złota, nawet małych czy złotych monet bulionowych nie jest większym problemem.

 4. Ekspres do kawy

  Ekspres do kawy

  W coraz większej liczbie polskich domów i mieszkań spotkać się można z ekspresem do kawy. To też świetny prezent na ślub. Wysokiej jakości ekspres do kawy ucieszy zarówno Pana Młodego, jak i Panią Młodą. Do wyboru są urządzenia różnego rodzaju. Zakres cenowy ekspresów do kawy jest dość szeroki, a więc bez problemów można znaleźć model odpowiedni do swoich potrzeb i możliwości finansowych. W praktyce najlepiej sprawdzają się na ogół ekspresy automatyczne.

 5. Komplet wysokiej jakości noży kuchennych

  Komplet wysokiej jakości noży kuchennych

  To kolejny prezent dla Młodej Pary z kategorii upominków kuchennych. Wysokiej jakości, profesjonalne noże kuchenne nie są tanie, a więc stanowią naprawdę dobry pomysł na prezent. Warto tutaj postawić na cały komplet, a nie pojedyncze noże. Zestaw umieszczony w eleganckim bloku będzie zdobić niejedną kuchnię. Na rynku wybór w tym zakresie jest dość spory. Najlepszej jakości noże posiadają ostrza wykonane ze stali nierdzewnej. Rękojeść może być drewniana lub wykonana z materiału antypoślizgowego. Miłośnikom kuchni azjatyckiej sprezentować można zestaw noży japońskich.

 6. Piękna pościel do sypialni

  Piękna pościel do sypialni

  Pościel wysokiej jakości do sypialni to także świetny prezent na ślub. To propozycja dość popularna i często wybierana, ale pościeli warto mieć w swoim domu więcej. Warto tutaj postawić na produkt wykonany z bawełny, satyny lub satyny bawełnianej. Materiał musi być przyjemny w dotyku i wytrzymały. Nie może zniszczyć się po zaledwie kilku praniach. W skład kompletu powinna wchodzić poszewka na kołdrę oraz dwie poszewki na poduszkę. Wybór wzorów i kolorów na rynku jest ogromny. Z powodzeniem można jednak postawić na klasykę.

Jaki prezent kupić na ślub?

Najwięcej osób wciąż nowożeńcom z okazji ślubu wręcza gotówkę. Jednak bardziej eleganckim rozwiązaniem jest podarowanie prezentu w formie fizycznej. Dodatkowo jest to oznaka, że na danych osobach nam zależy i poświęciliśmy nieco czasu na poszukiwanie właściwego upominku. Jeśli już Parze Młodej wręczamy kopertę z pieniędzmi, warto zamiast kwiatów przynieść chociaż niewielki, dobrze przemyślany prezent.

Zakup upominku na ślub nie jest zadaniem łatwym. Na pewno spore znaczenie ma w tym przypadku stopień pokrewieństwa czy zażyłości z nowożeńcami. Im relacja jest bliższa, tym na ogół prezent jest większy, droższy. Zazwyczaj największe upominki Parze Młodej sprawiają rodzice, dziadkowie, chrzestni, rodzeństwo oraz najbliżsi przyjaciele. Jednak nie mniej istotne są tutaj możliwości finansowe. Trzeba wziąć je pod uwagę i powinni do rozumieć także nowożeńcy. Oczywistym jest, że osoby o kiepskiej sytuacji finansowej nie mogą podarować na ślub prezentu za kilka tysięcy złotych. Można jednak zakupić tańszy, ale nie mniej elegancki i praktyczny upominek np. pościel do sypialni czy cyfrową ramkę na zdjęcia.

Wiele osób przy wyborze prezentu na ślub bierze też pod uwagę to, gdzie organizowane jest wesele i ile ma ono trwać. Znaczenie mają w tym przypadku koszty poniesione przez Parę Młodą. Oczywiście droższe są wesela dwudniowe z poprawinami, organizowane w hotelach i dużych miastach. Sporo trzeba zapłacić także za noclegi dla gości. Kolejną kwestią jest to, ile osób na dany prezent się składa. Znaczenie ma to czy osoba zaproszona idzie na ślub sama czy z osobą towarzyszącą, a może i dziećmi. Na ogół im więcej osób, tym większy prezent się kupuje.

Przede wszystkim zaś warto pamiętać, że ślub to po prostu wyjątkowa okazja i należy te chwile przeżywać wspólnie z Parą Młodą. Prezenty tak naprawdę mają drugorzędne znaczenie i nie powinny być one tutaj najważniejsze.

Sklepy warte uwagi