Wybielacz do tkanin to produkt służący do przywracania bieli tkaninom oraz usuwania bardzo uporczywych zabrudzeń. W przypadku ubrań kolorowych pozwala za pomocą techniki maczania (dip-dye) na tworzenie efektownych przebarwień w formie tonalnego między częścią wybieloną i naturalną. Wybielacz jest środkiem o silnych właściwościach bakteriobójczych i dezynfekujących. Z tego powodu niekiedy wykorzystywany jest także do czyszczenia urządzeń sanitarnych, w szczególności tych mocno narażonych na gromadzenie się kamienia.

Ranking wybielaczy do tkanin

 1. Wybielacz w proszku Dr. Beckmann Super Biel
  Wybielacz w proszku Dr. Beckmann Super Biel
  Sprawdź aktualną cenę
  Rewolucyjne saszetki, które odzyskują blask zszarzałym i pożółkłym materiałom. Formuła o podwójnym działaniu gwarantuje najwyższą siłę wybielania, a efekty utrzymują się po wielu praniach. Produkt zaczyna działać już w temperaturze 20°C, co jest korzystne dla środowiska naturalnego. Saszetki są gotowe do użycia bezpośrednio w pralce, co sprawia, że pranie jest łatwiejsze. Może być używany na białych materiałach z kolorowymi akcentami, ale nie należy go nakładać bezpośrednio na tkaninę ani używać do usuwania plam z kremów do opalania i samoopalaczy, wełny dziewiczej i jedwabiu. Rozmiar saszetki zapewnia szybkie rozpuszczenie proszku nawet w niskich temperaturach, co zapewnia maksymalną skuteczność.
 2. Dr Beckmann – Odbarwiacz 75G

  Dr Beckmann - Odbarwiacz 75G
  Sprawdź najniższą cenę

  Wysokiej jakości odplamiacz do tkanin białych i kolorowych. To produkt testowany dermatologicznie, skuteczny już w temperaturze 60 stopni Celsjusza. Za sprawą specjalnych składników przywraca zafarbowanym tkaninom ich pierwotny kolor. Jest prosty w użyciu. Wystarczy rozpuścić go w gorącej czy gotującej się wręcz wodzie, bez dodatku żadnych środków piorących, a następnie namoczyć w niej zabrudzone tkaniny. Potem ubrania należy normalnie wyprać.

 3. Ace Płyn Wybielający Regular 1L

  Ace Płyn Wybielający Regular 1L
  Sprawdź najniższą cenę

  Skuteczny w działaniu płyn wybielający, który usuwa z białych tkanin nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia. Jednocześnie nie niszczy ubrań, jest dla nich bezpieczny, co wynika z zastosowania specjalnego systemu ochrony tkanin. Nie wyrządza krzywdy pralce i nie sprawia większych problemów w użyciu. Nadaje się także do czyszczenia zlewów czy toalet.

 4. Vanish Wybielacz Do Firan W Saszetkach 125Ml

  Vanish Wybielacz Do Firan W Saszetkach 125Ml
  Sprawdź najniższą cenę

  Popularny odplamiacz do płukania firanek. Skutecznie przywraca im biel (rozjaśnia nawet o trzy odcienie), dbając jednocześnie o delikatne włókna. Sprawia, że firanki są sztywne i zachowują określony kształt na dłużej. W jego składzie nie ma szkodliwego dla tkanin chloru. Produkt dodaje się do prania w pralce automatycznej. Wykorzystać go można także do płukania ręcznego. Przed użyciem należy wstrząsnąć.

 5. Tytan Wybielacz 1 L

  Tytan Wybielacz 1 L
  Sprawdź najniższą cenę

  Wysokiej jakości wybielacz, który pozwala zachować w przypadku tkanin idealną biel. Wyróżnia się wysoką skutecznością działania. Dodatkowo zabija wszelkiego typu drobnoustroje. Podchloryn jest skuteczny w przypadku grzybów, zarodników, wirusów, a także bakterii gram dodatnich i gram ujemnych. Działa biobójczo i utleniająco jednocześnie. Utlenia białka czy kwasy nukleinowe. Dezynfekuje szybko i to nawet w stosunkowo niskiej temperaturze. Po wykorzystaniu redukuje się do soli nieszkodliwej dla środowiska naturalnego.

 6. Achem Płyn Do Wybielania Tkanin I Dezynfekcji Bielinka Lux 1L

  Achem Płyn Do Wybielania Tkanin I Dezynfekcji Bielinka Lux 1L
  Sprawdź najniższą cenę

  Wybielacz do tkanin, który poprawia ich wygląd i ogólną kondycję, przywracając idealną biel. Szybko i skutecznie radzi sobie nawet z trudnymi zabrudzeniami. Oczyszcza odzież i neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Pozostawia po sobie uczucie świeżości. Nadaje się dodatkowo do dezynfekcji różnego rodzaju powierzchni. Działa bowiem antybakteryjnie i biobójczo. Butelka mieści 1 l preparatu.

Jaki wybielacz do tkanin kupić?

Wszyscy wiedzą o tym, że białe tkaniny szybko się brudzą. Na skutek wielokrotnego prania szarzeją. Dlatego też w ich przypadku należy sięgnąć po wybielacz. Jak jednak wybrać ten odpowiedni? Na co zwrócić szczególną uwagę podczas jego zakupu?

 • Rodzaj substancji aktywnej – wybielacze tlenowe w składzie mają kryształki sody oraz wodę utlenioną. Służą nie tylko do wybielania tkanin, ale i do usuwania zabrudzeń z paneli. Działają skutecznie dopiero po połączeniu z wodą. Tylko wówczas na skutek reakcji chemicznej uwalniany jest aktywny tlen. Usuwa on zabrudzenia i nieprzyjemny zapach. Radzi sobie doskonale z plamami pochodzenia organicznego, także tymi zaschniętymi. Taki wybielacz połączyć można z innymi środkami chemicznymi. Nie zawiera on substancji toksycznych i jest bezpieczny dla środowiska naturalnego. Nadaje się także do tkanin kolorowych, ale nie wełnianych i jedwabnych. Wybielacze chlorowe na ogół zawierają podchloryn sodu. Ich aktywne działanie to skutek proces utleniania. W czasie jego trwania wydzielane są niewielkie ilości chloru, co daje charakterystyczny zapach. Niestety skutkują one zmniejszeniem wytrzymałości tkanin. Za to są skuteczne w działaniu i przy okazji niszczą bakterie. Trzeba z nich jednak korzystać w sposób racjonalny i umiarkowany. Muszą być one przechowywane poza zasięgiem dzieci. Nie należy również łączyć ich z innymi środkami czyszczącymi. To mogłoby zniszczyć tkaniny i stanowić zagrożenie dla zdrowia ludzi.
 • Pojemność – oczywiście im większa jest pojemność produktu, tym bardziej na ogół zakup się opłaca. Wybielacze najczęściej sprzedawane są w poręcznych opakowaniach, które ułatwiają ich dozowanie. Do tego służy np. nakrętka z podziałką. To rozwiązanie ekonomiczne i korzystne z punktu widzenia finansów.
 • Rodzaj opakowania – wybielacze sprzedawane są w praktyce w różnego rodzaj opakowaniach np. butelkach, puszkach czy saszetkach. Za bardzo precyzyjne uchodzą nie bez powodu te w formie spray’u. Można je bowiem bardzo łatwo dozować.

Czy warto kupić wybielacz do tkanin?

Niestety białe ubrania łatwo można zaplamić. Zresztą z biegiem czasu na skutek regularnego prania tracą one swój pierwotny kolor i po prostu szarzeją. Dlatego zakup odplamiacza czy wybielacza do tkanin jest wręcz koniecznością w przypadku osób, które przepadają za jasnymi ubraniami. Zresztą niektóre wybielacze dostępne na rynku wykorzystać można także do tkanin kolorowych.

Dobry wybielacz to środek bezpieczny dla tkanin, który nie stwarza zagrożenia dla osób, które go użytkują. Powinien on szybko i skutecznie radzić sobie z różnego rodzaju zabrudzeniami i przy okazji chronić tkaniny przed zniszczeniem. Są wybielacze, które dodatkowo wykorzystać można do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni. Z uwagi na właściwości biobójcze nadają się one nawet do czyszczenia muszli toaletowych czy podłóg.

Obecnie do wyboru są przede wszystkim wybielacze chlorowe i tlenowe. Te drugie nie wywołują żadnych reakcji drażniących, a przy tym są skuteczne także w przypadku tkanin kolorowych. Jednak i produkty chlorowe, odpowiednio stosowane, okazują się być naprawdę skuteczne. Stąd też ich popularność nie maleje.

Popularni producenci wybielaczy do tkanin

Sklepy z wybielaczami warte uwagi