Podkaszarka elektryczna to zasilane energią elektryczną urządzenie służące do przycinania trawy. Okazuje się bowiem, że nie wszędzie da się wykorzystać standardową kosiarkę do trawy. Podkaszarka przychodzi z pomocą w przypadku trudno dostępnych miejsc. Skutecznie ścina trawę przy murze czy między drzewkami. Urządzenia elektryczne wymagają oczywiście podłączenia do prądu elektrycznego. Są atrakcyjne cenowo i niezbyt skomplikowane w obsłudze. Dlatego też cieszą się dużą popularnością.

Ranking podkaszarek elektrycznych

Właściciele ogrodów z pewnością  niejednokrotnie zadają sobie pytanie, jaką podkaszarkę elektryczną kupić? Trzeba bowiem pamiętać o tym, że są takie miejsca, w które zwykła kosiarka do trawy nie jest w stanie dotrzeć. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest zakup kosy elektrycznej. Na jaki model postawić? Aby nieco ułatwić podjęcie ostatecznej decyzji przygotowaliśmy kompleksowy ranking podkaszarek elektrycznych.

 1. Podkaszarka elektryczna Hecht 1445

  Podkaszarka elektryczna Hecht 1445
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości podkaszarka elektryczna, która sprawdzi się wszędzie tam, gdzie standardowa kosiarka się nie zmieści. Produkt posiada silnik elektryczny o mocy 1400W. Szerokość robocza wynosi w tym przypadku 42 cm. Atutem urządzenia jest składany wał napędowy, który pozwala na złożenie podkaszarki. Jest to sprzęt poręczny o wysokiej jakości wykonania. Sprawdzi się zarówno w użytku amatorskim, jak i profesjonalnym.

 2. Podkaszarka Gardena ComfortCut 550/28

  Podkaszarka Gardena ComfortCut 550/28
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalna podkaszarka żyłkowa służąca do przycinania obrzeży trawnika czy wykaszania trudniej dostępnych miejsc. Jest dość kompaktowa i lekka, co czyni ją bardzo poręczną. Urządzenie można bez problemu dopasować do swoich potrzeb. Uchwyt przedni i teleskopowy mają możliwość regulacji. Zmienić można także ustawienie głowicy. Jest to nieocenione w wielu sytuacjach. Moc znamionowa tego modelu to 550W.

 3. Makita Ur3000

  Makita Ur3000
  Sprawdź aktualną cenę

  Bezproblemowa w użyciu podkaszarka elektryczna wysokiej jakości. Wyposażona jest w silnik o mocy 400W i uchwyt typu pętelka. Atutem tego modelu jest z pewnością wałek wykonany z rury aluminiowej z opcją rozciągnięcia do 200 mm. Urządzenie posiada specjalne zabezpieczenie przed wyrwaniem przewodu zasilającego. Doskonale radzi sobie z trawą rosnącą w narożnikach. Głowica obraca się bowiem w zakresie 180 stopni.

 4. Podkaszarka elektryczna Einhell Gc-Et 4530

  Podkaszarka elektryczna Einhell Gc-Et 4530
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy elektryczna podkaszarka idealna do przycinania trawy pionowo. Atutem tego modelu jest głowica silnika, która obraca się w zakresie 180 stopni. W ten sposób urządzenie uznać można za bardzo uniwersalne. Podkaszarka jest wyposażona w solidny silnik i drążek z regulowaną teleskopowo długością. Uchwyt także jest regulowany, co pozwala na jego wygodną obsługę. Obudowa tego urządzenia jest wykonana z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Ciekawym rozwiązaniem jest również automatyczny system podawania żyłki.

 5. Podkaszarka Verto 52G547

  Podkaszarka Verto 52G547
  Sprawdź aktualną cenę

  Wydajna podkaszarka elektryczna o mocy 600W. Jest to urządzenie idealne do koszenia trudniej dostępnych miejsc. Sprawdza się doskonale przy murkach czy w pobliżu ławek ogrodowych. Szerokość koszenia to w tym przypadku 300 mm. Na uwagę zasługują lekka konstrukcja urządzenia i wygodny uchwyt. Sprzęt jest zgodny z europejskimi standardami bezpieczeństwa. Posiada certyfikat CE.

Jaką podkaszarkę elektryczną kupić?

Podkaszarka elektryczna to niewątpliwie urządzenie, które przyda się w każdym ogrodzie. Nie wszędzie bowiem jest w stanie dotrzeć zwykła kosiarka do trawy. Na jaki model warto w tym przypadku postawić? Co trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie kosy elektrycznej?

 • Silnik – to najważniejszy element wszystkich podkaszarek. W tym przypadku nie trzeba się jednak martwić o akumulatory, a jedynie o prawidłowe zasilanie. Minimalna moc silnika powinna wynosić 400W. Im jest ona wyższa, tym większe możliwości ma urządzenie. Najlepsze modele mają moc na poziomie nawet 1500W.
 • Szerokość cięcia – to obok mocy silnika kolejny bardzo istotny parametr. Od tego zależy, jak duży ogród przy pomocy podkaszarki można uporządkować. Warto też przy okazji zwrócić uwagę na narzędzie tnące – żyłkę, nóż czy jeszcze inny element.
 • Komfort użytkowania – dobrej jakości podkaszarka elektryczna nie powinna męczyć operatora po zaledwie kilku minutach użytkowania. Urządzenie to należy wykorzystywać w komfortowy sposób, bez obaw o nadwyrężenie pleców i mięśni. Dlatego warto stawiać na modele z regulacją położenia silnika i innych elementów konstrukcyjnych.
 • Waga – to bardzo ważny parametr. Osoby bardzo drobne powinny zdecydować się na zakup urządzenia lekkiego, a więc o wadze około 1,7 kg. Jeśli sprzęt będzie zbyt ciężki, praca będzie bardzo szybko męczyć. Duże znaczenie ma także odpowiednie wyważenie podkaszarki elektrycznej.
 • Udogodnienia dodatkowe – nowoczesne podkaszarki elektryczne mają ciekawe udogodnienia dodatkowe, które zwiększają komfort pracy. Przykładem mogą być w tym przypadku kółka. Zamieniają one w zasadzie kosę elektryczną w standardową kosiarkę. Pozwalają na manewrowanie urządzeniem na dużym obszarze roboczym. Niektóre urządzenia wyposażone są także w system antywibracyjny zmniejszający drgania. Ciekawym rozwiązaniem może być ponadto dodatkowy uchwyt, który daje gwarancję pewnego chwytu.

Czy warto kupić podkaszarkę elektryczną?

Podkaszarka elektryczna to bardzo praktyczne urządzenie, które pozwala zadbać o ogród w miejscach trudniej dostępnych. Sprawdza się wszędzie tam, gdzie zwykła kosiarka nie jest w stanie dojechać. Zamiast wyrywać trawę ręcznie czy przycinać ją nożyczkami, można wykorzystać do tego celu właśnie podkaszarkę elektryczną.

Kosa elektryczna to sprzęt, który sprawdzi się nawet w niewielkim ogrodzie. Jest nieoceniony wszędzie tam, gdzie jest sporo skalniaków, grządek czy murów. Pozwala na usunięcie trawy z miejsc, w które kosiarka nie może dojechać. Podkaszarką można wykosić trawę przy krawężniku czy w pobliżu drzew oraz krzewów. Niekiedy, gdy ogród jest mały, pozwala na wykoszenie go w całości.

Przed zakupem konkretnego urządzenia, warto oczywiście ocenić wielkość danej posesji. Kosę elektryczną trzyma się w rękach, dlatego czas pracy ma w tym przypadku bardzo duże znaczenie. Generalnie podkaszarki elektryczne są raczej lekkie, kompaktowe i niedrogie. Korzystać z nich mogą także kobiety czy osoby drobniejsze pod względem budowy fizycznej.

Podkaszarki elektryczne mają sporo zalet. Przede wszystkim są to urządzenia tanie i wygodne w obsłudze. Z łatwością można nimi manewrować między grządkami. Są dość lekkie, a więc nie powodują zbyt szybko zmęczenia. Wymagają podłączenia do sieci elektrycznej, ale nie trzeba w ich przypadku osobno kupować paliwa.

Popularni producenci podkaszarek elektrycznych

Sklepy warte uwagi

Podsumowanie rankingu podkaszarek elektrycznych

Ogród prezentuje się pięknie tylko wówczas, gdy jest zadbany. Podstawa to regularne przycinanie trawnika. Do tego celu służy oczywiście kosiarka. Jednak tego typu urządzenie nie jest w stanie dotrzeć do każdego zakamarka posesji. Dlatego warto dodatkowo rozważyć zakup podkaszarki elektrycznej. To niepozorny sprzęt, który jest w stanie przyciąć trawę pod drzewami, przy murkach czy w narożnikach ogrodów. Są to urządzenia bezproblemowe w obsłudze, lekkie i atrakcyjne cenowo.