Odkurzacz myjący to wielofunkcyjne urządzenie, które przyda się w każdym mieszkaniu czy domu. Posiada bowiem poza podstawową funkcją odkurzania także i inne funkcjonalności. Pozwala np. na umycie podłóg, a niekiedy i wypranie kanap oraz dywanów. Za pomocą odkurzacza myjącego można sprzątać na sucho lub mokro, w zależności od potrzeb. W przypadku standardowego urządzenia po odkurzaniu trzeba jeszcze umyć podłogę.  Dzięki odkurzaczowi myjącemu odbywa się to w tym samym czasie.

Ranking odkurzaczy myjących

 1. Odkurzacz myjący Philips SpeedPro Max Aqua

  Odkurzacz myjący Philips SpeedPro Max Aqua
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesny, bezprzewodowy odkurzacz 3w1z funkcją mycia. Pozwala na utrzymanie w czystości twardych podłóg, dywanów czy tapicerki samochodowej. Świetnie radzi sobie z różnymi, także trudnymi zabrudzeniami. Wyposażony jest w nowoczesną nasadkę, która skutecznie oświetla podłogę. Wydajny akumulator pozwala na nieprzerwaną pracę nawet przez 75 minut.

 2. Odkurzacz Tefal Air Force 360 Flex Aqua TY9490

  Odkurzacz Tefal Air Force 360 Flex Aqua TY9490
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy bezprzewodowy odkurzacz z głowicą 2w1, która pozwala na odkurzanie i mycie podłogi jednocześnie. Nowoczesna głowica wciąga zabrudzenia przy ruchu do przodu i do tyłu. Wygodnym rozwiązaniem jest przycisk Start&Stop, który blokuje przepływ wody. Pozwala to na komfortowe odłożenie sprzętu bez ryzyka wycieku wody. Urządzenie odkurzacza bez ładowania aż 35 minut.

 3. Philips PowerPro Aqua 3w1 FC6409/01

  Philips PowerPro Aqua 3w1 FC6409/01
  Sprawdź aktualną cenę

  Skuteczny odkurzacz 3w1 z akumulatorem litowo-jonowym. Działa bezprzewodowo do 60 minut. Składa się z bezworkowego odkurzacza odpowiedniego do wszystkich podłóg, odkurzacza ręcznego z turboszczotką i systemu czyszczenia na mokro. Wspomniana turboszczotka jest idealna do czyszczenia materacy czy sof – usuwa z foteli i kanap także sierść zwierząt.

 4. Odkurzacz myjący Karcher FC 5 1.055-400.0

  Odkurzacz myjący Karcher FC 5 1.055-400.0
  Sprawdź aktualną cenę

  Wydajne urządzenie do mycia podłóg bez konieczności ich wcześniejszego odkurzania. Sekret tkwi w zbiorniku wody wypełnionej dodatkowo środkiem czyszczącym, który sukcesywnie zwilża pad walcowy wykonany z mikrofibry. Ten obraca się usuwając zabrudzenia z podłogi. Nad padem znajduje się też specjalny system odkurzający, który zasysa wodę z zabrudzeniami z pada do specjalnego zbiornika na brudną wodę.

 5. Odkurzacz Roidmi X20 Nex

  Odkurzacz Roidmi X20 Nex
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesny odkurzacz z bezszczotkowym silnikiem Engine-X, który skutecznie eliminuje dokuczliwy hałas. Urządzenie ładowane jest za pomocą wygodnej w obsłudze ściennej stacji dokującej. Kontrolę nad nim można uzyskać także za sprawą aplikacji na telefon. To model wyposażony w wysokiej jakości wodoodporną szczotkę wałkującą, która jest także plamoodporna.

 6. Bissell Crosswave Pet Pro

  Bissell Crosswave Pet Pro
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości urządzenie wielofunkcyjne, które świetnie sprawdza się w przypadku właścicieli zwierząt. Usuwa bowiem błyskawicznie z powierzchni sierść i innego typu zanieczyszczenia. To sprzęt, który jednocześnie odkurza, myje oraz suszy podłogi czy dywany. Duża w tym zasługa obrotowej szczotki, która pracuje z prędkością 3000 obrotów na minutę. Na uwagę zasługuje także specjalny płyn wielozadaniowy wykorzystujący formułę Febreze Freshness.

Jaki odkurzacz myjący kupić?

Odkurzacze myjące cieszą się coraz większą popularnością. Są funkcjonalne i proste w obsłudze, a przy tym pozwalają zachować w mieszkaniu odpowiednią czystość. Czym jednak należy sugerować się przy zakupie takiego urządzenia?

 • Czas pracy na akumulatorze – ma on związek z pojemnością akumulatorów i trybem pracy odkurzacza. Jest to na ogół od 30 do 60 minut. Dłuższy czas pracy pozwala na wysprzątanie większej powierzchni bez ładowania akumulatora.
 • Czas ładowania – wynosi od 3 do 5 godzin. To czas potrzebny do pełnego naładowania akumulatora. Proces ładowania odbywa się za pomocą dołączonej do zestawu ładowarki bądź stacji dokującej z funkcją ładowania.
 • Sposób mycia – odbywa się ono na mokro lub w sposób parowy. W pierwszym przypadku urządzenie wykorzystuje ściereczki bądź rolki nasączone wodą z dodatkiem detergentu. Odkurzacz zasysa wówczas nadmiar wilgoci i brud. Odkurzacze parowe z kolei zasysają zanieczyszczenia i pokrywają powierzchnię parą wodną.
 • Pojemność zbiornika na wodę – im większy pojemnik, tym większą powierzchnię można umyć bez konieczności dolewania do środka wody.
 • Pojemność zbiornika na zanieczyszczenia – ma to podobne znaczenie jak pojemność zbiornika na wodę. Im większy jest pojemnik, tym rzadziej trzeba go opróżniać.
 • Akcesoria dodatkowe – poszerzają one funkcjonalność urządzenia. Najpopularniejsze z nich to ssawka szczelinowa i specjalna końcówka do czyszczenia tapicerki. Niektóre odkurzacze można zamienić nawet w poręczne modele ręczne idealne do samochodu.
 • Moc – im jest ona większa, tym większa jest skuteczność zasysania zanieczyszczeń. Większa  moc jest konieczna w przypadku odkurzania dywanów czy wykładzin. Niektóre odkurzacze pozwalają na wybór mocy ssania w zależności od odkurzanej w danym momencie powierzchni.
 • Hałas – dobrej klasy odkurzacze myjące nie generują hałasu większego niż 70 dB, a więc są bezpieczne dla uszu. Starsze modele miały natomiast z tym problem i były wielokrotnie głośniejsze niż odkurzacze tradycyjne.

Czy warto kupić odkurzacz myjący?

Odkurzacze myjące są coraz popularniejsze. Sporo osób szuka bowiem urządzeń wielofunkcyjnych. Odkurzacze tego typu pozwalają na skuteczne umycie podłogi różnego rodzaju – parkietu, wykładziny, paneli czy płytek ceramicznych. Posiadają końcówki do prania tapicerki, dywanów, kanap itd.

Odkurzacze myjące są przede wszystkim bardzo skuteczne w działaniu. Świetnie sprawdzają się w mieszkaniach alergików, gdyż usuwają bakterie i alergeny skuteczniej niż standardowe odkurzacze. Ich posiadanie wiąże się też z oszczędnością czasu, gdyż niejednokrotnie wykonują w tym samym czasie kilka czynności. Wiele modeli myjących zużywa dodatkowo mniej prądu niż klasyczne odkurzacze i mopy.

Nie da się również ukryć, że bezprzewodowe odkurzacze myjące nie sprawiają większych problemów przy przechowywaniu. Są idealne nawet do niewielkich mieszkań. Dzięki nim z domu pozbyć się można tradycyjnego mopa. Eksperci podkreślają też fakt, że wiele odkurzaczy myjących to urządzenia ekologiczne, które pozwalają na rezygnację ze stosowania detergentów.

Popularni producenci odkurzaczy myjących

Sklepy warte uwagi