Dzbanek filtrujący to dzbanek wykorzystywany do filtracji wody kranowej. Wprawdzie woda w Polsce spełnia wszystkie wymagane normy i standardy, ale wiele osób nie chce pić wody prosto z kranu. Wynika to m.in. z kiepskiego stanu rurociągów, które doprowadzają wodę do mieszkań i domów, a także z obecności z wodzie środków dezynfekujących (chloru). Woda po filtracji w dzbanku filtrującym jest oczyszczona, a przy tym często wzbogacona w określone substancje mineralne.
Ranking dzbanków filtrujących
- BRITA fill&enjoy Elemaris XL
Sprawdź aktualną cenę
Utrzymany w eleganckim, czarnym kolorze dzbanek filtrujący XL o nowoczesnym designie. Posiada antypoślizgową, gumową podstawę i ergonomiczny uchwyt. Podczas napełniania dzbanka wygodę zapewnia mechanizm przelewowy otwierający się w sposób automatyczny. Model ten wyposażony jest dodatkowo w inteligentny wskaźnik BRITA Meter, który na podstawie ilości przefiltrowanej wody, jej twardości i czasu użytkowania wkładu, informuje o konieczności jego wymiany. - BRITA fill&enjoy Flow
Sprawdź aktualną cenę
Dzbanek filtrujący o pojemności 8,2 l idealny do domów i małych biur. Dzięki kranikowi dozującemu jest bardzo łatwy w obsłudze. Model ten można przechowywać zarówno na stole czy blacie, jak i w lodówce. Pozwala tona picie przefiltrowanej, schłodzonej wody, kiedy tylko przyjdzie na to ochota. Przesuwana pokrywa znacznie ułatwia dolewania di dzbanka wody. Dodatkowo znajduje się na niej wskaźnik elektroniczny BRITA Memo przypominający o konieczności wymiany filtra każdego miesiąca. - Laica Big Milano J81 3,7L J81-AB
Sprawdź aktualną cenę
Efektowny pod względem wizualnym dzbanek filtrujący w czerwonej wersji kolorystycznej. Wykonany jest z wysokiej jakości, bezpiecznych dla zdrowia materiałów. Za sprawą tego wyróżnia się znaczną wytrzymałością i stabilnością. Posiada doskonałe proporcje zbiornika na przefiltrowaną wodę oraz komory filtrującej. Dodatkowym atutem jest ergonomiczny uchwyt. Model ten dopasowany jest do drzwi lodówek, dzięki temu zawsze można mieć dostęp do chłodnej wody. System napełniania jest wyjątkowy – nie trzeba nić przesuwać czy naciskać. Wieczko bowiem uchyla się pod ciężarem wlewanej wody. - BRITA fill&enjoy Marella
Sprawdź aktualną cenę
Dzbanek filtrujący o pojemności 2,4 l. Posiada elektroniczny wskaźnik BRITA Memo informujący o konieczności wymiany filtra na nowy. Skutecznie redukuje twardość wody, chroniąc kuchenne urządzenia przed kamieniem. Aktywny węgiel usuwa zanieczyszczenia oraz chlor, które pogarszają smak wody. Jeden wkład filtruje nawet 100 litrów wody – starcza na cztery tygodnie. Dzbanek mieści się w lodówce. Można go myć w zmywarce (poza pokrywką). - Dafi Crystal Led
Sprawdź aktualną cenę
Funkcjonalny dzbanek filtrujący o eleganckim designie. Wykonany jest z wysokiej jakości szkła. Z powodzeniem więc może pełnić funkcję karafki na wodę. Można go napełnić bez konieczności zdejmowania pokrywy. Wszystko to za sprawą specjalnie skonstruowanego wlewu. Posiada czytelny wskaźnik LED sensor, który przypomina o konieczności wymiany filtra. Całość uzupełnia wygodna, antypoślizgowa podstawa.
Jaki dzbanek filtrujący kupić?
Woda kranowa nadaje się do spożycia. Co więcej, często ma więcej minerałów niż woda mineralna. Warto więc zainwestować w dzbanek filtrujący, który sprawdza się doskonale np. w przypadku nieco starszych kanalizacji. Jaki model wybrać dla siebie? Czym się w tym przypadku kierować?
- Pojemność – w praktyce znaczenie ma to, ile wody zmieści się w danym dzbanku. Część miejsca zabiera bowiem w tym przypadku górna pokrywa razem z filtrem. Im więcej domowników w gospodarstwie domowym, tym większą pojemność powinien mieć dzbanek. Dla dwuosobowej rodziny odpowiedni jest model o pojemności 1,4 l. Takie dzbanki są zresztą najpopularniejsze.
- Dostępność filtrów – warto jeszcze przed zakupem konkretnego modelu dzbanka filtrującego, sprawdzić jaka jest dostępność stosowanych w nim filtrów. Ma to spore znaczenie przede wszystkim w przypadku zakupu dzbanka od mniej znanej firmy. Dobrze jest też zapoznać się z cenami takich filtrów.
- Materiał wykonania – dzbanki filtrujące wykonywane są wbrew pozorom z różnego rodzaju materiałów. Najczęściej spotykane są oczywiście dzbanki z tworzywa sztucznego. Dobrze sprawdzają się one w dużych rodzinach oraz wszędzie tam, gdzie mieszkają małe dzieci. W tym przypadku nie trzeba obawiać się tego, że dzbanek przy upadku na podłogę rozbije się. Nie wszyscy są jednak zwolennikami plastiku, bo nadaje on wodzie charakterystycznego posmaku. Dlatego postawić można również na dzbanek szklany, których na rynku jest coraz więcej. To rozwiązanie, które uchodzi za bardziej eleganckie.
- Wskaźnik zużycia filtra – tę funkcję ma coraz więcej dzbanków filtrujących. Dzięki temu można łatwo i szybko sprawdzić, kiedy filtr wymaga wymiany na nowy. Jednak warto pamiętać o tym, że taki wskaźnik nie bada raczej realnego zużycia wody. Przyjmuje się, że jeden filtr wystarcza na 2-4 tygodni filtrowania. Znaczenie ma przy tym ilość filtrowanej wody oraz jej twardość.
Czy warto kupić dzbanek filtrujący?
Dzbanki filtrujące cieszą się bardzo dużą popularnością i nic w tym dziwnego. Eksperci od dawna przekonują, że w Polsce woda kranowa jak najbardziej nadaje się do spożycia. Dzięki dzbankom z filtrami można oczyścić ją dodatkowo z ewentualnych zanieczyszczeń czy środków dezynfekujących i spożywać bez obaw. Co więcej, niejednokrotnie ma ona więcej substancji mineralnych niż kupowana w sklepie woda mineralna. Przy okazji stosując filtry, można uzyskać wodę o mniejszej twardości. To doskonała informacja dla wszystkich tych osób, które mają w kranie twardą wodę powodującą osadzanie się na urządzeniach różnego rodzaju kamienia.
Dzbanki filtrujące nie zajmują zbyt wiele miejsca. Dodatkowo coraz częściej dzięki efektownej kolorystyce i designowi stają się niejako ozdobą wnętrza. Są łatwe w obsłudze – co jakiś czas wymagają jedynie wymiany filtra na nowy (na ogół co cztery tygodnie). Wiele z nich nadaje się do mycia w zmywarce. Zakupić można zarówno prosty dzbanek filtrujący wykonany z tworzywa sztucznego, jak i model bardziej elegancki – szklany.
mam dzbanek z me i muszę przyznac ze to był dobry zakup bo spora oszczędność środowiska i pieniędzy