Grill elektryczny to urządzenie, które pozwala na przygotowywanie produktów spożywczych za pomocą techniki grillowania, która  w Polsce cieszy się bardzo dużą popularnością. Grill tego typu użytkować można bez obaw w domu czy mieszkaniu. Nie trzeba go rozpalać czy stosować w tym przypadku podpałki. Urządzenie wystarczy podpiąć do źródła energii elektrycznej. Grille elektryczne są łatwe w obsłudze i o wiele wygodniejsze niż klasyczne grille ogrodowe. Wybór w tym zakresie na rynku jest naprawdę spory.

Ranking grilli elektrycznych

 1. Tefal UC 600 CLASSIC GC3050
  Tefal UC 600 CLASSIC GC3050
  Sprawdź aktualną cenę

  Urządzenie o mocy 2000W, które można myć w zmywarce. Można je dodatkowo rozłożyć, co dwukrotnie zwiększa powierzchnię grillowania. To funkcja przydatna w przypadku przygotowywania jednorazowo większej ilości jedzenia. Grill posiada funkcję barbecue pozwalającą na przygotowywanie ryb, szaszłyków czy różnego rodzaju warzyw. Waga urządzenia wynosi około 5 kg.
 2. Grill Philips HD 4419/20
  Grill Philips HD 4419/20
  Sprawdź aktualną cenę
  Grill domowy o mocy 2300 W z uniwersalną, karbowaną płytą grzewczą i dodatkową, gładką powierzchnią. Wyposażony jest w wygodny, regulowany termostat o zakresie temperatur od 70 do 230 stopni Celsjusza. Urządzenie nadaje się też do mycia w zmywarce. W skład zestawu wchodzą ponadto łopatka do przewracania, mieszania oraz zdejmowania jedzenia. Na uwagę zasługuje również wygodne przechowywanie tacki i przewodu oraz samego urządzenia w pozycji pionowej.
 3. Tefal OptiGrill+ GC712D
  Tefal OptiGrill+ GC712D
  Sprawdź aktualną cenę

  Urządzenie o mocy 2000W wykorzystujące nowoczesną technologię Automatic Sensor Cooking. Samo wykrywa ilość produktów umieszczonych na grillu i ich grubość. Dostosowuje do nich  temperaturę i czas grillowania. Posiada sześć automatycznych programów grillowania  m.in. burger, kiełbasa, ryba czy czerwone mięso. Wygodny wskaźnik pozwala na monitorowanie stanu przygotowywania potrawy. Grill pozwala na szybkie grillowanie owoców i warzyw. Można go myć w zmywarce.
 4. Grill elektryczny Zelmer 40Z011
  Grill elektryczny Zelmer 40Z011
  Sprawdź aktualną cenę
  Grill elektryczny z pokrywą o mocy 1500 W. Wyróżnia się dużą powierzchnią grillowania i pięciostopniowym regulatorem temperatury. Wyposażony jest w pokrywę z hartowanego szkła i specjalne uchwyty wykonane z tworzywa termoizolującego, które zapewniają pełen komfort smażenia. Płyta grillująca pokryta jest specjalną, nieprzywierającą powłoką, którą można łatwo i szybko wyczyścić. W skład zestawu wchodzi także dodatkowa tacka na tłuszcz.
 5. Zelmer ZGE1000X (GE1000)
  Zelmer ZGE1000X (GE1000)
  Sprawdź aktualną cenę
  Wytrzymały grill elektryczny o mocy 1650W, dzięki której urządzenie szybko się nagrzewa. Regulowany termostat pozwala na łatwy wybór jednego z pięciu stopni temperatury Model wyposażony jest w specjalną, nieprzywierającą płytę do grillowania z dodatkowymi 2 powierzchniami – płaską i karbowaną. Uchwyty wykonane są z funkcjonalnego tworzywa termoizolującego, a zdejmowana pokrywa z szkła hartowanego. Grill posiada dodatkowo wysuwaną tackę na ociekający tłuszcz. Nadaje się do mycia w zmywarce. Waży nieco ponad 4,5 kg.

Jaki grill elektryczny kupić?

Dobry grill elektryczny pozwala na przygotowanie nie tylko pieczonego mięsa, ale i warzyw czy jajek. Dzięki niemu można szybko przygotować obiad czy kolację. Warto w tym przypadku wziąć pod uwagę swoje oczekiwania i możliwości finansowe. Czym ponadto należy się kierować przy wyborze domowego grilla elektrycznego?

 • Typ grilla – do wyboru są grille otwarte i modele wyposażone w pokrywę. Pierwsze pozwalają na jednoczesne przygotowywanie wielu potraw, podobnie jak klasyczne grille ogrodowe. W przypadku drugich znacznemu skróceniu ulega czas przygotowywania potraw za sprawą dwóch rusztów grillowych.
 • Moc – wpływa na efektywność przygotowywania posiłków. Im wyższa jest moc grilla, tym szybciej można przygotować jedzenie. Przeciętnie grille elektryczne mają moc około 2000 W.
 • Termostat – funkcja regulowania temperatury odgrywa istotną rolę. Nowoczesne urządzenia posiadają automatyczną regulację temperatury, którą ustawia się odpowiednio do rodzaju grillowanych składników. Najtańsze grille nie oferują zbyt wiele w tym zakresie. Znaczenie ma przy tym nie tylko skala temperatury, ale i sposób jej regulacji.
 • Wielkość – w przypadku urządzeń wykorzystywanych w domu wielkość ma spore znaczenie. W dużych kuchniach kwestię tę można pominąć, ale w pomieszczeniach niewielkich rozmiarów dużych gabarytów grill może przeszkadzać.
 • Łatwość czyszczenia – warto rozważyć zakup urządzenia, którego poszczególne elementy można myć w zmywarce. Czasem można w niej myć także akcesoria dodatkowe takie jak szczypce i łopatki do mięsa. Warto tez zwrócić uwagę na to, czy tłuszcz nie skapuje z jedzenia na grzałkę. Ta wymaga bowiem wówczas czyszczenia ręcznego. Można też rozważyć zakup grilla z płytą grzejną zamiast standardowego rusztu.
 • Funkcje dodatkowe – grille elektryczne mają szereg funkcji dodatkowych. Wskaźnik poziomu wysmażenia informuje np. na bieżąco o aktualnym stopniu wysmażenia produktu. Grille z opiekaczem pozwala z kolei na wygodne opiekanie pieczywa. Niektóre urządzenia pełnią też jednocześnie funkcję tostera czy gofrownicy.

Czy warto kupić grill elektryczny?

Grille elektryczne stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznych grilli ogrodowych, zwłaszcza dla mieszkańców miast. Pozwalają one na przygotowywanie smacznych i zdrowych potraw przez cały rok. Są poręczne, lekkie i na ogół nie zajmują zbyt wiele mięsa. Dodatkowo przy ich pomocy przygotować można nie tylko warzywa i mięso, ale i owoce, ryby czy migdały. Przy pomocy grilla elektrycznego istnieje możliwość przygotowania dań bez udziału tłuszczu. To doskonała propozycja więc dla wszystkich osób, które na co dzień chcą odżywiać się zdrowo.

Warto też pamiętać o tym, że domowe grille elektryczne nie wymagają żadnej wprawy w zakresie rozpalania czy utrzymywania określonej temperatury. Nie wydziela się też żaden dym, który bywa szkodliwy. Wytapiany tłuszcz ląduje nie na rozgrzanym węglu, ale na specjalnej tacce. Nowoczesne grille elektryczne są często urządzeniami wielofunkcyjnymi, które spełniać mogą wiele funkcji. Często jest to funkcja rozmrażania czy wygodny, regulowany termostat. Niekiedy pełnią jednocześnie rolę tostera i opiekacza.

Popularni producenci grilli elektrycznych

Sklepy z grillami elektrycznymi warte uwagi

Jeśli nasz ranking grilli elektrycznych nie wystarczył w podjęciu decyzji, napisz do nas! Porównamy dla Ciebie kilka modeli w Twoim budżecie.