Opiekacz do kanapek zwany również niekiedy sandwicherem to bardzo proste urządzenie pozwalające na przygotowywanie smacznych śniadań czy kolacji. Posiada jedną płytę grzejną, na której kładzie się kanapki, a drugą (taką samą) przyciska się je od góry. Cały proces przypiekania nie zajmuje więcej niż kilka minut. W przeciwieństwie do tostera, opiekacz przygotowuje nie samo pieczywo, a gotowe już kanapki. Samo urządzenie jest bardzo proste w obsłudze i nie zajmuje wiele miejsca.

AGD - porównaj na Ceneo

Ranking opiekaczy do kanapek

 1. Opiekacz Tefal Snack Collection z 2 SW852D12
  Opiekacz Tefal Snack Collection z 2 SW852D12

  Funkcjonalne połączenie opiekacza do kanapek i gofrownicy, dzięki temu, że w skład kompletu wchodzą dwie wymienne płyty. Dodatkowo zakupić można 10 płyt do przygotowywania m.in. wafli, rurek z kremem, gofrów w kształcie serca, pancake-ów, tostów francuskich,panini czy pączków amerykańskich. Całość uzupełniają instrukcje z prostymi przepisami. Model ten wyróżnia się mocą 700W. Wyposażony jest w nienagrzewającą się rączkę.
 2. Opiekacz Russell Hobbs 17888-56

  Wysokiej jakości opiekacz do kanapek,który posiada funkcję grillowania, smażenia, gotowania i duszenia. Wszystko to dzięki zmianom ustawienia pokrywy. Dołączone płyty są pokryte powłoką nieprzywierającą, co czyni je łatwe w czyszczeniu. Produkt posiada wskaźnik pracy urządzenia i  funkcjonalną tackę ociekową. Jego moc to aż 1800W. Całość utrzymana jest w eleganckiej, czarnej kolorystyce, dzięki czemu pasuje do różnego rodzaju aranżacji.
 3. Opiekacz do kanapek MPM MOP-20M
  Opiekacz do kanapek MPM MOP-20M

  Nowoczesny opiekacz do kanapek, który pozwala na jednoczesne przygotowanie czterech, trójkątnych kanapek. Utrzymany jest w efektownej, czarno-srebrnej kolorystyce. Wykonany jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Pozwala na przygotowywanie kanapek grubszych niż inne tego typu urządzenia. To zasługa głębszych płyt grzewczych, które pokryte są nieprzywierającą powłoką. Produkt posiada wbudowany termostat, lampkę kontrolną stanu prazy oraz lampkę kontrolną podłączenia do sieci.
 4. Opiekacz Philips Daily Collection HD2392/90
  Opiekacz Philips Daily Collection HD2392/90
  Opiekacz do kanapek o dużej mocy  (820 W) z trójkątnymi płytkami, które zapobiegają wypadaniu z kanapki składników. To model prosty w obsłudze, który nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Przechowywać go można bowiem także w pozycji pionowej. Za sprawą nieprzywierającej powłoki urządzenie nie jest trudne do czyszczenia. Ciekawym rozwiązaniem jest mechanizm zwijania przewodu i nienagrzewający się uchwyt. Opiekacz posiada dodatkowo gumowe nóżki, które nadają mu stabilności.
 5. Opiekacz do kanapek Tefal Ultracompact SM1552
  Opiekacz do kanapek Tefal Ultracompact SM1552

  Wykonany ze stali nierdzewnej, łatwy do utrzymania w czystości opiekacz do kanapek. Wszystko to za sprawą płyt pokrytych powłoką nieprzywierającą. Lampki kontrolne ułatwiają korzystanie z urządzenia. Model ten nie zajmuje wiele miejsca, a ponadto przechowywać go można także w pozycji pionowej. Posiada funkcjonalne płyty grzewcze w kształcie trójkątów. Całość utrzymana jest w eleganckiej, czarno-srebrnej kolorystyce.

Jaki opiekacz do kanapek kupić?

Opiekacz do kanapek to urządzenie, które sprawdzi się w każdym gospodarstwie domowym. Nowoczesne modele pozwalają nie tylko na przygotowywanie smacznych kanapek, ale i grillowanie itd. Jak zatem wybrać opiekacz odpowiedni dla siebie? Czym należy się kierować?

 • Moc – im większa jest moc, tym szybciej można przygotować kanapki. Na ogół opiekacze posiadają moc od 600 do 1300W. W przypadku standardowego zastosowania 700-800W jest w 100% wystarczające. Ciekawą funkcją jest przy tym regulacja mocy.
 • Typ powłoki – to bardzo ważny parametr w przypadku opiekaczy do kanapek. Od niego zależy jakość przygotowywanych potraw i komfort użytkowania urządzenia. Dzięki odpowiednim powłokom, jedzenie nie przywiera do płyty grzewczej, a urządzenie jest łatwe do utrzymania w czystości. Najczęściej wykorzystuje się powłoki teflonowe.
 • Obudowa – niskiej jakości obudowa plastikowa może szybko ulec mechanicznym uszkodzeniom czy pęknięciom. Warto więc postawić na model wykonany z metalu odpornego na wysoką temperaturę i uszkodzenia natury mechanicznej.
 • Uchwyt – rączka to element, który dotyka się w czasie otwierania i wyjmowania kanapek z gorącego opiekacza. Z tego powodu musi być wykonana z materiału termoizolacyjnego, który nie nagrzewa się zbyt mocno.
 • Możliwość ustawienia w pionie – zdecydowana większość opiekaczy to urządzenia pracujące w pozycji poziomej. Na rynku można jednak znaleźć modele, które dodatkowo posiadają nóżki umożliwiające przechowywanie je w pionie. To dobre rozwiązanie w małych kuchniach.
 • Przewód – niektóre, bardziej nowoczesne opiekacze do kanapek posiadają specjalne miejsce, w którym można schować nadmiar przewodu lub schować go w całości, gdy urządzenie nie jest użytkowane.
 • Ilość miejsca na kanapki – jeśli na co dzień przygotowywane są kanapki z większą ilością składników, warto postawić na model z większą szczeliną pomiędzy płytami grzewczymi. Nie ma to natomiast dużego znaczenia w przypadku prostych kanapek z samym serem w środku. Za sprawą elastycznych zawiasów w opiekaczu przygotowywać można kanapki o różnej grubości.

Czy warto kupić opiekacz do kanapek?

Opiekacz do kanapek to niewielkich rozmiarów urządzenie AGD, które sprawdzi się w każdym gospodarstwie domowym. Nie ma bowiem chyba osoby, która nie lubiłaby podpiekanych kanapek z serem i innymi składnikami w środku. Za sprawą opiekacza przygotować można je błyskawicznie bez większego wysiłku.

Opiekacz nie jest urządzeniem zbyt skomplikowanym w obsłudze. Coraz częściej na rynku pojawiają się jednak modele wielofunkcyjne, które oferują o wiele więcej niż samo podgrzewanie kanapek. Za sprawą wymiennych wkładek umożliwiają przygotowywanie w domu pączków, gofrów, naleśników i innego typu potraw. To doskonała informacja dla tych osób, które w kuchni lubią eksperymentować.

Klasyczny opiekacz do kanapek nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Ciekawym rozwiązaniem są jednak modele wyposażone w specjalne nóżki, które przechowywać można w szafce także w pozycji pionowej. Gdy kuchnia jest naprawdę niewielka, jest to rozwiązanie na wagę złota. Tego typy urządzenia są lekkie i łatwe do utrzymania w czystości.

Popularni producenci opiekaczy do kanapek

Sklepy z opiekaczami do kanapek warte uwagi