Drzwi wewnętrzne to przegroda służąca do ochrony prywatności i zapewnienia bezpieczeństwa. Montaż drzwi wewnętrznych stanowi na ogół jedną z ostatnich prac wykończeniowych domu lub mieszkania. Za sprawą drzwi wnętrze staje się cieplejsze i przytulniejsze. Drzwi wewnętrzne razem z ościeżnicą powinny pasować do całego wystroju pomieszczenia. Duże znaczenie ma materiał ich wykonania, a także kolorystyka czy wzór.

Ranking drzwi wewnętrznych

 1. Drzwi wewnętrzne Dre Bezprzylgowe Vetro E

  Drzwi wewnętrzne Dre Bezprzylgowe Vetro E
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości bezprzylgowe drzwi wewnętrzne. Tworzy je skrzydło malowane lakierem akrylowym UV i rama wykonana z płyty MDF wzmocnionej dodatkowo sklejką. Wypełnienie to płyta wiórowa otworowa. Do wyboru jest szyba laminowana czarna hartowana lub szyba laminowana DECORMAT o stałej szerokości. Całość uzupełnia zamek magnetyczny na standardowy klucz, blokadę łazienkową, zamek oszczędnościowy bądź wkładkę patentową.

 2. Drzwi Porta Verte Home Grupa G G.4

  Drzwi Porta Verte Home Grupa G G.4
  Sprawdź aktualną cenę

  Wytrzymałe drzwi wewnętrzne ze skrzydłem ramowo-płycinowej z wersji bezprzylgowej lub przylgowej. Ramiaki i płyty są wykonane w całości z płyt MDF. W skład wyposażenia wchodzi zamek – na klucz zwykły, z blokadą łazienkową, pod wkładkę patentową, ewentualnie bez nawiertu pod klucz, trzy zawiasy czopowe standard bądź PRIME i matowa szyba hartowana. Drzwi są jednoskrzydłowe – ich szerokość może wynosić 60, 70, 80, 90 lub 100 cm. Można też zdecydować się na wariant dwuskrzydłowy.

 3. Drzwi Pol-Skone Sonata W1

  Drzwi Pol-Skone Sonata W1
  Sprawdź aktualną cenę

  Efektowne wizualnie drzwi wewnętrzne utrzymane w klasycznej stylistyce. Są doskonałym przykładem nowoczesnego wzornictwa. Prosta forma została w tym przypadku uzupełniona przez delikatne aluminiowe dekory umieszczone na powierzchni skrzydła. Drzwi wykonane są z ramiaka drewnianego, który obłożony jest dwiema płytami HDF o powierzchni LAMISTONE CPL, SILKSTONE. Wypełnienie to pełna płyta wiórowa. W skład zestawu wchodzi także zamek jednopunktowy lub magnetyczny wpuszczany, na klucz, na wkładkę lub do blokady łazienkowej oraz zawiasy.

 4. Erkado Magnolia

  Erkado Magnolia
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesne drzwi wewnętrzne przylgowe lub bezprzylgowe wykonane w technologii ramiakowej STILE. W ich przypadku wykorzystano ramiaki z płyt MDF pokryte dodatkowo dekorem GREKO i ramiaki pionowe wykonane z klejonego warstwowo drewna. Całość obłożona jest płytami HDF i pokryta dekorem. W skład zestawu wchodzą wysokiej jakości okucia – zawiasy i zamki. Standardem jest szyba mleczna hartowana lub transparentna. Za dopłatą można zdecydować się na szkło klejone VSG 221 – czarne lub mleczne.

 5. Drzwi wewnętrzne DRE Premium

  Drzwi wewnętrzne DRE Premium
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości drzwi wewnętrzne dostępne aż w 24 kolorach do wyboru. Skrzydła ramowe są wykonane z płyty MDF i wyróżniają się dużą wytrzymałością. W drzwiach wykorzystano także płyciny płaskie HDF pokryte srebrnym laminatem. Na uwagę zasługuje drewnopodobna folia DRE Cell świetnie imitująca naturalne drewno, która zapewnia najwyższą jakość. Prezentuje się estetycznie i jest bardzo wytrzymała. Do wyboru są trzy rodzaje skrzydeł – przylgowe, bezprzylgowe rozwierne i przesuwne.

Jakie drzwi wewnętrzne kupić?

Drzwi wewnętrzne to oczywiście nieodłączny element każdego domu czy mieszkania. Warto je dobrać odpowiednio do aranżacji całego wnętrza, nie zapominają jednak, że najważniejsza jest w tym przypadku wysoka jakość. Na jakie drzwi wewnętrzne postawić? Co trzeba wziąć pod uwagę przy ich zakupie?

 • Rodzaj i przeznaczenie – do wnętrz nie wybiera się drzwi zewnętrznych. Na ogół stawia się na jeden wzór drzwi wewnętrznych, ale w kilku wariantach odpowiednich do różnych pomieszczeń. W przypadku sypialni dużą popularnością cieszą się modele o małej transparentności. Do łazienki wybiera się z kolei drzwi z wentylacją. Drzwi wewnętrzne generalnie dzieli się na rozwierane i przesuwne. Te  pierwsze mogą być jednoskrzydłowe  lub dwuskrzydłowe. Zdecydowanie najpopularniejsze są drzwi wewnętrzne rozwierane jednoskrzydłowe prawe lub lewe. Drzwi dwuskrzydłowe zbudowane są na ogół z dwóch symetrycznych połówek, ale tak wcale nie musi być. Ciekawym rozwiązaniem są wspomniane już drzwi przesuwne, które też mogą być jedno lub dwuskrzydłowe. Ponadto warto wyróżnić drzwi przylgowe i bezprzylgowe. Te pierwsze są rozwiązaniem stosowanym od lat. Posiadają one nacięcie i częściowo chowają się w ościeżnicy, a częściowo nie. Są łatwe w montażu. Modele bezprzyglowe to rozwiązanie nowsze i droższe.
 • Wymiary – drzwi trzeba dobrać odpowiednio do wymiarów wnęk w domu.
 • Styl wnętrza – estetyka ma w tym przypadku naprawdę duże znaczenie. Wybór na rynku pod tym względem jest jednak tak duży, że nikt nie powinien mieć problemu z wyborem drzwi wewnętrznych do swego domu lub mieszkania.
 • Materiał wykonania – na ogół do produkcji drzwi wewnętrznych wykorzystywane są płyty drewnopodobne HDF i MDF. Są one wytrzymałe i raczej niedrogie. Często stosowane są też półprzezroczyste elementy ze szkła, plexi lub poliwęglanu. Droższe drzwi produkowane są z naturalnego drewna – mahoniu, sosny, dębu czy buku. Coraz popularniejsze są drzwi szklane – prezentują się one rzeczywiście bardzo nowocześnie i są efektowne wizualnie.

Czy warto kupić solidne drzwi wewnętrzne?

Drzwi wewnętrzne to niewątpliwie jeden z najważniejszych elementów wykończenia każdego domu czy mieszkania. Dlatego w tym przypadku nie należy zbyt mocno oszczędzać i warto zainwestować w skrzydła drzwiowe wysokiej jakości.

Wiele osób wciąż popełnia podstawowy błąd i przy zakupie drzwi wewnątrzlokalowych kieruje się głównie ceną. Tymczasem od tego niepozornego elementu w dużej mierze zależy komfort mieszkania. Dobrej klasy drzwi wewnętrzne są solidne i zapewniają niezłą izolacyjność akustyczną czy termiczną. Zapewniają prywatność i wprowadzają do wnętrza przytulność.

Większość osób w przypadku swojego domu czy mieszkania stawia na jedną kolekcję, ale do poszczególnych pomieszczeń dobiera różne jej warianty. Inne drzwi sprawdzą się bowiem w łazience, a inne w sypialni czy garderobie.  Warto podczas zakupów mieć na uwadze aranżację całego wnętrza. Drzwi, podobnie jak inne elementy stolarki należy dobrać odpowiednio do stylistyki pomieszczenia. Na szczęście wybór na rynku jest ogromny i z tym problemu nie powinno być.

Popularni producenci drzwi wewnętrznych