Gofrownica to nic innego jak urządzenie służące do przygotowywania gofrów. Na ogół pozwala jednocześnie na przygotowanie dwóch gofrów. Pierwsze gofrownice powstały, co ciekawe, już w wieku XIII, ale w niczym nie przypominały oczywiście urządzeń współczesnych. W roku 1896 Cornelius Swarthout z USA otrzymał patent na pierwszą gofrownicę. Największą popularnością urządzenia tego rodzaju cieszyły się jednak dopiero w połowie XX wieku. Chętnie użytkowane są również i dzisiaj.

Ranking gofrownic

 1. Gofrownica Dezal 301.4
  Solidna i wytrzymała gofrownica o roboczej temperaturze pracy na poziomie 195 stopni Celsjusza. Posiada wykonane ze stopu aluminium płyty grzewcze, które z zewnątrz pokryte są Corflonem.To nowoczesne powłoka nieprzywierająca. W dolnej płytce dodatkowo znajduje się fabryczny ogranicznik temperatury. Produkt posiada atest PZH. Gofrownica wyróżnia się dużą mocą, tym samym jest gotowa do użycia wkrótce po uruchomieniu. Całe urządzenie prezentuje się bardzo elegancko.
 2. Gofrownica MPM MGO-13
  Nowoczesna gofrownica, która pozwala na jednoczesne przygotowanie dwóch gofrów. Wyposażona jest w kontrolkę, która sygnalizuje stan pracy oraz wygodny termostat z regulacją temperatury. Ciekawym rozwiązaniem są głębokie płyty grzewcze, dzięki którym gofry są puszyste i grube. Specjalna powłoka antyprzywierająca zapewnia łatwe wyjmowanie gofrów i pozwala utrzymać urządzenie w czystości. Na uwagę zasługuje także wysoka moc na poziomie 1400W. Za jego sprawą gofrownica bardzo szybko się nagrzewa.
 3. Gofrownica Adler AD3036
  Funkcjonalna gofrownica o mocy 1300W. Wyróżnia się wysoką jakością wykonania i eleganckim, chociaż klasycznym designem. Wyposażona jest w nieprzywierające płyty grzewcze, które ułatwiają utrzymanie urządzenia w czystości. Lampka kontrolka termostatu informuje,  gdy gofrownica jest odpowiednio nagrzana i można wlać do niej ciasto czy wyjąć gotowy już gofr. Za sprawą głębokich płyt grzewczych, jednocześnie przygotować można nawet cztery puszyste i grube gofry.
 4. Gofrownica OPTIMUM GF-1400
  Wysokiej jakości gofrownica, która pozwala na jednoczesne przygotowanie nawet czterech gofrów. Posiada płyty grzewcze pokryte specjalną powłoką nieprzywierającą i automatyczny termostat, który przez cały czas utrzymuje odpowiednią temperaturę wypiekania gofrów. Poza tym urządzenie wyposażone jest w dwie lampki kontrolne – zasilania i termostatu. Posiada nienagrzewającą się obudowę i wygodny w użytkowaniu uchwyt, a także antypoślizgowe nóżki. Maksymalna moc gofrownicy to 1300W.
 5. Gofrownica Sencor SSM 9300
  Urządzenie wielofunkcyjne 3w1 z trzema wymiennymi płytami podgrzewającymi oraz automatyczną regulacją temperatury. Jest łatwe do utrzymania w czystości i bardzo funkcjonalne. Pozwala na przygotowywanie gofrów, kanapek i posiada funkcję grillowania. Na uwagę zasługują w tym przypadku nieprzywierające płyty grzewcze, kontrolka zasilania i gotowości do pracy, elegancki design oraz funkcjonalny uchwyt. Urządzenie nie zajmuje wiele miejsca i można je przechowywać nawet w pozycji pionowej. Jego moc to 700W.

Jaką gofrownicę kupić?

Gofrownica to urządzenie, które spotkać można wbrew pozorom w wielu domach, zwłaszcza takich, w których mieszkają dzieci. Jak jednak wybrać odpowiedni model, aby dobrze służył przez wiele lat? Co w tym przypadku ma największe znaczenie?

 • Ilość i kształt płyt grzewczych – najwięcej urządzeń posiada dwie płyty grzewcze w formie prostokątów bądź kwadratów. Ciekawie prezentują się modele z płytkami w kształcie kół, trójkątów czy serc. Pozwalają one na przygotowywanie smacznych i estetycznych gofrów.
 • Moc –  od tego parametru zależy to, jak szybko urządzenie nagrzeje się i upiecze gofry. Im moc jest wyższa, tym gofrownica działa szybciej.
 • Powierzchnia płyt grzewczych – kluczowe znaczenie ma materiał, z którego płytki są wykonane. Do wyboru jest przede wszystkim żeliwo, teflon oraz powłoka ceramiczna. Najlepszym rozwiązaniem są gofrownice z płytkami wykonanymi z materiału nieprzywierającego. Są one bowiem łatwe do utrzymania w czystości. Obecnie największą popularnością cieszą się urządzenia teflonowe. Wymagają one starannej pielęgnacji, gdyż teflonu zarysować nie można. Do płyt żeliwnych ciasto może przywierać, ale jest to materiał bardzo wytrzymały. Gofrownice ceramiczne nagrzewają się szybko, ale bywają kłopotliwe w czasie czyszczenia.
 • Termostat i regulacja temperatury – termostat zapewnia odpowiednią temperaturę pracującego urządzenia i zapobiega jego ewentualnemu przegrzewaniu się. Wiele gofrownic posiada obecnie możliwość regulacji temperatury. Pozwala to na wypiekanie ulubionych gofrów.
 • Zabezpieczenia – podstawą dzisiaj są w zasadzie nienagrzewające się uchwyty i antypoślizgowe stopki. Przydatne są ponadto lampki kontrolne, które sygnalizują, że urządzenie jest podłączone do prądu czy nadaje się do użycia.
 • Estetyka wykonania – to element, który ma coraz większe znaczenie. Niektóre gofrownice można przechowywać pionowo. Nie zajmują więc zbyt wiele miejsca. Ciekawie prezentują się modele z miejscem na przewód. Dzięki czemu  nie ma ryzyka, że ulegnie on przypadkowemu splątaniu.

Czy warto kupić gofrownicę?

Gofrownica to urządzenie pozwalająca na szybkie przygotowanie smacznego deseru w postaci lubianych przez wszystkich gofrów. Stanowi świetne rozwiązanie nie tylko wtedy, gdy w domu mieszkają małe dzieci. Za goframi przepadają w końcu również osoby dorosłe.

Za sprawą gofrownicy przygotowanie gofrów staje się banalnie proste. Większość urządzeń pozwala przy tym na jednoczesne zrobienie dwóch tostów. W większości przypadków jest to ilość wystarczająca. Warto postawić na model z nieprzywierającą powłoką, dzięki której utrzymanie gofrownicy w czystości nie sprawia większego problemu.

Gofrownice to urządzenia stylowe, które z powodzeniem postawić można na kuchennym blacie czy stole. Nie szpecą one wnętrza, ale wręcz mogą nadawać mu charakteru. Niektóre modele można jednak przechowywać w szafce nawet w pozycji pionowej. To świetne rozwiązanie wówczas, gdy kuchnia jest niewielkich rozmiarów. Do wyboru są urządzenia o różnorodnej kolorystyce i formie. Każdy więc znajdzie coś dla siebie.

Popularni producenci gofrownic

 • Dezal
 • MPM
 • Adler
 • Optimum
 • Sencor

Sklepy z gofrownicami warte uwagi