Spieniacz do mleka to niewielkich rozmiarów urządzenie służące do robienia pianki z mleka, które potem jest na ogół dodawane do kawy. Napowietrza ono mleko, tworząc w efekcie końcowym pianę gęstą i ciężką. Powstające w tym czasie niewielkie pęcherzyki rozjaśniają teksturę mleka i przy okazji zwiększają jego objętość. Spieniacz do mleka doprowadza do procesu denaturacji białek. Spieniać można zarówno mleko zimne, jak i ciepłe. W tym pierwszym przypadku wymaga to jednak więcej energii.

Ranking spieniaczy do mleka

 1. Spieniacz do mleka Adler AD 4478

  Spieniacz do mleka Adler AD 4478
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy spieniacz do mleka, który nie sprawia większych problemów w obsłudze. Pozwala na jednorazowe spienienie do 115 ml mleka lub jego podgrzanie (do 240 ml). Obu funkcji używać można również jednocześnie. Urządzenie wykonane jest z wytrzymałych materiałów m.in. stali nierdzewnej. Posiada wnętrze pokryte powłoką nieprzywierającą. Spienia mleko zimne i ciepłe. Wyróżnia się eleganckim designem i nie jest trudne do utrzymania w czystości.

 2. Spieniacz Sencor SMF 2020WH

  Spieniacz Sencor SMF 2020WH
  Sprawdź aktualną cenę

  Wykonany z tworzywa sztucznego spieniacz do mleka, który oferuje kilka trybów pracy – spienianie mleka z podgrzewaniem, spienianie mleka bez podgrzewania i podgrzewanie mleka bez spieniania. Specjalna nieprzywierająca powłoka skutecznie zapobiega przypalaniu się mleka i jest łatwa do utrzymania w czystości. Produkt posiada antypoślizgową rękojeść i przezroczystą pokrywkę, która pozwala na kontrolowanie procesu pienienia mleka.

 3. MPM MKW-03M

  MPM MKW-03M
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesny spieniacz do mleka, który świetnie radzi sobie zarówno z mlekiem ciepłym, jak i zimnym. Oferuje spienianie z podgrzewaniem, spienianie bez podgrzewania oraz samo podgrzewanie mleka. To model o mocy 500W wyposażony w funkcjonalny dzbanek o podwójnych ściankach gwarantujących długotrwałe utrzymywanie określonej temperatury. Posiada stabilną podstawę obrotową i dwie wymienne nakładki do mieszania mleka i jego spieniania.

 4. Spieniacz do mleka Severin SM 3590

  Spieniacz do mleka Severin SM 3590
  Sprawdź aktualną cenę

  Zasilany bateryjnie ręczny spieniacz do mleka, który jest bardzo łatwy do utrzymania w czystości. Spienia mleko w zaledwie kilka sekund. Posiada ubijak wykonany ze stali nierdzewnej oraz obudowę w kolorze czarnym typu „soft touch”. To urządzenie, które dopełni idealnie niejedną nowoczesną kuchnię. Pozwala raczyć się każdego dnia aromatycznym cappuccino czy frappe. Producent udziela na spieniacz dwuletniej gwarancji.

 5. Spieniacz Clatronic MS 3089 Miętowy

  Spieniacz Clatronic MS 3089 Miętowy
  Sprawdź aktualną cenę

  Efektowny wizualnie spieniacz do mleka w kolorze miętowym. To spieniacz ręczny pozwalający na szybkie przygotowanie cappuccino czy kawy latte. Zasilany jest dwoma bateriami AA. Posiada wysokiej jakości ubijaczkę wykonaną ze stali nierdzewnej. Obudowa jest z kolei utrzymana w stylistyce „soft touch”. Urządzenie pasować będzie designem do kuchni nowoczesnych i utrzymanych w modnej stylistyce retro. To propozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników mlecznej kawy.

Jaki spieniacz do mleka kupić?

Spieniacz do mleka to urządzenie, po które sięgają przede wszystkim fani cappuccino czy kawy latte. To sprzęt niedrogi i bardzo funkcjonalny. Na jaki model warto postawić i czym kierować się przy zakupie spieniacza do mleka?

 • Rodzaj – najprostsze i najtańsze są oczywiście spieniacze ręczne. Zasilane są na ogół bateryjnie. Są odpowiednie do przygotowania mleka do jednej lub dwóch kaw. Bardziej zaawansowanym rozwiązaniem są spieniacze tłokowe, które nie potrzebują dodatkowego źródła zasilania. Coraz większą popularnością na rynku cieszą się spieniacze elektryczne o dużej wydajności działania. Często posiadają funkcje dodatkowe. Podobnie działają spieniacze indukcyjne wykorzystujące technologię indukcji. Pracują one w trybie automatycznym.
 • Pojemność – to istotne, gdy ze spieniacza korzystać ma kilka osób jednocześnie. Podawana jest tutaj ilość mleka spienionego i podgrzewanego. Standardowo jest to 260 ml dla spieniania mleka i 500 ml dla podgrzewania mleka.
 • Moc – wyrażana jest w watach. Im jest wyższa, tym krótszy jest czas spieniania mleka. Oczywiście parametr ten dotyczy tylko spieniaczy elektrycznych.
 • Nasadki dodatkowe – pozwalają na wyprodukowanie większej lub mniejszej ilości piany, gdy jest taka potrzeba.
 • Czyszczenie – od tego elementu zależy w dużej mierze komfort korzystania ze spieniacza do mleka. Dobrym wyborem  są urządzenia z elementami wyjmowanymi, które można bez problemu umyć pod bieżącą wodą czy włożyć do zmywarki.
 • Funkcje dodatkowe – oczywiście spieniacze mają przede wszystkim za zadanie spieniać mleko. Jednak coraz więcej urządzeń dostępnych na rynku oferuje sporo funkcji dodatkowych. Jedną z nich jest funkcja spieniania mleka na zimno, co jest przydatne podczas przygotowywania na bazie kawy, ale w wersji na zimno. Są też urządzenia, które pozwalają na przygotowywanie koktajli mlecznych i kakao. Modele elektryczne mogą posiadać funkcję automatycznego wyłączania się po określonym czasie. To rozwiązanie bardzo wygodne.

Czy warto kupić spieniacz do mleka?

Ciepłe, spienione mleko to nieodłączny element wielu smacznych napojów kawowych. Nie wszyscy mają w domach ekspresy do kawy z funkcją przygotowywania mlecznej pianki, ale rozwiązaniem może być właśnie zakup spieniacza do mleka. To niepozorne urządzenie, które pozwala na szybkie i bezproblemowe przygotowanie ciepłego mleka z puszystą pianką. W ten sposób w domowych warunkach przygotować można ulubione cappuccino czy kawę latte. Ponadto spieniacze przychodzą z pomocą podczas przygotowywania posiłków dla małych dzieci czy tworzenia deserów różnego rodzaju.

Spieniacz do mleka to sprzęt, który przyda się w niejednym gospodarstwie domowym. Pozwala na przygotowanie kremowego i ciepłego mleczka z pianką. Do wyboru są przy tym urządzenia różnego typu. Najprostsze pod względem działania i zarazem najtańsze są spieniacze ręczne. Radzą sobie one naprawdę dobrze i są dobrym wyborem dla singli czy par. Coraz większą popularnością cieszą się także spieniacze elektryczne i indukcyjne. Te do działania potrzebują już źródła zasilania. Pod względem wydajności przewyższają modele ręczne. Co więcej, coraz częściej pozwalają na przygotowywanie pianki także  z mleka zimnego, a nie tylko ciepłego.

Popularni producenci spieniaczy do mleka

Sklepy warte uwagi