Zestaw alarmowy służy do zwiększenia bezpieczeństwa danego obiektu – domu, biura, serwerowni czy budynku o charakterze przemysłowym. Na ogół składa się z centralni alarmowej, czujki, manipulatora, sygnalizatora optyczno-akustycznego, akumulatora oraz obudowy. Bardziej rozbudowane zestawy alarmowe dodatkowo zawierają piloty zdalnego sterowania czy breloki zbliżeniowe. Ich zadaniem jest zwiększenie komfortu użytkowania i wzrost poziomu bezpieczeństwa.

Ranking zestawów alarmowych

 1. SATEL Zestaw Alarmowy W Pełni Bezprzewodowy Perfecta 6 Czujek PERFECTA16WRL

  satel zestaw alarmowy w pelni bezprzewodowy perfecta 6 czujek perfecta16wrl
  Sprawdź aktualną cenę

  Bezprzewodowy zestaw alarmowy idealny do mieszkania, domu letniskowego czy garażu. Skutecznie zabezpiecza małe i średnie obiekty. Jest to produkt prosty w konfiguracji i mało skomplikowany w obsłudze. Wykorzystuje nowoczesne czujniki z serii MICRA i piloty MPT-350. Daje to możliwość rozbudowy systemu bez konieczności kładzenia nowych torów kablowych.

 2. Pgst Bezprzewodowy Alarm Gsm + Wifi Pg105 R5 + Syrena 105 Db 5 Czujników Ruchu

  pgst bezprzewodowy alarm gsm wifi pg105 r5 syrena bezprzewodowa 120 db 5 czujnikow ruchu
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesny system alarmowy o wysokiej funkcjonalności. Posiada innowacyjne rozwiązania, które jeszcze kilka lat temu były zupełnie niedostępne. Na uwagę zasługują m.in. trzy wejścia przewodowe ze wsparciem podłączenia EOL oraz wparcie dla najbardziej nowoczesnych kontaktronów.

 3. Lamax Tech Shield

  lamax tech shield
  Sprawdź aktualną cenę

  Bezprzewodowy zestaw alarmowy, który można obsługiwać za pomocą aplikacji zainstalowanej na smartfonie. Przy jej pomocy można sprawdzić stan alarmu, zmienić ustawienia, włączyć go i wyłączyć czy sterować kamerą IP. Całość jest bardzo prosta w obsłudze. Za sprawą zestawu stworzyć można więc inteligentne gospodarstwo domowe z prawdziwego zdarzenia.

 4. iSmartAlarm Starter Package – Zestaw podstawowy domowego systemu zabezpieczeń iSmartAlarm (iOS/Android) (ISA1G)

  ismartalarm starter package zestaw podstawowy domowego systemu zabezpieczen ismartalarm ios android isa1g
  Sprawdź aktualną cenę

  Zestaw, który składa się na Osobisty Monitoring Domowego Systemu Zabezpieczeń. Kontrolować można go za pomocą urządzenia z iOS lub Androidem. Działa bezprzewodowo, skutecznie chroniąc dom czy mieszkanie. Całość można z powodzeniem zainstalować samodzielnie, bez pomocy zewnętrznej. Zestaw składa się z kilku elementów, które sprawnie ze sobą współpracują. Centrum jest CubeOn w formie sześcianu.

 5. Lark Centralka Smart Home Security S3-Gsm

  lark centralka smart home security s3 gsm
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesny zestaw alarmowy, który nie sprawia większych problemów w obsłudze, a dodatkowo można go łatwo rozbudować. Idealnie sprawdza się w warunkach domowych. Jego centralnym elementem jest centralka alarmowa, którą skonfigurować można samodzielnie. Obsługiwana jest za pomocą pilota, kodu, dedykowanych płytek zbliżeniowych czy zainstalowanej na telefonie aplikacji. Do systemu podłączyć można 50 czujek ruchu.

 6. Orno System bezprzewodowy Or-Ab-Mh-3005

  orno system bezprzewodowy or ab mh 3005
  Sprawdź aktualną cenę

  Bezprzewodowy system alarmowy z modułem GSM. Wyróżnia się funkcjonalnością i wysoką jakością wykonania. Zestaw sterowany może być za pomocą  pilota zdalnego sterowania. Posiada wbudowany dialer GSM, który umożliwia powiadomienie SMS czy wiadomością głosową. Obsługuje karty SIM. Syrena alarmowa umożliwia zaprogramowanie trzech numerów telefonów alarmowych.

Jaki zestaw alarmowy kupić?

Zamontowanie systemu alarmowego w oczywisty sposób przekłada się na wzrost poziomu bezpieczeństwa mieszkańców danego budynku. Dlatego też popularność tego typu systemów cały czas rośnie. Jak jednak wybrać odpowiedni do swoich potrzeb zestaw alarmowy? Co trzeba wziąć pod uwagę?

 • System komunikacji – podstawowe znaczenie ma w tym przypadku sposób komunikacji między czujkami i centralą sterującą. Do niedawna królowały rozwiązania kablowe, ale coraz częściej stawia się na zestawy wykorzystujące fale radiowe. Nie wymagają one bowiem stosowania kabli, co jest niezwykle ważne, gdy alarm zakładany jest w już istniejącym budynku. Instalacja alarmu bezprzewodowego jest błyskawiczna, a ponadto w każdej chwili można zmienić rozstawienie czujek.
 • Sposób informowania o zagrożeniu – najprostszym i zarazem najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest syrena alarmowa, która nie tylko informuje o włamaniu, ale i odstrasza złodziei. Często to jednak za mało. Dlatego też nowoczesne zestawy alarmowe posiadają coraz częściej moduł telefoniczny – kablowy lub GSM. Daje on możliwość poinformowania o alarmie właściciela budynku. Komunikacja ta może przebiegać w sposób dwukierunkowy.
 • Funkcjonalność – zagrożeniem dla budynku są nie tylko włamania, ale i inne zjawiska takie jak zalania czy pożary. Warto więc sprawdzić czy wybrany system alarmowy może współpracować z czujkami dymu bądź wody.
 • Lokalizacja budynku i jego kształt – szczególnie mocno odpowiedniego zestawu alarmowego potrzebują budynki stojące na uboczu, które złodzieje wybierają sobie na cel szczególnie chętnie. Spore znaczenie ma przy tym ich kształt. Im bardziej są one skomplikowane pod tym względem, tym więcej potrzebnych jest w praktyce czujników alarmowych. Wszelkie wnęki czy załamania to bowiem miejsca idealne dla intruzów.

Czy warto kupić zestaw alarmowy?

Polacy czują się w swoich domach i mieszkaniach bezpiecznie. Jednak i tak rozboje, włamania i kradzieże są sporym problemem. Stąd też rosnąca popularność różnego rodzaju zestawów alarmowych. Alarmy, które przed laty kojarzyły się tylko z luksusowymi rezydencjami, staja się coraz bardziej atrakcyjne cenowo. Stąd też sięga po nie coraz więcej osób. W nowych budynkach stają się one wręcz standardem. Jednak zestawy bezprzewodowe zamontować można z powodzeniem także w tych obiektach, które już od dawna są wybudowane.

Po zestaw alarmowy powinny sięgnąć przede wszystkim te osoby, które często podróżują i dużo czasu spędzają za domem. Trzeba pamiętać o tym, że dla złodziei szczególnie atrakcyjne są budynki położone na uboczu, poza większymi zabudowaniami. Tymczasem okazuje się, że montaż systemu alarmowego wcale nie musi kosztować fortuny. W sprzedaży dostępne są różnorodne rozwiązania na każdą kieszeń.

Za sprawą nowoczesnego zestawu alarmowego można uniknąć lub zminimalizować ryzyko włamania i kradzieży. Niektóre systemy dodatkowo informują o pożarze czy zalaniu. Są one wbrew pozorom bardzo łatwe w obsłudze, a dodatkowo wiele z nich można z powodzeniem zainstalować samodzielnie.

Popularni producenci zestawów alarmowych

Sklepy ze zestawami alarmowymi warte uwagi