Samsung jest jednym z wiodących producentów na rynku tabletów. Posiada w ofercie nowoczesny sprzęt dobrej jakości, który pracuje na Androidzie i jest regularnie aktualizowany. Tablety Samsung dostępne są w szerokim zakresie cenowym. Wyróżniają się dobrej jakości matrycami i modemami, a także wytrzymałymi bateriami. Firma nie spoczywa jednak na laurach. Cały czas pracuje nad nowymi tabletami, które zaskakują innowacyjnymi rozwiązaniami i efektownym designem.

Ranking tabletów Samsung

 1. Tablet Samsung Galaxy Tab S6 10.5” 128GB

  Tablet Samsung Galaxy Tab S6 10.5'' 128GB
  Sprawdź aktualną cenę

  Wyposażony w wydajny procesor tablet Samsung. Za sprawą trybu Samsung DeX można z niego korzystać w zasadzie tak jak z komputera. To urządzenie smukłe i mobilne, które można ze sobą wszędzie zabrać. Wyświetlacz sAMOLED zapewnia żywe, jasne kolory, a cztery głośniki AKG oprawę dźwiękową najwyższej jakości. W niewielkim wgłębieniu z tyłu tabletu znajduje się rysik magnetyczny, który automatycznie się ładuje. Tablet wyposażony jest w wydajną baterię.

 2. Samsung Galaxy Tab A 10.1 2019 32GB

  Samsung Galaxy Tab A 10.1 2019 32GB
  Sprawdź aktualną cenę

  Stylowy tablet z dużym wyświetlaczem z długo działającą baterią. Działa płynnie i niezawodnie. Oferuje wysokiej jakości dźwięk za sprawą Dolby Atmos 3D. Urządzenie wyposażone jest w ośmiordzeniowy procesor, który zapewnia doskonałe wrażenia multimedialne. Dzięki innowacyjnej funkcji Family Share, tablet pozwala na dzielenie się istotnymi informacjami z bliskimi. Aplikacja SmartThings umożliwia kontrolowanie wszystkich urządzeń marki Samsung.

 3. Tablet Samsung Galaxy Tab S6 Lite 10.4” 64GB

  Tablet Samsung Galaxy Tab S6 Lite 10.4'' 64GB
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości tablet z ergonomicznym rysikiem S Pen. To urządzenie lekkie i wygodne, które bez problemu zabrać ze sobą można w podróż. Pozwala na dobieranie rozmów telefonicznych czy pisanie wiadomości SMS. Na uwagę zasługuje ponadto wytrzymała bateria, która pracuje nieprzerwanie nawet 3 godzin i 64 GB wbudowanej pamięci. Tablet posiada dużych rozmiarów wyświetlacz oraz smukły korpus. Wykorzystuje system operacyjny Android.

 4. Samsung Galaxy TAB S5e 10.5” 64GB

  Samsung Galaxy TAB S5e 10.5'' 64GB
  Sprawdź aktualną cenę

  Lekki, idealny do podróży tablet o efektownym, nowoczesnym designie. To model wielozadaniowy, który pozwala na wykonywanie wielu czynności jednocześnie. Posiada niemal bezramkowy wyświetlacz sAMOLED i cztery głośniki dostrojone przez AKG. Nowoczesna funkcja Family Share umożliwia dzielenie się z najbliższymi najważniejszymi informacjami. Bateria jest bardzo wydajna. Na jednym ładowaniu urządzenie działa nawet 14,5 godziny. Tablet dostępny jest w trzech wariantach kolorystycznych do wyboru – czarnym, złotym oraz srebrnym.

 5. Tablet Samsung Galaxy Tab S4 10,5” 64GB

  Tablet Samsung Galaxy Tab S4 10,5'' 64GB
  Sprawdź aktualną cenę

  Wielozadaniowy tablet Samsung z innowacyjnym rysikiem S Pen oraz klawiaturą. Pracować na nim można jak na komputerze, a przy tym jest to urządzenie mobilne. Idealnie nadaje się zarówno do pracy, jak i rozrywki. Posiada smukłą formę, sporych rozmiarów wyświetlacz i dostrojone przez AKG głośniki stereo. Nowoczesna funkcja SmartThings umożliwia kontrolowanie urządzeń AVi IoT w inteligentny sposób. Tablet posiada 64 GB wbudowanej pamięci, ale można ją rozszerzyć do nawet 400 GB.

Jaki tablet Samsung wybrać?

Tablety marki Samsung od lat cieszą się dużą popularnością. Są cenione z uwagi na wydajność, funkcjonalność i wysoką jakość wykonania. Jak jednak wybrać urządzenie odpowiednie do swoich potrzeb? Na co zwrócić przy zakupie szczególną uwagę?

 • Ekran – tablety marki Samsung często oferowane są w wersji 10-calowej. Takie urządzenia zapewniają wysoki komfort pracy i oglądania filmów czy seriali. Wykorzystywane są często niemal jak komputery. Im wyższa jest ich rozdzielczość, tym oczywiście lepiej.
 • Pamięć RAM – warto stawiać na modele, które mają jak najwięcej pamięci RAM. Są one bardziej wydajne i mocniejsze.
 • Aktualny system operacyjny – w przypadku tabletów Samsung jest to Android. Znaczenie ma jego wersja, powinna być ona jak najnowsza.
 • Bateria – większość osób w tym przypadku zwraca uwagę na samą pojemność. Tymczasem warto przyjrzeć się jeszcze deklarowanym przez producenta czasom działania urządzeń na jednym ładowaniu. Tablety produkcji firmy Samsung generalnie posiadają wytrzymałe baterie wysokiej jakości.
 • Wykonanie – większość tabletów produkowanych jest z tworzywa sztucznego i aluminium. Metal gwarantuje trwałość i wytrzymałość konstrukcji. Jednocześnie sprawia, że dane urządzenie prezentuje się nowocześnie i efektownie zarazem. Nowsze tablety Samsung są lekkie, ale jednocześnie wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. To często modele bezramkowe.
 • Wbudowana pamięć – to nic innego jak ilość miejsca na przechowywanie plików różnego rodzaju. Gdy na tablecie znajdować się mają zdjęcia czy pliki video lub mają być na nim instalowane gry, warto postawić na model z pamięcią minimum 64 GB. Nowsze tablety mają pamięć 128 GB i większą. Często można ją rozbudować poprzez czytnik kart pamięci.
 • Połączenie z internetem – każdy tablet posiada moduł łączności bezprzewodowej WiFi. W ten sposób łączy się z sieciami otwartymi lub domowym routerem. Gdy urządzenie ma być wykorzystywane poza domem warto postawić na tablet z modemem LTE. Poza tym każdy tablet  posiada  moduł Bluetooth.

Czy warto kupić tablet marki Samsung?

Tablety Samsung od wielu lat cieszą się bardzo dużą popularnością i nie zanosi się w tej kwestii na zmiany. Wyróżniają się bowiem wysoką jakością wykonania i dużą wydajnością. To urządzenia funkcjonalne, które pozwalają na przeglądanie dokumentów, oglądanie filmów, granie w gry czy surfowanie po internecie. Są przy tym o wiele wygodniejsze w użytkowaniu niż smartfony, a jednocześnie są bardziej mobilne niż laptopy.

Nowoczesne tablety Samsung to urządzenia ze sporych rozmiarów wyświetlaczem, ale jednocześnie lekkie i kompaktowe. Posiadają często w zestawie rysiki. Są to urządzenia idealne do rozrywki i nie tylko. Sięgać po nie mogą zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Stanowią ciekawą alternatywę dla klasycznych laptopów i smartfonów.

Atutem tabletów marki Samsung jest niewątpliwie wydajna bateria. Pracują one na jednym ładowaniu nawet kilkanaście godzin. Są przy tym bardzo proste w obsłudze i niezwykle funkcjonalne.

Sklepy warte uwagi