Zlewozmywak granitowy to nowoczesny i bardzo elegancki rodzaj zlewu, który od jakiegoś czasu cieszy się coraz większą popularnością. Prezentuje się efektownie, a przy tym cechuje się znaczną wytrzymałością, odpornością na zniszczenia i trwałością. To rozwiązanie, które sprawdza się w każdej kuchni. Do wyboru są przy tym zlewozmywaki granitowe jedno i dwukomorowe, a także modele o  różnorodnych kształtach – kwadratowe, okrągłe bądź prostokątne.

Ranking zlewozmywaków granitowych

 1. Zlewozmywak granitowy Blanco Elon XL 6S Antracyt (518745)
  Zlewozmywak granitowy Blanco Elon XL 6S Antracyt (518745)
  Sprawdź najniższą cenę

  Idealny do niewielkich kuchni jednokomorowy zlewozmywak granitowy w ciemnym kolorze. Posiada dużych rozmiarów komorę i sporą powierzchnię ociekacza. Na uwagę zasługuje przy tym również przesuwana kratka ociekowa wykonana z wysokiej jakości stali szlachetnej. Zlewozmywak wyróżnia się nowoczesnym designem  oraz nieoczywistą, falistą formą. Z boku znajduje się listwa na baterię, co pozwala na montaż zlewu także przy oknie.
 2. Zlewozmywak Franke Maris MRG 611-78 XL onyx 114.0367.722
  zlewozmywak Franke Maris MRG 611-78 XL onyx 114.0367.722
  Sprawdź najniższą cenę

  Elegancki, odwracalny zlewozmywak granitowy z dwoma podfrezowanymi otworami. To produkt odporny na zaplamienia, który można łatwo utrzymać w czystości. Jego kolor nie blaknie wraz z upływem czasu, a więc zlewozmywak efektownie prezentuje się przez długi czas. Zlew zabezpieczony jest technologią Sanitized. Szkło fosforanowe z dodatkiem srebra znacznie ogranicza rozwój bakterii i drobnoustrojów. Sprzyja to zachowaniu higieny w kuchni.
 3. Zlewozmywak granitowy Alveus Rock 70 czarny 1217091
  Zlewozmywak granitowy Alveus Rock 70 czarny 1217091
  Sprawdź najniższą cenę

  Czarny, dwukomorowy zlewozmywak granitowy z korkiem POP-UP. Produkt wpuszczany jest od góry w blat kuchenny. Pojemność komory głównej to 23 litry, co przekłada się na wygodne użytkowanie zlewu. W skład zestawu wchodzi ponadto zestaw odpływowy z syfonem i Alvoclips. Są to nowoczesne uchwyty montażowe. Zlewozmywak jest odporny na plamy, a także łatwy do utrzymania w czystości. Jego powierzchnia jest odporna na rozwój różnego rodzaju drobnoustrojów. Z powodzeniem użytkowany może być przez długie lata.
 4. Zlewozmywak Franke OID 611-62 onyx 114.0286.441
  Zlewozmywak Franke OID 611-62 onyx 114.0286.441
  Sprawdź najniższą cenę

  Funkcjonalny zlewozmywak granitowy z jedną komorą i odwracalnym ociekaczem. To produkt odporny na uderzenia, zadrapania, plamy czy wysokie temperatury. Jednocześnie jest łatwy do utrzymania w czystości i delikatny w dotyku. Doskonale sprawdza się nawet w niewielkich kuchniach. Montowany jest poprzez wpuszczenie w kuchenny blat. Ociekacz zresztą w razie potrzeby wykorzystać można bez problemu jako dodatkowy blat roboczy.
 5. Zlewozmywak granitowy Deante Zorba (ZQZ_2113)
  Zlewozmywak granitowy Deante Zorba (ZQZ_2113)
  Sprawdź najniższą cenę

  Jednokomorowy zlewozmywak granitowy z funkcjonalnym ociekaczem. Jest to produkt odporny na tzw. szok termiczny, przebarwienia, uderzenia, zarysowania oraz wysokie temperatury. Prezentuje się przy tym niezwykle elegancko i doskonale pasuje do każdej kuchni – nowoczesnej bądź tradycyjnej. Zlewozmywak cechuje się więc nie tylko wysoką funkcjonalnością, ale i estetycznym designem. Posiada automatyczny korek. Montowany jest poprzez wpuszczenie w kuchenny blat.

Jaki zlewozmywak granitowy kupić?

Wybór zlewozmywaka granitowego do kuchni to spore wyzwanie, bo rynek w tej materii ma do zaoferowania naprawdę sporo. Na samym początku warto więc zastanowić się nad swoimi potrzebami i oczekiwaniami. Co w tym przypadku ma szczególne znaczenie?

 • Liczba komór – do wyboru są modele jednokomorowe, dwukomorowe, półtorakomorowe i jeszcze większe. Osoby mieszkające samotnie czy posiadające zmywarkę mogą postawić na niewielki zlew z jedną komorą. Dużą popularnością cieszą się też modele półtorakomorowe. To zlewozmywaki z jedną komorą główną i niewielką komorą pomocniczą. Dla dużych rodzin polecane są modele dwukomorowe. Komory mogą być przy tym jednakowe lub różne od siebie. Dodatkowo posiadać mogą jeszcze ociekacz. Są to z uwagi na spore rozmiary, zlewy do dużych kuchni.
 • Sposób montażu – do wyboru są zlewozmywaki nakładane na szafkę, podwieszane pod blat kuchenny czy wpuszczane w blat. Do montażu tych pierwszych wymagana jest oczywiście szafka bez blatu, na którą nakłada się zlew. Zlewozmywaki nakładane są dobrym wyborem do małych kuchni. Zlewozmywaki wbudowane nakłada się z kolei na wycięty blat. Są one bardzo popularne. Rzadziej stosowane są zlewozmywaki podwieszane, montowane od dołu.
 • Kształt – zlewozmywaki granitowe mają różnego rodzaju kształty. Najpopularniejsze są jednak te kwadratowe, owalne i prostokątne. Ciekawym rozwiązaniem są także modele narożne.
 • Głębokość – głęboka komora pozwala oczywiście na pomieszczenie dużej ilości naczyń. Dodatkowo wówczas woda nie rozpryskuje się na boki.
 • Szerokość – szerokość zlewozmywaka jest ściśle związana z wymiarami zabudowy, która znajduje się w kuchni. Standardowe szerokości szafek kuchennych to 30, 40, 50, 60, 80, 100 czy 120 cm. Jednak nie oznacza to, że do zabudowy o szerokości 60 cm trzeba zakupić dokładnie taki zlew. W praktyce szerokość szafki może być większa, ale nie powinna być mniejsza.

Czy warto kupić zlewozmywak granitowy?

Zlewozmywaki granitowe od pewnego czasu cieszą się sporą popularnością i nie ma w tym nic dziwnego. Są bowiem zarówno funkcjonalne, jak i estetycznie wykonane. Stanowią niewątpliwą ozdobę każdej kuchni.

Zlewy tego rodzaju są wytrzymałe i trwałe. Odpowiednio pielęgnowane, mogą posłużyć przez wiele długich lat. w końcu granit to materiał, który zachowuje swoją formę przez lata. Jest odporny na uderzenia mechaniczne i zarysowania. Ewentualne zacieki na takim zlewozmywaku są niezbyt widoczne. Dodatkowo, jeśli już powstaną, można je łatwo zmyć przy pomocy gąbki z płynem do naczyń. Zlewy granitowe są ponadto odporne na tzw. szok termiczny. W sprzedaży dostępne są w szerokiej gamie kolorów do wyboru. Sam granit to materiał dość łatwy w obróbce. Stąd też nie ma większego problemu z wykonaniem zlewu o nietypowym kształcie czy formie.

Zlewozmywaki granitowe bywają jedno, dwukomorowe lub jeszcze większe. Każdy więc może wybrać model odpowiedni do swoich potrzeb oraz możliwości zabudowy kuchennej. Dostępne są przy tym wersje utrzymane w różnych kolorach. Zlew granitowy wcale nie musi być czarny czy grafitowy. Rynek pod tym względem ma do zaoferowania o wiele więcej.

Popularni producenci zlewozmywaków granitowych

Sklepy z zlewozmywakami warte uwagi