Chłodziarka do wina to urządzenie, które pozwala na przechowywanie wina w odpowiednich warunkach. W zasadzie działa na zasadzie tradycyjnej lodówki, ale w jego środku panują warunki idealne dla wina. Utrzymywana jest więc odpowiednia temperatura i wilgotność otoczenia. W standardowej lodówce nie ma warunków odpowiednich dla tego alkoholu. Każdy gatunek wina wymaga przy tym indywidualnego podejścia. Najlepsze chłodziarki na rynku pozwalają jednak na jednoczesne przechowywanie wina różowego, białego czy czerwonego.

Ranking chłodziarek do wina

Jaką chłodziarkę do wina kupić? To pytanie zadaje sobie wielu miłośników tego szlachetnego trunku. Okazuje się bowiem, że każdy gatunek wina potrzebuje odpowiednich warunków, aby zachować w pełni swój smak i aromat. W wyborze odpowiedniego urządzenia powinien pomóc nasz ranking chłodziarek do wina. Uwzględniliśmy w nim modele cieszące się największym uznaniem ze strony internautów.

 1. Chłodziarka do wina Liebherr WKb 1812 Vinothek

  Chłodziarka do wina Liebherr WKb 1812 Vinothek
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy chłodziarka do wina. Nadaje się do długotrwałego przechowywania alkoholu oraz jego szybkiego chłodzenia. Wyposażona jest w drewniane półki, które pozwalają na przechowywanie butelek różnego rodzaju. Urządzenie oferuje kilka stref chłodzenia i regulację wilgotności. Ciekawym rozwiązaniem jest półka do ekspozycji służąca do magazynowania otwartych już butelek. Na uwagę zasługuje też system etykietowania. Urządzenie posiada oświetlenie LED i system elektroniczny Touch. Świeżość gwarantuje filtr z węglem aktywowanym FreshAir.

 2. Chłodziarka Haier do wina HWS49GAE

  Chłodziarka Haier do wina HWS49GAE
  Sprawdź aktualną cenę

  Chłodziarka do wina, która mieści aż 49 butelek alkoholu. Pracuje w jednej strefie temperatury działającej w zakresie od 5 do 20 stopni Celsjusza. Szklane drzwiczki są wyposażone w specjalny filtr anty-UV, który zapobiega przedostawaniu się do środka promieniowania słonecznego. Urządzenie współpracuje z aplikacją hON. Funkcja „Skanuj moje wino” pozwala na wykonanie zdjęcia etykiecie i uzyskanie informacji o winnicy czy roku produkcji wina.

 3. Berg BRGJC7

  Berg BRGJC7
  Sprawdź aktualną cenę

  Efektowna wizualnie chłodziarka do wina przeznaczona do zabudowy, Mieści maksymalnie 7 butelek o pojemności 750ml każda. Oferuje jedną strefę temperaturową działającą w zakresie od 5 do 20 stopni Celsjusza. Wyposażona jest w cyfrowy wyświetlacz temperatury i oświetlenie LED. Drzwiczki pokryte są dwoma warstwami szkła anty UV i nie przepuszczają do środka promieni słonecznych. Całość utrzymana jest w eleganckiej, czarnej kolorystyce.

 4. Chłodziarka do wina Liebherr Winiarki Do Długotrwałego Przechowywania Wina

  Chłodziarka do wina Liebherr Winiarki Do Długotrwałego Przechowywania Wina
  Sprawdź aktualną cenę

  Bardzo cicha chłodziarka do wina z zabezpieczeniem przed dziećmi. Pozwala na przechowywanie butelek z alkoholem w pozycji pionowej lub poziomej. Mieści maksymalnie 15 sztuk. Ciekawie prezentuje się podświetlone wnętrze z jedną drucianą półką. Na wyświetlaczu LED widoczny jest wskaźnik temperatury, którą ustawić można w zakresie od 4 do -18 stopni Celsjusza. Urządzenie wyróżnia się efektownym designem, co jest zasługą połączenia stali nierdzewnej i czerni.

 5. Chłodziarka Camry cr8068

  Chłodziarka Camry cr8068
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesna lodówka na wino, która świetnie sprawdzi się w domu, restauracji lub hotelu. Potrzebna jest wszędzie tam, gdzie dokładna regulacja temperatury chłodzenia wina ma duże znaczenie. To sprzęt funkcjonalny i energooszczędny, który wyróżnia się ciekawym designem. Pojemność chłodziarki to 33 litry, co pozwala na schowanie 12 butelek wina. Urządzenie jest bardzo ciche i reprezentuje klasę energetyczną A. Posiada elegancki panel sterujący z przyciskami dotykowymi.

Jaką chłodziarkę do wina kupić?

Chodziarki do wina są urządzeniami wybieranymi chętnie przede wszystkim przez koneserów tego alkoholu. Cieszą się coraz większą popularnością w hotelach i restauracjach. Jakie urządzenie wybrać dla siebie? Co wziąć pod uwagę przy zakupie chłodziarki do wina?

 • Ilość stref – od nich zależy, ile gatunków wina można jednocześnie przechowywać w chłodziarce.
 • Kształt i rozmiar – urządzenie pod zabudowę musi oczywiście pasować do danego mebla i być z nim kompatybilne. Chłodziarki wolnostojące są z kolei bardzo różnorodne pod względem kolorystki czy kształtu. Wpływają mocno na ogólny wystrój wnętrza. Od ich wielkości zależy, ile butelek zmieści się w środku.
 • Zaciemnienie – niestety duża ilość ostrego światła sprawia, że alkohol traci swoje walory smakowe. Dlatego należy ograniczać dostęp promieniowania słonecznego i światła sztucznego. Warto wybrać chłodziarkę z szybą z filtrem UV.
 • Klimatyzacja – najlepsze chłodziarki do wina na rynku posiadają specjalne wentylatory, które zapewniają alkoholowi odpowiednią cyrkulację powietrza. Jest ona wbrew pozorom bardzo istotna.
 • Regulacja wilgotności – to element bardzo istotny, który pozwala na zarządzanie poziomem wilgoci w środku urządzenia. Nadmiar wilgoci może bowiem powodować psucie się wina lub kurczenie się korków. Butelki tracą wówczas swoją szczelność.
 • Filtry węglowe – lodówki do wina z tym elementem chronią alkohol przed chłonięciem różnego rodzaju aromatów.
 • Hałas – większość chłodziarek do wina wytwarza hałas zbliżony do standardowej lodówki, bo są to urządzenia wykorzystujące tę samą technologię. Najlepiej sprawdzają się modele termoelektryczne, które w czasie pracy nie generują żadnych dźwięków.
 • Cyfrowy termostat  – pozwala on na sprawdzenie, czy temperatura panująca w środku lodówki jest odpowiednia. Dodatkowo znacznie ułatwia regulację temperatury. Większość chłodziarek ma całkiem szeroki zakres temperaturowy, co daje duże pole do popisu. Pozwala bowiem na przechowywanie w środku różnych gatunków wina.

Czy warto kupić chłodziarkę do wina?

Chłodziarka do wina jest urządzeniem zaprojektowanym specjalnie do przechowywania alkoholu. Zapewnia przez cały rok odpowiednią temperaturę i blokuje nadmiar światła słonecznego. Przy okazji do minimum ogranicza światło sztuczne. Wiele lodówek do wina ma regulowane półki i specjalistyczne systemy chłodzenia. Dodatkowo pozwalają one uzyskanie najlepszej temperatury do serwowania wina.

Okazuje się bowiem, że standardowe lodówki nie są w stanie w odpowiedni sposób schłodzić wina. Panują w nich zazwyczaj zbyt niskie temperatury. Dlatego smakosze wina nie wyobrażają sobie domu właśnie bez specjalnej chłodziarki. Często są to urządzenia składające się z kilku stref. To pozwala na przechowywanie jednocześnie kilku gatunków wina.

Co ciekawe, chłodziarkę do wina wykorzystać można też do przechowywania innego typu napojów – wody, soków, koktajli itd. Dzięki niej każda butelka lub puszka ma swoje specjalne miejsce i nie zajmuje przestrzeni w standardowej lodówce.

Popularni producenci chłodziarek do wina

Sklepy warte uwagi

Podsumowanie rankingu chłodziarek do wina

Chłodziarki do wina to urządzenia, które cieszą się na rynku coraz większą popularnością i to nie tylko wśród zawodowych sommelierów. Z powodzeniem wykorzystać je można w standardowym gospodarstwie domowym zamieszkiwanym przez miłośników dobrego wina. Dzięki chłodziarce alkohol może być serwowany w najlepszej dla niego temperaturze. Ma zapewnione przez cały czas optymalne warunki i nie psuje się przedwcześnie. Do wyboru są przy tym urządzenia wolnostojące i te przeznaczone do zabudowy. Wybór w tym zakresie jest całkiem spory.