Wideodomofon zwany również niekiedy wideofonem to urządzenie, które pozwala na słowne komunikowanie się z osobą, która chce wejść do danego budynku oraz na obejrzenie tej osoby. Podstawowa różnica między wideodomofonem i domofonem polega właśnie na tym, że daną osobę nie tylko słychać, ale i widać. Kamera zamontowana jest w tym przypadku na bramie wjazdowej do posesji lub na drzwiach wejściowych. Monitor znajduje się natomiast w domu bądź mieszkaniu.

Ranking wideodomofonów

 1. Legrand Zestaw Videodomofonowy Jednorodzinny Bticino Wi-Fi (363911)

  legrand zestaw videodomofonowy jednorodzinnybticino wifi 363911
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesny jednorodzinny zestaw wideodomofonowy, który za sprawą aplikacji Door Entry synchronizuje się z telefonem. Posiada sześciokątną kamerę, breloki oraz czytnik zbliżeniowy. Łączy się z WiFi. Dzięki temu wykorzystać go można do komunikacji ze smartfonem z Androidem lub iOS. Całość utrzymana jest w stonowanej, jasnej kolorystyce. Zestaw rozbudować można do funkcji dwurodzinnej.

 2. Legrand Wideodomofon kolorowy 369220

  legrand wideodomofon kolorowy 369220
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości, odporny na uszkodzenia mechaniczne wideodomofon z wyraźnym wyświetlaczem. To zestaw przeznaczony dla budynku jednorodzinnego, który rozbudować można do wersji dwurodzinnej. Do jego podłączenia potrzebne są jedynie dwa przewody. Dodatkowo do zestawu podłączyć można jeszcze jedną kamerę CCTV oraz oświetlenie.

 3. Somfy V500 7” (2401446)

  somfy v500 7
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalny zestaw wideodomofonowy z panelem zewnętrznym i monitorem wewnętrznym. Połączenie odbywa się w tym przypadku przy pomocy dwużyłowego przewodu. Do tego celu wykorzystać można nawet istniejącą już instalację dzwonka. Monitor wyposażony jest w siedmiocalowy, kolorowy ekran i sporą ilość przycisków sterujących. Atutem zestawu jest szerokokątna kamera oraz funkcja widzenia w nocy.

 4. Orno Zestaw Wideodomofonowy Arx N Kolorowy 7” Natynkowy Or-Vid-Vp-1028

  orno zestaw wideodomofonowy arx n kolorowy 7 natynkowy or vid vp 1028
  Sprawdź aktualną cenę

  Oryginalny, kolorowy zestaw wideodomofonowy jednorodzinny. Posiada płaski monitor z kolorowym wyświetlaczem 7-calowym o wysokiej  rozdzielczości. Panele przycisków monitora są dotykowe. Monitor rozbudować można ponadto o dodatkowe video monitory z serii ARX i CASSIS. Całość uzupełnia panel zewnętrzny z kamerą kolorową CCD. Montowane są one nadtynkowo. W skład zestawu wchodzi również daszek ochronny.

 5. Eura VDP-40A3 A31A140

  eura vdp 40a3 a31a140
  Sprawdź aktualną cenę

  Jednorodzinny wideodomofon dla wymagających użytkowników. W skład zestawu wchodzi biały monitor obsługujący WIFI, kaseta zewnętrzna i adapter sieciowy. Produkt pozwala nie tylko na komunikowanie się z gośćmi, podgląd otoczenia kamery czy sterowanie ryglem przy wejściu, ale i na obsługę drugiego wyjścia.

 6. Eura-Tech WideoDomofon VDP-29A3 SATURN PLUS

  eura tech wideodomofon vdp 29a3 saturn plus
  Sprawdź aktualną cenę

  Klasyczny, jednorodzinny wideodomofon pozwalający również na obsługiwanie drugiego wyjścia. Monitor głośnomówiący posiada pokrętła regulacyjne, które umożliwiają dostosowanie do swoich potrzeb głośności rozmowy, nasycenia obrazu oraz jego jasności. Do wyboru jest w tym przypadku aż 16 melodii gongu. Monitor posiada pamięć mieszczącą do 100 zdjęć. Zestaw rozbudować można o jeszcze jeden monitor lub dodatkowy unifon.

Jaki wideodomofon kupić?

Wideodomofon to tak naprawdę bardziej nowoczesny domofon. Służy on do zabezpieczania wejścia do domu czy mieszkania przez intruzami. Pozwala na komunikowanie się między domem  i tym, co znajduje się na zewnątrz. Jak jednak wybrać odpowiedni wideodomofon? Co wziąć w tym przypadku pod uwagę?

 • Rodzaj – na podstawie systemów wykorzystywanych w wideodomofonach można wydzielić ich trzy rodzaje. Wideodomofony analogowe to urządzenia, które składają się z panelu  zewnętrznego i wewnętrznego, które połączone  są przewodem. Warto zamontować je na etapie budowy domu. Gwarantują one dostęp do podstawowych funkcjonalności. Bardziej zaawansowane są wideodomofony cyfrowe, które dodatkowo posiadają moduł realizujący połączenie przewodowe lub bezprzewodowe. Oferują one także więcej funkcji m.in. umożliwiają sterowanie oświetleniem. Cechują się wyższą jakością połączenia. Ostatnia grupa to wideodomofony inteligentne IP, które pozwalają na sterowanie systemem również z osobnego urządzenia mobilnego. Sterowanie jest możliwe także w przypadku nieobecności w domu. Takie rozwiązanie jest jednak oczywiście najdroższe.
 • Funkcjonalność – wideodomofony, w zależności od wybranego modelu, pozwalają m.in. na podgląd obrazu, otwieranie furtki, obsługiwanie połączeń audio, sterowanie oświetleniem, otwieranie bramy brelokiem lub za pomocą czytnika linii papilarnych, nagrywanie, współpracowanie z aplikacjami czy przekazywanie rozmów z wykorzystaniem systemu GSM.
 • Parametry techniczne – design ma w tym przypadku raczej drugorzędne znaczenie, ale warto zwrócić uwagę na przekątną ekranu monitora, obsługiwaną rozdzielczość, kąt widzenia, zasięg działania czy sposób sterowania (dotykowo lub za pomocą przycisków). Dobrze jest sprawdzić także wymiary całego sprzętu i jego odporność na działanie różnego rodzaju czynników zewnętrznych np. uszkodzeń mechanicznych czy opadów deszczu.

Czy warto kupić wideodomofon?

Wideodomofon coraz częściej zastępuje tradycyjny domofon. To dość niepozorne urządzenie, które zapewnia wysoką wygodę użytkowania. Pozwala bowiem na szybkie i bezproblemowe otwieranie drzwi wejściowych czy bramy do posesji. Przy okazji oferuje naprawdę duży poziom bezpieczeństwa. Zmniejsza bowiem ryzyko wtargnięcia na działkę czy do budynku niepowołanych osób.

Zasada działania wideodomofonu jest w praktyce bardzo prosta. Dzięki temu urządzeniu można w sposób zdalny kontrolować zamek drzwi wejściowych czy bramy prowadzącej do posesji. Jeśli ktoś zadzwoni wideodomofonem, można z nim porozmawiać za sprawą odpowiedniego modułu czy wpuścić go do środka, otwierając zdalnie zamek wejściowy. Wideodomofon dodatkowo daje podgląd kamery na wyświetlaczu i przede wszystkim tym różni się od zwykłego domofonu. Uznawany jest za jego bezpieczniejszą wersję.

Obecnie wideodomofony cieszą się coraz większą popularnością. W XXI wieku stanowią doskonały sposób na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa. Stosowane są głównie w przypadku domów jednorodzinnych, ale w sprzedaży znaleźć można również zestawy bardziej rozbudowane.

Popularni producenci wideodomofonów

Sklepy z domofonami warte uwagi