Leżaczki bujaczki stanowią połączenie leżaczków i huśtawek. To swego rodzaju foteliki, ale z wibracjami, w przypadku których ustawić można moc czy kierunek bujania – z lewej strony na prawą i odwrotnie lub z tyłu do przodu. Leżaczki bujaczki posiadają wbudowane melodie np. odgłosy natury oraz migające światełka. Cieszą się coraz większą popularnością wśród młodych rodziców, gdyż pomagają w uspokojeniu i uśpieniu malucha.
Dla dziecka - wybierz na Ceneo.pl

Ranking leżaczków bujaczków

 1. Lionelo Ruben Leżaczek Bujaczek Huśtawka
  Lionelo Ruben Leżaczek Bujaczek Huśtawka

  Urządzenie z pięcioma trybami bujania oraz 12 melodyjkami o czterech poziomach głośności. Dzięki mikrokoputerowi leżaczek bujaczek dostosowuje do wagi dziecka prędkość bujania oraz kąt nachylenia. W skład zestawy wchodzą ponadto kolorowy pałąk z zabawkami, wielobarwna poduszka oraz moskitiera. Produkt posiada pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, zapewniając maluchowi 100% bezpieczeństwo. Produkt jest łatwy do utrzymania w czystości i pracuje bardzo cicho.
 2. Fisher-Price Fotelik-bujaczek „Od niemowlaka do przedszkolaka” CMR10
  Fisher-Price Fotelik-bujaczek Od niemowlaka do przedszkolaka CMR10
  Przenośne urządzenie zarówno dla niemowlaków, jak i starszych dzieci. Dzięki regulacji można go używać zarówno w formie bujaczka, jak i leżaczka z odczepianym pałąkiem na zabawki oraz siedziska. Posiada funkcję wibracji, które pozwalają dziecku szybciej zasnąć i uspokoić się. Produkt można łatwo złożyć i zabrać ze sobą w podróż. Poszycie siedziska jest zdejmowane i można je łatwo wyprać.
 3. Kinderkraft Bujaczek Elektryczny Leżaczek Flo
  Kinderkraft Bujaczek Elektryczny Leżaczek Flo
  Nowoczesne urządzenie z funkcją bujania oraz możliwością ustawienia czasu bujania. Dzięki gumowym podstawkom nie rysuje podłogi. Wyposażony jest w innowacyjny system SMART CLOCK. W skład zestawu wchodzi pałąk z karuzelą i zabawkami, moskitiera oraz panel z ośmioma kojącymi melodiami. Produkt dedykowany jest dla dzieci o wadze do maksymalnie 9 kg. Posiada miękki zagłówek, który można łatwo odpiąć oraz pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa z możliwością ich regulacji.
 4. Bright Starts Huśtawka Hybrydowa Biedronka Ingenuity 60198
  Bright Starts Huśtawka Hybrydowa Biedronka Ingenuity 60198
  Nowoczesne urządzenie wykorzystujące technologię InGenuity Hybridrive, które zapewnia dwukrotną oszczędność baterii. Dodatkowo dzięki funkcji EasyLock można urządzenie zmieniać z bujaka na wibracje uspokajające. Produkt można wykorzystać jako huśtawkę, leżaczek czy miejsce do karmienia malucha. Całość wykonana jest z pluszowego materiału wysokiej jakości Our Slimfold i utrzymana w pastelowych kolorach. Konstrukcja umożliwia złożenie urządzenia na płasko, co znacznie ułatwia jego przechowywanie czy pozwala na  komfortowy transport.
 5. Kinderkraft Leżaczek Unimo 5W1
  Kinderkraft Leżaczek Unimo 5W1
  Efektowne urządzenie spełniające europejskie normy bezpieczeństwa EN 12790. Pełnić może aż pięć różnych funkcji – leżaczka, bujaczka, kołyski, łóżeczka oraz krzesełka. Posiada wbudowany, wygodny materac i siedzisko z możliwością regulacji kąta jego nachylenia. Dodatkowo istnieje możliwość odpięcia od urządzenia wchodzącego w skład zestawu baldachimu. Na uwagę zasługuje również pałąk z kolorowymi zabawkami i trzypunktowe pasy bezpieczeństwa. Produkt jest łatwy do składania i rozkładania, nie sprawia więc problemu w czasie transportu.

Jaki leżaczek bujaczek kupić?

Leżaczek bujaczek pozwala rodzicom na odciążenie rąk i wykonanie innych, domowych obowiązków. Używać można go bez obaw nawet kilka godzin dziennie. Jednak warto pamiętać o tym, że dziecko powinno mieć też możliwość samodzielnego poruszania się np. raczkowania. Czym jednak należy kierować się podczas zakupu takiego leżaczka bujaczka?

 • Funkcjonalność – dobrze jest zdecydować się na model ze zdejmowanym pokrowcem, który w razie potrzeby można szybko i łatwo wyprać. Ponadto godne polecenia są leżaczki bujaczki z możliwością zmiany wysokości siedziska, co przydaje się np. w czasie karmienia malucha. Dodatkowo niektóre modele oferują opcję bujania i składania.
 • Bezpieczeństwo – konieczne są oczywiście solidne i wytrzymałe szelki, które skutecznie uchronią dziecko przed ewentualnym upadkiem. Minimum to pasy trzypunktowe, ale lepszym rozwiązaniem będzie model z pasami pięciopunktowymi. Zresztą bujaczek leżaczek musi być wykonany z wysokiej jakości materiałów i posiadać odpowiednie atesty.
 • Funkcje dodatkowe – rodzice przepadają za funkcją automatycznego kołysania. W praktyce bowiem nie wszystkie dzieci są w stanie samodzielnie wprowadzić leżaczek bujaczek w ruch, a samo kołysanie sprawia im dużą przyjemność. Niektóre modele dodatkowo oferują opcję wibracji, które są jednak delikatne. Nie straszą więc dziecka, ale raczej utulają do snu i uspokajają. Ciekawym dodatkiem bywa pałąk z różnego rodzaju zabawkami czy panel z melodyjkami.
 • Rozmiar – leżaczek bujaczek musi być na tyle długi, aby dziecko mogło w sposób swobodny wyprostować swoje nogi. Stopy malucha nie powinny wystawać poza obrys bujaczka. Powinien być on również odpowiednio szeroki. Obecnie dostępne są na rynku modele, które „rosną” razem z dzieckiem.
 • Waga – nie można zapominać o tym, że leżaczki bujaczki to urządzenia mobilne. Powinno się je więc móc w każdym momencie szybko, łatwo i bezproblemowo przenieść z miejsca na miejsce. W tym przypadku znaczenie ma przede wszystkim waga.

Czy warto kupić leżaczek bujaczek?

Obecnie rodzice małych dzieci coraz częściej nie wyobrażają już sobie codzienności bez leżaczka bujaczka. Dzięki tego typu gadżetowi rodzice mogą uwolnić swoje ręce i zająć się obowiązkami domowymi różnego rodzaju. Jednocześnie nie zaniedbują swojego malucha. Niektóre modele leżaczków bujaczków z powodzeniem zastępują również łóżeczko, krzesełko czy kołyskę i pomagają w usypianiu dziecka.

Maluch, który znajduje się w leżaczki może obserwować swoje otoczenie i rodziców. Dzięki elementom dodatkowym np. kolorowym zabawkom zawieszonym na pałąku może przy okazji bawić się. Obecnie większość modeli bujaczków leżaczków dostępnych na rynku to urządzenia lekkie, mobilne, które łatwo można złożyć i wszędzie ze sobą zabrać np. na wakacyjny wyjazd. Leżaczki bujaczki są urządzeniami, które można w dużej mierze wyregulować i dopasować do potrzeb danego dziecka. Ich popularność jest więc coraz większa.

Popularni producenci leżaczków bujaczków