Gofrownica to nic innego jak urządzenie służące do przygotowywania gofrów. Na ogół pozwala jednocześnie na przygotowanie dwóch gofrów. Pierwsze gofrownice powstały, co ciekawe, już w wieku XIII, ale w niczym nie przypominały oczywiście urządzeń współczesnych. W roku 1896 Cornelius Swarthout z USA otrzymał patent na pierwszą gofrownicę. Największą popularnością urządzenia tego rodzaju cieszyły się jednak dopiero w połowie XX wieku. Chętnie użytkowane są również i dzisiaj.
Ranking gofrownic
Przygotowaliśmy dla Was ranking najlepszych gofrownic w którym postawiliśmy na sprawdzone modele cieszące się dużą popularnością. Jeśli zastanawiasz się jaką gofrownicę kupić do swojego domu to uważnie sprawdź nasze propozycje najlepszych modeli dostępnych na polskim rynku. Propozycje są zróżnicowane budżetowo.
- Gofrownica Dezal 301.4
Sprawdź aktualną cenę
Solidna i wytrzymała gofrownica o roboczej temperaturze pracy na poziomie 195 stopni Celsjusza. Posiada wykonane ze stopu aluminium płyty grzewcze, które z zewnątrz pokryte są Corflonem.To nowoczesne powłoka nieprzywierająca. W dolnej płytce dodatkowo znajduje się fabryczny ogranicznik temperatury. Produkt posiada atest PZH. Gofrownica wyróżnia się dużą mocą, tym samym jest gotowa do użycia wkrótce po uruchomieniu. Całe urządzenie prezentuje się bardzo elegancko. - Gofrownica MPM MGO-13
Sprawdź najniższą cenę
Nowoczesna gofrownica, która pozwala na jednoczesne przygotowanie dwóch gofrów. Wyposażona jest w kontrolkę, która sygnalizuje stan pracy oraz wygodny termostat z regulacją temperatury. Ciekawym rozwiązaniem są głębokie płyty grzewcze, dzięki którym gofry są puszyste i grube. Specjalna powłoka antyprzywierająca zapewnia łatwe wyjmowanie gofrów i pozwala utrzymać urządzenie w czystości. Na uwagę zasługuje także wysoka moc na poziomie 1400W. Za jego sprawą gofrownica bardzo szybko się nagrzewa. - Gofrownica Adler AD3036
Sprawdź najniższą cenę
Funkcjonalna gofrownica o mocy 1300W. Wyróżnia się wysoką jakością wykonania i eleganckim, chociaż klasycznym designem. Wyposażona jest w nieprzywierające płyty grzewcze, które ułatwiają utrzymanie urządzenia w czystości. Lampka kontrolka termostatu informuje, gdy gofrownica jest odpowiednio nagrzana i można wlać do niej ciasto czy wyjąć gotowy już gofr. Za sprawą głębokich płyt grzewczych, jednocześnie przygotować można nawet cztery puszyste i grube gofry. - Gofrownica OPTIMUM GF-1400
Sprawdź najniższą cenę
Wysokiej jakości gofrownica, która pozwala na jednoczesne przygotowanie nawet czterech gofrów. Posiada płyty grzewcze pokryte specjalną powłoką nieprzywierającą i automatyczny termostat, który przez cały czas utrzymuje odpowiednią temperaturę wypiekania gofrów. Poza tym urządzenie wyposażone jest w dwie lampki kontrolne – zasilania i termostatu. Posiada nienagrzewającą się obudowę i wygodny w użytkowaniu uchwyt, a także antypoślizgowe nóżki. Maksymalna moc gofrownicy to 1300W. - Gofrownica Sencor SSM 9300
Sprawdź najniższą cenę
Urządzenie wielofunkcyjne 3w1 z trzema wymiennymi płytami podgrzewającymi oraz automatyczną regulacją temperatury. Jest łatwe do utrzymania w czystości i bardzo funkcjonalne. Pozwala na przygotowywanie gofrów, kanapek i posiada funkcję grillowania. Na uwagę zasługują w tym przypadku nieprzywierające płyty grzewcze, kontrolka zasilania i gotowości do pracy, elegancki design oraz funkcjonalny uchwyt. Urządzenie nie zajmuje wiele miejsca i można je przechowywać nawet w pozycji pionowej. Jego moc to 700W.
Jaką gofrownicę kupić?
Gofrownica to urządzenie, które spotkać można wbrew pozorom w wielu domach, zwłaszcza takich, w których mieszkają dzieci. Jak jednak wybrać odpowiedni model, aby dobrze służył przez wiele lat? Co w tym przypadku ma największe znaczenie?
- Ilość i kształt płyt grzewczych – najwięcej urządzeń posiada dwie płyty grzewcze w formie prostokątów bądź kwadratów. Ciekawie prezentują się modele z płytkami w kształcie kół, trójkątów czy serc. Pozwalają one na przygotowywanie smacznych i estetycznych gofrów.
- Moc – od tego parametru zależy to, jak szybko urządzenie nagrzeje się i upiecze gofry. Im moc jest wyższa, tym gofrownica działa szybciej.
- Powierzchnia płyt grzewczych – kluczowe znaczenie ma materiał, z którego płytki są wykonane. Do wyboru jest przede wszystkim żeliwo, teflon oraz powłoka ceramiczna. Najlepszym rozwiązaniem są gofrownice z płytkami wykonanymi z materiału nieprzywierającego. Są one bowiem łatwe do utrzymania w czystości. Obecnie największą popularnością cieszą się urządzenia teflonowe. Wymagają one starannej pielęgnacji, gdyż teflonu zarysować nie można. Do płyt żeliwnych ciasto może przywierać, ale jest to materiał bardzo wytrzymały. Gofrownice ceramiczne nagrzewają się szybko, ale bywają kłopotliwe w czasie czyszczenia.
- Termostat i regulacja temperatury – termostat zapewnia odpowiednią temperaturę pracującego urządzenia i zapobiega jego ewentualnemu przegrzewaniu się. Wiele gofrownic posiada obecnie możliwość regulacji temperatury. Pozwala to na wypiekanie ulubionych gofrów.
- Zabezpieczenia – podstawą dzisiaj są w zasadzie nienagrzewające się uchwyty i antypoślizgowe stopki. Przydatne są ponadto lampki kontrolne, które sygnalizują, że urządzenie jest podłączone do prądu czy nadaje się do użycia.
- Estetyka wykonania – to element, który ma coraz większe znaczenie. Niektóre gofrownice można przechowywać pionowo. Nie zajmują więc zbyt wiele miejsca. Ciekawie prezentują się modele z miejscem na przewód. Dzięki czemu nie ma ryzyka, że ulegnie on przypadkowemu splątaniu.
Czy warto kupić gofrownicę?
Gofrownica to urządzenie pozwalająca na szybkie przygotowanie smacznego deseru w postaci lubianych przez wszystkich gofrów. Stanowi świetne rozwiązanie nie tylko wtedy, gdy w domu mieszkają małe dzieci. Za goframi przepadają w końcu również osoby dorosłe.
Za sprawą gofrownicy przygotowanie gofrów staje się banalnie proste. Większość urządzeń pozwala przy tym na jednoczesne zrobienie dwóch tostów. W większości przypadków jest to ilość wystarczająca. Warto postawić na model z nieprzywierającą powłoką, dzięki której utrzymanie gofrownicy w czystości nie sprawia większego problemu.
Gofrownice to urządzenia stylowe, które z powodzeniem postawić można na kuchennym blacie czy stole. Nie szpecą one wnętrza, ale wręcz mogą nadawać mu charakteru. Niektóre modele można jednak przechowywać w szafce nawet w pozycji pionowej. To świetne rozwiązanie wówczas, gdy kuchnia jest niewielkich rozmiarów. Do wyboru są urządzenia o różnorodnej kolorystyce i formie. Każdy więc znajdzie coś dla siebie.
Popularni producenci gofrownic
Sklepy z gofrownicami warte uwagi
Ile powinna wynosić moc gofrownicy?
Oczywiście im wyższa jest moc gofrownicy, tym szybciej jest ona gotowa do pracy i szybciej odbywa się proces wypiekania gofrów. Od tego parametru zależy jednak i cena gofrownicy. Dobrej klasy gofrownice mają moc na poziomie minimum 800W, ale są i gofrownice profesjonalne z mocą 2000W. W praktyce zastanowić można się nad docelowym zastosowaniem urządzenia. Największą popularnością cieszą się modele o mocy około 1500W. Warto sprawdzić nasz ranking gofrownic i zobaczyć na jakie urządzenia stawiają najczęściej użytkownicy.
Jakie dodatkowe funkcje może posiadać dobra gofrownica?
Dodatkowe funkcje gofrownicy niewątpliwie zwiększają jej możliwości oraz poprawiają komfort użytkowania urządzenia. Dobre gofrownice posiadają na ogół wymienne płyty, co pozwala na wypiekanie gofrów o różnorodnych kształtach czy umożliwia przygotowywanie także przekąsek innych niż gofry. To znacznie rozszerza możliwości sprzętu. Ponadto takie gofrownice są łatwiejsze do utrzymania w czystości. Przydatnym rozwiązaniem jest również termostat, który dba o stabilność temperatury w czasie wypiekania gofrów. Te są wówczas równomiernie wypieczone. Nie ma ryzyka ich przypalenia.
Porządna gofrownica posiada coraz częściej funkcję opiekania. Stanowi tym samym połączenie gofrownicy z opiekaczem do kanapek. Wymaga to zastosowania wymiennych płyt. Niektóre urządzenia wyposażone są we wskaźnik gotowości do wypiekania. Samodzielnie kontrolują temperaturę płyt i informują poprzez zapaloną diodę o osiągnięciu odpowiednio wysokiej temperatury. Oprócz tego gofrownice posiadać mogą wyposażenie dodatkowe np. płyty do pączków czy babeczek.
Gofrownica 3 w 1 – czy warto ją kupić?
Gofrownica 3w1 łączy w sobie różne funkcjonalności. Posiada kilka wyjmowanych płytek, które pozwalają na jej wykorzystywanie na różne sposoby. W zestawie są na ogół płytki do gofrów, tostów (sandwichy) czy grillowania. Tym samym gofrownice typu 3w1 są połączeniem gofrownic, grilli elektrycznych i opiekaczy do kanapek. Mechanizm mocowania i wyjmowania poszczególnych płytek nie jest zazwyczaj zbyt trudny w obsłudze.
Gofrownica 3w1 ma sporo zalet. Przede wszystkim jest to świetne rozwiązanie do mniejszych kuchni, gdzie każdy metr jest na wagę złota. W tym przypadku zamiast trzech różnych urządzeń jest jedno, które może pełnić kilka różnych funkcji. Takie gofrownice są łatwe do utrzymania w czystości i bardzo funkcjonalne. Pod względem estetycznym również nie można im nic zarzucić. Z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością.
Podsumowanie rankingu gofrownic
Okazuje się, że zakup gofrownicy wcale nie jest zadaniem łatwym. Sprzęt niskiej jakości szybko się zepsuje, a przy okazji nie pozwoli na wypiekanie w domu smacznych i chrupiących gofrów. Warto więc postawić na urządzenie, które sprawdzi się przez długie lata, a przy tym będzie proste w obsłudze i funkcjonalne. Gofry to deser za którym przepada wiele osób i to nie tylko dzieci. Za sprawą odpowiedniej gofrownicy bez problemu przygotować go można bez wychodzenia z domu. Warto zapoznać się z naszym rankingiem gofrownic, aby nieco ułatwić sobie decyzję zakupową.
a z breville? super jest. ma takie wyjmowane płytki
o, kupiłam taką niedawno, właśnie breville 😀
mają słabą moc, a są drogie, więc zupełnie nieciekawe
Ja mogę polecić z firmy BREVILLE VST072X. Kupiona na prezent. Sprawdza się, gofry wychodzą chrupiące. .
U nas się sprawuje super od ponad 8 miesięcy. Jestem bardzo zadowolona z zakupu, gofry rewelacja. polecam