Wyrzynarka akumulatorowa jest narzędziem elektromechanicznym, które służy do obróbki różnego typu materiałów – metali, naturalnego drewna czy tworzyw sztucznych. Jak sama nazwa wskazuje, zasilana jest za pomocą akumulatora. Pozwala na wycinanie otworów np. trójkątów i kółek oraz innych, mniej regularnych wzorów. Umożliwia nieliniowe skracanie i formowanie dowolnych materiałów. Doskonale radzi sobie z liniami prostymi, a więc wyrzynarka sprawdza się także w przypadku bardziej precyzyjnych prac.

Ranking wyrzynarek akumulatorowych

 1. Wyrzynarka akumulatorowa DeWalt DCS334N
  Wyrzynarka akumulatorowa DeWalt DCS334N
  Sprawdź aktualną cenę
  Wysokiej jakości akumulatorowa wyrzynarka z silnikiem bezszczotkowym i elektroniczną regulacją prędkości obrotowej. Posiada uchwyt brzeszczotu typu lock-off oraz elektroniczny hamulec silnika. Ciekawym rozwiązaniem jest czterostopniowa funkcja wychylenia brzeszczotu, która pozwala na dostosowanie precyzji i szybkości do danego materiału. Urządzenie wyposażone jest w podwójne diody ledowe i ogumowaną, miękką rękojeść.
 2. Wyrzynarka Makita DJV182Z
  Wyrzynarka Makita DJV182Z
  Sprawdź aktualną cenę
  Bezszczotkowa akumulatorowa wyrzynarka z funkcją blokady wyłącznika i  blokadą chroniącą przed przypadkowym uruchomieniem. Umożliwia beznarzędziową wymianę brzeszczotu i posiada trzystopniową regulację podcinania. Płyta podstawy wykonana jest w tym  przypadku z aluminium odlewanego pod ciśnieniem. Jest ona odchylana w obie strony pod katem 45 stopni. W skład zestawu wchodzi komplet brzeszczotów, klucz imbusowy 4 oraz króciec służący do podłączania urządzenia odsysającego.
 3. Wyrzynarka akumulatorowa Metabo STA 18 LTX 140 601405890
  Wyrzynarka akumulatorowa Metabo STA 18 LTX 140 601405890
  Sprawdź aktualną cenę
  Funkcjonalna wyrzynarka akumulatorowa pozwalająca na szybkie cięcie w miękkim drewnie. Cechuje się dużą wydajnością cięcia na pojedynczym ładowaniu akumulatora. Jest poręczna i wygodna w użytkowaniu. Posiada system beznarzędziowej wymiany brzeszczotu i komfortową automatykę rozruchu. Dzięki możliwości włączenia przedmuchu powietrzem, zapewnia dobrą widoczność miejsca cięcia. Dodatkowo ma wbudowaną diodę LED i zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem.
 4. Wyrzynarka Bosch GST 18 V-LI S 06015A5100
  Wyrzynarka Bosch GST 18 V-LI S 06015A5100
  Sprawdź aktualną cenę
  Kompaktowa i bardzo wydajna wyrzynarka akumulatorowa z wysokiej jakości akumulatorem, który pozwala na cięcie materiałów grubych i twardych. Posiada rękojeść umożliwiającą prowadzenie narzędzia pod elementem obrabianym. Wyróżnia się lekką i zwartą konstrukcją. Za sprawą mechanizmu SDS wymiana brzeszczotu w tym przypadku odbywać się może przy udziale tylko jednej ręki. W skład zestawu wchodzą trzy brzeszczoty, osłona przeciwodpryskowa oraz wkład do L-BOXX.
 5. Wyrzynarka akumulatorowa Graphite Energy+ 58G011
  Wyrzynarka akumulatorowa Graphite Energy+ 58G011
  Sprawdź aktualną cenę
  Szybka wyrzynarka akumulatora z regulacją obrotów i aluminiową stopą z regulacją kąta w zakresie do 45 stopni. Posiada trzystopniową regulację ruchu wahadłowego i umożliwia beznarzędziową wymianę brzeszczotów. Dodatkowym atutem jest wbudowana dioda LED. Za sprawą antypoślizgowej rękojeści, poliwęglanowej osłonie brzeszczotu i włącznika bezpieczeństwa jest to urządzenie wygodne w codziennym użytkowaniu. Wyposażone jest dodatkowo w układ zdmuchiwania i odprowadzania pyłu z powierzchni aktualnie obrabianego materiału.

Jaką wyrzynarkę do drewna kupić?

Akumulatorowa wyrzynarka do drewna to narzędzie, które przydać się może w każdym gospodarstwie domowym i to nie tylko w czasie remontu. Jaki jednak model wybrać? Na co w tym przypadku warto zwrócić szczególną uwagę?

 • Moc – to podstawowy parametr w przypadku wszystkich elektronarzędzi. W praktyce, im moc jest większa, tym dłużej dane urządzenie może pracować bez przerwy.
 • Liczba skoków na minutę – od tego parametru zależy prędkość cięcia. Im liczba skoków na minutę jest większa, tym szybciej odbywa się praca.
 • Głębokość cięcia – producenci często podają w przypadku wyrzynarek maksymalne grubości cięcia w określonych materiałach.
 • Brzeszczoty – do poszczególnych wyrzynarek pasują różne brzeszczoty. Pod względem uchwytów wyróżnia się trzy rodzaje brzeszczotów – typu U, T i 2T. Znaczenie ma również materiał, z którego brzeszczoty są wykonane. To od niego w dużej mierze zależy cięcie danego materiału. Przykładowo do cięcia drewna czy paneli podłogowych przeznaczone są brzeszczoty HSS, HCS i CV.
 • Funkcje dodatkowe – nowoczesne akumulatorowe wyrzynarki często posiadają różnego rodzaju funkcje dodatkowe, które poprawiają komfort pracy. Są to m.in. regulacja skoku brzeszczotu, beznarzędziowa wymiana brzeszczotu, dysza do odsysania pyłu, prowadnica równoległa czy laser wskazujący linię cięcia.
 • Rodzaj – ze względu na sposób pracy urządzenia wyróżnia się kilka podstawowych typów wyrzynarek. Urządzenia klasyczne posiadają brzeszczot, który porusza się po osi pionowej, od dołu do góry. Modele oscylacyjne (wahadłowe) poruszają się z kolei zarówno po osi pionowej, jak i poziomej. Wymagają mniejszego nacisku w czasie pracy. Są przeznaczone do prac bardziej zaawansowanych z uwagi na swoją konstrukcję i sposób działania. Wyrzynarki stołowe, jak sama nazwa wskazuje,wykorzystywane są na stole. Modele włosowe z kolei posiadają włosowy brzeszczot, który odpowiedzialny jest za cięcie. Są dedykowane do precyzyjnej obróbki materiału w koliste kształty.

Czy warto kupić wyrzynarkę akumulatorową?

Wyrzynarka akumulatorowa to elektronarzędzie przydatne w zasadzie w każdym gospodarstwie domowym. Przychodzi z pomocą m.in. w czasie prac remontowych. Pozwala na cięcie  metalu, naturalnego drewna, płyt wiórowych, sklejek oraz materiałów wykonanych z tworzyw sztucznych i żywic epoksydowych. Wystarczy tylko zastosować odpowiedni rodzaj brzeszczotu.

Co ciekawe, wyrzynarka to drugie po wiertarce, najczęściej wykorzystywane elektronarzędzie. Modele akumulatorowe są o tyle wygodne, że w ich przypadku nie trzeba martwić się źródłem zasilania elektrycznego czy długim kablem, który przeszkadza w pracy. Nowoczesne urządzenia są wygodne w obsłudze, zaskakująco lekkie i kompaktowe, a przy tym bardzo bezpieczne. Posiadają bowiem m.in. zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem się.

Wyrzynarka akumulatorowa okazuje się być niezastąpiona podczas wielu różnego rodzaju prac remontowych i nie tylko. Jest to urządzenie łatwe w obsłudze, które dodatkowo nie zajmuje zbyt wiele miejsca.

Popularni producenci wyrzynarek do drewna

Sklepy z wyrzynarkami warte uwagi