Elektryczna golarka męska to niewielkich rozmiarów urządzenie, które pozwala szybko i bezboleśnie pozbyć się zarostu lub po prostu go skrócić. Z powodzeniem zastąpiło ono brzytwy czy jednorazowe maszynki do golenia. Dzięki golarce nie trzeba martwić się już problemem bolesnych zacięć. To urządzenie podręczne i mobilne, które bez problemu można zabrać ze sobą w podróż. Zmieści się bowiem w każdej torbie czy plecaku. Odpowiednio konserwowane posłużyć może przez długi czas.

Ranking elektrycznych golarek męskich

 1. Golarka elektryczna Philips Series 5000 S5100/06
  Golarka elektryczna Philips Series 5000 S5100/06
  Sprawdź aktualną cenę

  Przeznaczona do użytkowania na sucho męska golarka elektryczna z systemem ostrzy MultiPrecision oraz pięciokierunkowymi głowicami Flex. Głowice poruszają się w pięciu, niezależnych od siebie kierunkach, co przekłada się na dokładność golenia. Urządzenie jest łatwe do utrzymania w czystości. Wystarczy otworzyć głowicę i opłukać ją pod strumieniem wody. Ciekawym rozwiązaniem jest intuicyjny wyświetlacz z wskaźnikiem naładowania akumulatora czy wskaźnikiem konieczności czyszczenia.
 2. Golarka Braun Series 5 5030S
  Golarka Braun Series 5 5030S
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy golarka elektryczna z technologią FlexMotionTec, która zapewnia bliski kontakt głowicy ze skórą nawet w czasie golenia problematycznych miejsc. System UltraActiveLift wychwytuje trudnodostępne włosy, a ostrze CrossHair zapewnia dokładność golenia. Golarki firmy Braun cechują się poza tym wodoodpornością do 5 m, co pozwala na łatwe mycie golarki pod bieżącą wodą. Ciekawym dodatkiem jest łagodny dla skóry trymer umożliwiający modelowanie wąsów i brody.
 3. Golarka elektryczna REMINGTON XR1570 Ultimate R9
  Golarka elektryczna REMINGTON XR1570 Ultimate R9
  Sprawdź aktualną cenę
  Golarka rotacyjna w eleganckiej kolorystyce chromu i czerni. Za sprawą głowic ComfortSpin zapewnia najwyższy komfort golenia. Zewnętrzny pierścień głowicy obraca się przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, a wewnętrzna obcinarka zgodnie ze wskazówkami zegara. Skutkuje to mniejszym tarciem dla skóry wrażliwej. Nowoczesne ostrza LiftLogis zapewniają doskonałą wydajność przycinania. Golenie jest więc idealnie gładkie.
 4. Golarka Braun Series 3 3010s Wet & Dry
  Golarka Braun Series 3 3010s Wet & Dry
  Sprawdź aktualną cenę

  Odpowiednia do golenia na morko i sucho elektryczna golarka z trzema specjalistycznymi elementami golącymi. Folia SensoFoil skutecznie chroni skórę przed ostrymi, precyzyjnymi ostrzami. Urządzenie pozwala z powodzeniem na uzyskanie efekt kilkudniowego zarostu. Wąska głowica z łatwością trafia nawet w trudnodostępne miejsca np. obszar pod nosem. Produkt jest w 100% wodoodporny – można zanurzyć go w wodzie na głębokość do 5 metrów. Wyposażony jest w akumulator NiMH, który ładuje  się do pełnia w zaledwie godzinę.
 5. Golarka elektryczna PHILIPS Bodygroom series 3000 BG3010/15
  Golarka elektryczna PHILIPS Bodygroom series 3000 BG3010/15
  Sprawdź aktualną cenę
  Golarka elektryczna, która skutecznie usuwa owłosienie, a przy tym nie podrażnia skóry. Po 8 godzinach ładowania pozwala na 50 minut ciągłej pracy. Urządzenie doskonale nadaje się do golenia pach, brzucha, klatki piersiowej, ramion, nóg czy pachwin. Głowica goląca posiada hipoalergiczną siateczkę i specjalnie zaokrąglone końcówki chroniące skórę w czasie golenia. Dwustronne trymery przycinają długie włosy, które potem są golone przez siateczkę.

Jaką elektryczną golarkę kupić?

Wprawdzie golarki elektryczne nie są urządzeniami zbyt skomplikowanymi, ale mimo to wiele osób ma problem z wyborem odpowiedniego dla siebie urządzenia. Czym zatem należy się kierować przy wyborze męskiej golarki elektrycznej?

 • Rodzaj – do wyboru są golarki foliowe i głowicowe. Te pierwsze są znacznie tańsze. Zapewniają też płynne golenie, ale modele z pojedynczym systemem folii tnącej nie są zbyt dokładne. Urządzenia głowicowe są droższe, ale dokładniejsze i szybsze w działaniu.
 • Sposób zasilania – od tego zależy w dużej mierze komfort użytkowania golarki. Do wyboru są modele sieciowe, akumulatorowe, akumulatorowo-sieciowe oraz na baterie. Najbardziej uniwersalne są urządzenia akumulatorowo-sieciowe. Znaczenie ma przy tym pojemność akumulatora oraz czas jego ładowania. Niektóre golarki naładować można w zaledwie godzinę.
 • Sposób golenia – popularne przed laty golarki użytkowane mogły być tylko na sucho. Dzisiaj zakupić można urządzenia przeznaczone również do użytkowania na mokro lub jednocześnie na mokro i sucho. Te ostatnie są najbardziej uniwersalne.
 • Konserwacja – na ogół do czyszczenia golarki elektrycznej wystarcza szczoteczka, która skutecznie usuwa z części tnących resztki zarostu i innego rodzaju zabrudzenia. Ciekawym rozwiązaniem dla osób zapracowanych są modele ze stacją czyszcząco-odświeżającą. Urządzenie wkłada się do takiej stacji, która samodzielnie czyści, smaruje czy suszy golarkę. Jest ona potem gotowa do pracy.
 • Funkcje dodatkowe – nowoczesne golarki elektryczne to urządzenia, które coraz częściej posiadają różnego rodzaju funkcje dodatkowe. Najpopularniejsze z nich to wskaźnik ładowania, wskaźnik zużycia głowicy (wymiany folii), szybkie ładowanie (do kilkunastu minut), system wodoszczelny (niektóre modele można użytkować np. pod prysznicem), system podnoszenia zarostu, trymer (pozwala na przycinanie zarostu na określonej długości) czy antypoślizgowy uchwyt.

Czy warto kupić golarkę elektryczną?

Golarki elektryczne sukcesywnie wypierają z rynku jednorazowe maszynki do golenia i nic w tym dziwnego. Są to urządzenia bardzo proste w obsłudze, które pozwalają na szybkie pozbycie się lub skrócenie zarostu na twarzy. Do dyspozycji są modele do użytkowania na sucho oraz takie, które sprawdzają się także pod wodą np. pod prysznicem. Ułatwia to ich utrzymanie w czystości.

Golarki elektryczne są szybkie w działaniu i bardzo dokładne. Sprawdzają się świetnie w podróży, bo nie zajmują zbyt wiele miejsca, a poza tym pozwalają ogolić się w zasadzie wszędzie. W zasadzie ryzyko skaleczeń w tym przypadku jest minimalne, o ile nie zerowe. Nowoczesne modele nie mają problemu z dotarciem nawet w trudnodostępne miejsca np. przestrzeń pod nosem.

Golarki elektryczne, o ile są odpowiednio konserwowane i regularnie czyszczone, mogą posłużyć przez naprawdę długi czas. Wiele modeli nadaje się do golenia nie tylko zarostu na twarzy, ale i innych części ciała np. pachwin, klatki piersiowej, pleców bądź ramion. Są to więc urządzenia naprawdę wielofunkcyjne.

Popularni producenci elektrycznych golarek męskich

Sklepy z golarkami męskimi warte uwagi