Leżaczki bujaczki stanowią połączenie leżaczków i huśtawek. To swego rodzaju foteliki, ale z wibracjami, w przypadku których ustawić można moc czy kierunek bujania – z lewej strony na prawą i odwrotnie lub z tyłu do przodu. Leżaczki bujaczki posiadają wbudowane melodie np. odgłosy natury oraz migające światełka. Cieszą się coraz większą popularnością wśród młodych rodziców, gdyż pomagają w uspokojeniu i uśpieniu malucha.

Ranking leżaczków bujaczków

 1. Lionelo Ruben Leżaczek Bujaczek Huśtawka
  Lionelo Ruben Leżaczek Bujaczek Huśtawka
  Sprawdź aktualną cenę

  Urządzenie z pięcioma trybami bujania oraz 12 melodyjkami o czterech poziomach głośności. Dzięki mikrokoputerowi leżaczek bujaczek dostosowuje do wagi dziecka prędkość bujania oraz kąt nachylenia. W skład zestawy wchodzą ponadto kolorowy pałąk z zabawkami, wielobarwna poduszka oraz moskitiera. Produkt posiada pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, zapewniając maluchowi 100% bezpieczeństwo. Produkt jest łatwy do utrzymania w czystości i pracuje bardzo cicho.
 2. Tiny Love Wielofunkcyjny leżaczek-bujaczek z funkcją krzesełka 3w1 denim
   Tiny Love Wielofunkcyjny leżaczek-bujaczek z funkcją krzesełka 3w1 denim
  Sprawdź aktualną cenę
  Wielofunkcyjny produkt, który wykorzystywać można jako leżaczek, bujaczek i krzesełko. W skład zestawu wchodzi także specjalna karuzela muzyczna z zawieszkami. Oferuje ona 9 melodii i 2 stopnie głośności. Do wyboru jest muzyka ciągła (melodie zabawne lub kojące) oraz muzyka aktywowana przez samo dziecko. Leżaczek jest bardzo prosty w obsłudze. Można go rozłożyć jednym ruchem. Wykonany jest z materiałów wysokiej jakości.
 3. Fisher-Price Fotelik-bujaczek „Od niemowlaka do przedszkolaka” CMR10
  Fisher-Price Fotelik-bujaczek Od niemowlaka do przedszkolaka CMR10
  Sprawdź aktualną cenę
  Przenośne urządzenie zarówno dla niemowlaków, jak i starszych dzieci. Dzięki regulacji można go używać zarówno w formie bujaczka, jak i leżaczka z odczepianym pałąkiem na zabawki oraz siedziska. Posiada funkcję wibracji, które pozwalają dziecku szybciej zasnąć i uspokoić się. Produkt można łatwo złożyć i zabrać ze sobą w podróż. Poszycie siedziska jest zdejmowane i można je łatwo wyprać.
 4. Kinderkraft Bujaczek Elektryczny Leżaczek Flo
  Kinderkraft Bujaczek Elektryczny Leżaczek Flo
  Sprawdź aktualną cenę
  Nowoczesne urządzenie z funkcją bujania oraz możliwością ustawienia czasu bujania. Dzięki gumowym podstawkom nie rysuje podłogi. Wyposażony jest w innowacyjny system SMART CLOCK. W skład zestawu wchodzi pałąk z karuzelą i zabawkami, moskitiera oraz panel z ośmioma kojącymi melodiami. Produkt dedykowany jest dla dzieci o wadze do maksymalnie 9 kg. Posiada miękki zagłówek, który można łatwo odpiąć oraz pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa z możliwością ich regulacji.
 5. Kinderkraft Leżaczek Unimo 5W1
  Kinderkraft Leżaczek Unimo 5W1
  Sprawdź aktualną cenę
  Efektowne urządzenie spełniające europejskie normy bezpieczeństwa EN 12790. Pełnić może aż pięć różnych funkcji – leżaczka, bujaczka, kołyski, łóżeczka oraz krzesełka. Posiada wbudowany, wygodny materac i siedzisko z możliwością regulacji kąta jego nachylenia. Dodatkowo istnieje możliwość odpięcia od urządzenia wchodzącego w skład zestawu baldachimu. Na uwagę zasługuje również pałąk z kolorowymi zabawkami i trzypunktowe pasy bezpieczeństwa. Produkt jest łatwy do składania i rozkładania, nie sprawia więc problemu w czasie transportu.
 6. Kinderkraft Bujaczek Elektryczny Huśtawka Minky Pink
  Kinderkraft Bujaczek Elektryczny Huśtawka Minky Pink
  Sprawdź aktualną cenę
  Bardzo praktyczna huśtawka połączona z leżaczkiem. To produkt elektryczny z nowoczesnym panelem sterującym, trzeba zabawkami rozwojowymi oraz karuzelą. Za sprawą lekkiej konstrukcji można ją łatwo przenosić z miejsca na miejsce. W skład zestawu wchodzą dodatkowo estetyczne zabawki – koala, grzechotka i słoń z szeleszczącymi uszami. Można je zamontować równie dobrze na moskitierze. Bezpieczeństwu dziecku zapewniają pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa i blokada bujania.
 7. Bright Starts Huśtawka Hybrydowa Biedronka Ingenuity 60198
  Bright Starts Huśtawka Hybrydowa Biedronka Ingenuity 60198
  Sprawdź aktualną cenę
  Nowoczesne urządzenie wykorzystujące technologię InGenuity Hybridrive, które zapewnia dwukrotną oszczędność baterii. Dodatkowo dzięki funkcji EasyLock można urządzenie zmieniać z bujaka na wibracje uspokajające. Produkt można wykorzystać jako huśtawkę, leżaczek czy miejsce do karmienia malucha. Całość wykonana jest z pluszowego materiału wysokiej jakości Our Slimfold i utrzymana w pastelowych kolorach. Konstrukcja umożliwia złożenie urządzenia na płasko, co znacznie ułatwia jego przechowywanie czy pozwala na  komfortowy transport.

Jaki leżaczek bujaczek kupić?

Leżaczek bujaczek pozwala rodzicom na odciążenie rąk i wykonanie innych, domowych obowiązków. Używać można go bez obaw nawet kilka godzin dziennie. Jednak warto pamiętać o tym, że dziecko powinno mieć też możliwość samodzielnego poruszania się np. raczkowania. Czym jednak należy kierować się podczas zakupu takiego leżaczka bujaczka?

 • Funkcjonalność – dobrze jest zdecydować się na model ze zdejmowanym pokrowcem, który w razie potrzeby można szybko i łatwo wyprać. Ponadto godne polecenia są leżaczki bujaczki z możliwością zmiany wysokości siedziska, co przydaje się np. w czasie karmienia malucha. Dodatkowo niektóre modele oferują opcję bujania i składania.
 • Bezpieczeństwo – konieczne są oczywiście solidne i wytrzymałe szelki, które skutecznie uchronią dziecko przed ewentualnym upadkiem. Minimum to pasy trzypunktowe, ale lepszym rozwiązaniem będzie model z pasami pięciopunktowymi. Zresztą bujaczek leżaczek musi być wykonany z wysokiej jakości materiałów i posiadać odpowiednie atesty.
 • Funkcje dodatkowe – rodzice przepadają za funkcją automatycznego kołysania. W praktyce bowiem nie wszystkie dzieci są w stanie samodzielnie wprowadzić leżaczek bujaczek w ruch, a samo kołysanie sprawia im dużą przyjemność. Niektóre modele dodatkowo oferują opcję wibracji, które są jednak delikatne. Nie straszą więc dziecka, ale raczej utulają do snu i uspokajają. Ciekawym dodatkiem bywa pałąk z różnego rodzaju zabawkami czy panel z melodyjkami.
 • Rozmiar – leżaczek bujaczek musi być na tyle długi, aby dziecko mogło w sposób swobodny wyprostować swoje nogi. Stopy malucha nie powinny wystawać poza obrys bujaczka. Powinien być on również odpowiednio szeroki. Obecnie dostępne są na rynku modele, które „rosną” razem z dzieckiem.
 • Waga – nie można zapominać o tym, że leżaczki bujaczki to urządzenia mobilne. Powinno się je więc móc w każdym momencie szybko, łatwo i bezproblemowo przenieść z miejsca na miejsce. W tym przypadku znaczenie ma przede wszystkim waga.

Sprawdź również:

Ranking wózków dziecięcych

Ranking fotelików samochodowych 9-36kg

Czy warto kupić leżaczek bujaczek?

Obecnie rodzice małych dzieci coraz częściej nie wyobrażają już sobie codzienności bez leżaczka bujaczka. Dzięki tego typu gadżetowi rodzice mogą uwolnić swoje ręce i zająć się obowiązkami domowymi różnego rodzaju. Jednocześnie nie zaniedbują swojego malucha. Niektóre modele leżaczków bujaczków z powodzeniem zastępują również łóżeczko, krzesełko czy kołyskę i pomagają w usypianiu dziecka.

Maluch, który znajduje się w leżaczki może obserwować swoje otoczenie i rodziców. Dzięki elementom dodatkowym np. kolorowym zabawkom zawieszonym na pałąku może przy okazji bawić się. Obecnie większość modeli bujaczków leżaczków dostępnych na rynku to urządzenia lekkie, mobilne, które łatwo można złożyć i wszędzie ze sobą zabrać np. na wakacyjny wyjazd. Leżaczki bujaczki są urządzeniami, które można w dużej mierze wyregulować i dopasować do potrzeb danego dziecka. Ich popularność jest więc coraz większa.

Popularni producenci leżaczków bujaczków

Sklepy warte uwagi

Jak działa leżaczek bujaczek?

Leżaczek bujaczek to nieodłączny element wyprawki dla malucha. W nim dziecko może uspokoić się i zasnąć, nie będąc w ramionach rodziców. W leżaczku bujaczki wystarczy położyć niemowlę. Ta pozycja zachęca go do zabawy i poznawania świata. W tym czasie mama lub tata mogą odpocząć. Produkt ten delikatnie się kołysze, co na malucha działa relaksująco oraz uspokajająco. Niekiedy dziecko nawet usypia. Można je wówczas spokojnie przenieść do łóżeczka.

Ceny dobrych leżaczków bujaczków dla dziecka

Leżaczki bujaczki mają coraz więcej zwolenników. Jeśli dziecko przebywa w nich maksymalnie kilkadziesiąt minut dziennie, jest to dla niego w 100% bezpieczne. Oczywiście warto zainwestować w dobrej jakości leżaczek bujaczek, aby w czasie opiekowania się maluszkiem, można było zająć się także domem czy swoimi potrzebami. W praktyce za taki produkt zapłacić trzeba od 150 do około 500 złotych. Droższe są oczywiście leżaczki bujaczki elektryczne.

Opinie na temat leżaczków bujaczków

Leżaczki bujaczki cieszą się bardzo dużą popularnością wśród młodych rodziców. Opinie na ich temat są w większości pozytywne. Znacznie ułatwiają one opiekę nad dzieckiem i pozwalają na spokojne wykonywanie codziennych obowiązków. Z leżaczka bujaczka trzeba jednak w odpowiedni sposób korzystać. Fizjoterapeuci przypominają, że w leżaczku bujaczku dziecko nie może znajdować się przez zbyt długi czas. Nie jest to bowiem korzystne dla kręgosłupa maluszka.

Od kiedy można używać leżaczka bujaczka?

Leżaczki bujaczki to produkty przeznaczone dla niemowląt w zasadzie od pierwszych dni ich życia. W praktyce na ogół producenci podają maksymalny wiek korzystania z leżaczka bujaczka. Jest to od 9 do 12 miesięcy. Nie należy jednak przesadzać z częstotliwością korzystania z tego produktu. Pozycja z ograniczoną możliwością ruchów zaburza bowiem prawidłowy rozwój kręgosłupa malucha. Dlatego z leżaczka bujaczka warto korzystać uważnie, najlepiej nie dłużej niż kilkadziesiąt minut dziennie.

Leżaczek bujaczek to produkt stosowany przez rodziców od pierwszych chwil życia dziecka. W tym czasie dla maluszka ruch ma ogromne znaczenie, bo pozwala na wypracowanie prawidłowego wzorca zachowań dla kości i stawów. Leżaczki bujaczki powinny być więc wykorzystywane od czasu do czasu, gdy dziecko trzeba doglądać, ale jednocześnie nie można położyć go w łóżeczku. W wyborze odpowiedniego modelu z pewnością pomoże nasz ranking leżaczków bujaczków.

Podsumowanie rankingu leżaczków bujaczków

Na przestrzeni kilku ostatnich lat leżaczki bujaczki stały się bardzo popularne. Wielu rodziców nie wyobraża wręcz sobie wyprawki bez tego elementu. Do wyboru są różnorodne modele leżaczków bujaczków. Najprostsze oferują funkcję mechanicznego bujania, a te zaawansowane wyposażone są w elektryczny system kołysania. Generalnie małe dzieci wprost uwielbiają być bujane, kołysane. To je uspokaja i pozwala spokojnie zasnąć. Nasz ranking leżaczków bujaczków zwiera najpopularniejsze obecnie produkty tego rodzaju na rynku.