Dmuchawa do liści akumulatorowa to świetna alternatywa dla standardowych grabi do liści. Jest to bardzo wszechstronne urządzenie przychodzące z pomocą podczas wykonywania prac porządkowych w ogrodzie. Pozwala na sprzątanie znacznie szybsze niż w przypadku użycia narzędzie manualnych. Jest ono również o wiele dokładniejsze, bo akumulatorowa dmuchawa do liści dociera także w trudniej dostępne miejsca – pod krzewami, przy ogrodzeniach czy przy murach.

Najlepsze dmuchawy do liści akumulatorowe – ranking

Jaką dmuchawę do liści akumulatorową kupić do swojego ogrodu? To pytanie nasuwa się przede wszystkim jesienią, gdy problem spadających w dużej ilości liści z drzew może spędzać niektórym sen z powiek. Jest to urządzenie na pewno bardzo przydatne, które pozwala zaoszczędzić sporo czasu i energii. W wyborze odpowiedniego modelu na pewno pomoże przygotowany przez nas ranking dmuchaw do liści akumulatorowych.

 1. Dmuchawa do liści akumulatorowa Makita Dub362Z

  Dmuchawa do liści akumulatorowa Makita Dub362Z
  Sprawdź aktualną cenę

  Bardzo wydajna dmuchawa do liści akumulatorowa z bezszczotkowym silnikiem prądu stałego. Wykorzystuje innowacyjną technologię XPT, która cechuje się podwyższoną odpornością na wilgoć i pył. To urządzenie przyjazne dla środowiska naturalnego, bo cechuje się zerową emisją zanieczyszczeń i nie generuje w czasie pracy dużego hałasu. Doskonale sprawdzi się w każdym ogrodzie. Oferuje sześciostopniową regulację siły wydmuchu . Długa dysza ma trzystopniową regulację długości.

 2. Dmuchawa Dewalt Dcm562Pb-Qw

  Dmuchawa Dewalt Dcm562Pb-Qw
  Sprawdź aktualną cenę

  Akumulatorowa dmuchawa do liści z bezszczotkowym silnikiem wysokiej jakości. Waży nieco ponad 3 kilogramy i generuje hałas na poziomie 94 dB. Urządzenie jest dość lekkie i nie powoduje dużego obciążenia ramion. Posiada wygodny uchwyt poprawiający ergonomię pracy. Atutem omawianego modelu jest specjalna blokada spustu i zmienna prędkość zapewniająca kontrolę mocy. Urządzenie wyróżnia się dużą wydajnością.

 3. Graphite Odkurzacz ogrodowy akumulatorowy Energy 36V Li-lon

  Graphite Odkurzacz ogrodowy akumulatorowy Energy 36V Li-lon
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalny odkurzacz do liści współpracujący z akumulatorem. Doskonale sprawdzi się w niejednym ogrodzie. Oferuje funkcję dmuchawy o prędkości przepływu powietrza do 200 kilometrów na godzinę i odkurzacza rozdrabniającego odpady. Całość zapewnia spory worek materiałowy o pojemności 35 litrów. Urządzenie dodatkowo jest wyposażone w pasek na ramię, co czyni pracę wygodniejszą. Producent na sprzęt udziela trzech lat gwarancji.

 4. Dmuchawa do liści akumulatorowa AEG PowerTools

  Dmuchawa do liści akumulatorowa AEG PowerTools
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy dmuchawa akumulatorowa do liści idealna do niejednego ogrodu. Wyróżnia się kompaktową formą, co przekłada się na wysoki komfort pracy. Akumulator i ładowarkę należy zakupić oddzielnie. Jest to sprzęt wytrzymały i wydajny. Posiada przycisk do regulacji prędkości pracy. Atutem urządzenia jest wyłącznik blokujący. Dmuchawa jest w pełni kompatybilna z nowoczesnym systemem PRO18V.

 5. Dmuchawa Worx WX094.9

  Dmuchawa Worx WX094.9
  Sprawdź aktualną cenę

  Prosta w obsłudze akumulatorowa dmuchawa do liści o dużej wydajności. Kontrolę nad siłą nadmuchu zapewniają w tym przypadku aż trzy poziomy regulacji. Produkt jest kompatybilny z akumulatorami systemu PowerShare. Wyróżnia się lekką i dość kompaktową konstrukcją. Doskonale radzi sobie z trudniej dostępnymi miejscami. Jest to sprzęt idealny do czyszczenia twardych powierzchni. Sprawdzi się nawet w rękach profesjonalistów.

Jaką dmuchawę do liści akumulatorową kupić?

Dmuchawa akumulatorowa do liści to niepozorne urządzenie, które w dużej mierze może ułatwić utrzymanie w ogrodzie porządku. Na jaki sprzęt warto się zatem w tym przypadku zdecydować? Co trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie dmuchawy do liści akumulatorowej?

 • Waga  – zdecydowana większość dmuchaw do liści to urządzenia o wadze do kilku kilogramów. W sklepach znaleźć można jednak również urządzenia cięższe np. na kółkach czy modele plecakowe. Są one również większe rozmiarowo.
 • Długość rury – długi element pozwala na dokładniejsze sprzątanie, ale to krótsza rura jest wygodniejsza np. dla osób  niższych. Coraz częściej akumulatorowe dmuchawy do liści mają rurę regulowaną, co jest rozwiązaniem najlepszym.
 • Prędkość i objętość przepływu powietrza – od tego zależy efektywność pracy dmuchawy ogrodowej. Te o przepływie do 200 kilometrów na godzinę są odpowiednie do sprzątania liści lekkich i suchych. Te z mocą 200-300 kilometrów na godzinę radzą sobie już z mokrymi liści czy niewielkimi patykami. Warto też sprawdzić objętość strumienia. Niektóre sprzęty emitują bowiem powietrze z dużą prędkością, ale mają zbyt wąski nadmuch. Objętość przepływu wahać się może od 200 do nawet 800 m3/h. Urządzenia mniejsze są dobrym wyborem do niewielkich ogródków. Sprawdzają się też wszędzie tam, gdzie nie ma wielu drzew. Urządzenia z większą objętością powietrza są droższe, ale i wydajniejsze. Warto na nie postawić w większym ogrodzie.
 • Blokada obrotów – jest to funkcja bardzo przydatna, gdy do posprzątania jest większy teren. Pozwala bowiem na ustawienie na stałe określonej wydajności pracy urządzenia bez konieczności ciągłego sprawdzania jego mocy.
 • Ergonoma pracy – w tym przypadku sporo zależy od takich elementów wyposażenia jak uchwyty, szelki i pas. Dzięki nim dmuchawa akumulatorowa nieco mniej obciąża ręce oraz kręgosłup. To pozwala wykonywać pracę szybciej i efektywniej. Dodatkowo komfort pracy poprawiają również specjalne słuchawki ochronne wykonane z poduszki piankowej. Są one lekkie i świetnie tłumią dźwięki. Słuchawki mają najczęściej regulowany pałąk. Można je więc dopasować bez problemu do swoich indywidualnych potrzeb.

Czy warto kupić dmuchawę do liści akumulatorową?

Akumulatorowa dmuchawa do liści to urządzenie, które w dużej mierze ułatwia utrzymanie czystości w ogrodzie lub na działce. Pozwala zaoszczędzić sporo sił i energii. Jest to sprzęt mobilny i niezbyt skomplikowany w obsłudze. Doskonale sprawdza się w przypadku większości właścicieli ogrodów czy podwórek. Z powodzeniem dmuchawę wykorzystywać można przez cały rok, a nie tylko w okresie jesienno-zimowym.

Dmuchawy do liści akumulatorowe to ciekawa alternatywa dla dmuchaw elektrycznych czy spalinowych. W tym przypadku operatora nie ogranicza kabel, bo urządzenia nie trzeba podłączać do sieci elektrycznej. Mimo zastosowania akumulatora takie dmuchawy wcale nie muszą być bardzo ciężkie. Na ogół ważą kilka kilogramów. Jedynym minusem jest w tym przypadku ograniczony czas pracy. Na to jest jednak bardzo proste rozwiązanie. Wystarczy do dużego ogrodu wybrać model o wysokiej pojemności akumulatora. Będzie wówczas po naładowaniu pracował naprawdę długo. Przed zakupem dobrze jest też sprawdzić czas ładowania akumulatora i to, czy wchodzi on w skład zestawu podstawowego.

Popularni producenci dmuchaw do liści akumulatorowych

Podsumowanie rankingu dmuchaw do liści akumulatorowych

Zachowanie porządku w ogrodzie czy na podwórku nie jest zadaniem prostym. Dużym ułatwieniem może być w tym przypadku odpowiedni sprzęt. Przykładem jest akumulatorowa dmuchawa do liści, która pomaga np. w porządkowaniu terenu z liści opadających z drzew jesienią. Jest to urządzenie wydajne, proste w obsłudze i naprawdę funkcjonalne. W wyborze odpowiedniego modelu na pewno pomoże nasz ranking dmuchaw do liści akumulatorowych.