Elektryczna dmuchawa do liści to podłączane do sieci elektrycznej urządzenie ogrodowe przedmuchujące liście z jednego miejsca w drugie. Zapewnia na ogół sporą moc wydmuchu powietrza, a więc doskonale nadaje się do porządkowania większych powierzchni. Pod tym względem dmuchawa przewyższa klasyczny odkurzacz do liści. Jednak w przypadku dmuchawy potem liście trzeba niestety sprzątnąć w sposób ręczny do worka lub innego typu pojemnika.

Najlepsze elektryczne dmuchawy do liści – ranking

Niejeden właściciel ogrodu lub działki zastanawia się na pewno, jaką elektryczną dmuchawę do liści kupić. W końcu jesienią problem opadających liści z drzew jest bardzo duży. Jeśli nie zostaną usunięte, mogą mocno zaszkodzić trawnikowi. Dlatego postanowiliśmy przygotować kompleksowy ranking elektrycznych dmuchaw do liści, aby nieco ułatwić podejmowanie decyzji zakupowych. Zapraszamy do lektury.

 1. Elektryczna dmuchawa do liści Gardena ErgoJet 3000

  Elektryczna dmuchawa do liści Gardena ErgoJet 3000
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy elektryczna dmuchawa do liści o stosunkowo niewielkiej wadze. Jednocześnie pełnić może także funkcję odkurzacza i rozdrabniacza liści, szybko oczyszczając ogród. Zmiana trybu pracy odbywa się błyskawicznie i nie wymaga zastosowania żadnych narzędzi – to efekt zastosowania funkcji ClickFit. Metalowy wirnik umożliwia rozdrobnienie niewielkich odpadów ogrodowych. Atutem omawianego modelu jest ergonomiczny uchwyt wykonany z miękkich materiałów. Pojemność koszta to 45 litrów.

 2. Elektryczna dmuchawa Odkurzacz Do Liści Dedra Ded8689

  Elektryczna dmuchawa Odkurzacz Do Liści Dedra Ded8689

  Sprawdź aktualną cenę

  Bezproblemowa w obsłudze elektryczna dmuchawa do liści z funkcją odkurzacza. Posiada dość wysoką moc, a więc pracuje ze znaczną prędkością obrotową i sporym przepływem powietrza. To przekłada się na wysoką efektywność działania. Atutem omawianego urządzenia jest funkcja rozdrabniania zmniejszająca objętość urobku. Zajmuje on więc finalnie mniej miejsca. Dodatkowe kółka pozwalają na komfortowe korzystanie z dmuchawy.

 3. Makita Ub1103

  Makita Ub1103
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesna dmuchawa elektryczna renomowanego producenta. Jest to urządzenie, które sprawdza się także w funkcji odsysającej. Pozwala na odkurzanie, osuszanie czy czyszczenie antystatyczne. Za sprawą ergonomicznego uchwytu zapewnia wysoki komfort pracy. Urządzenie oferuje regulowaną bezstopniowo prędkość obrotową. Maksymalne natężenie przepływu powietrza to aż 4100 litrów na minutę. Całość waży około 2 kilogramów.

 4. Elektryczna dmuchawa do liści Black&Decker Gw3030

  Elektryczna dmuchawa do liści Black&Decker Gw3030
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalny odkurzacz ogrodowy o mocy 3000W, który pozwala na wykonywanie nawet bardzo ciężkich prac w ogrodzie. Posiada wytrzymały wiatrak metalowy zwiększający przepływ powietrza. Jednocześnie w czasie pracy nie generuje dużego hałasu. Urządzenie jest zaskakująco lekkie i kompaktowe. Wysoka moc zasysania pozwala na usuwanie z ogrodu odpadów mokrych i ciężkich. Przełącznik umożliwia zmianę prędkości i dopasowanie jej do aktualnych potrzeb. Atutem odkurzacza jest worek o pojemności 50 litrów.

 5. Elektryczna dmuchawa Nac Vbe350-As-Dw

  Elektryczna dmuchawa Nac Vbe350-As-Dw
  Sprawdź aktualną cenę

  Ważący 3 kilogramy ogrodowy odkurzacz ogrodowy z funkcją dmuchawy. Posiada silnik o mocy 3500W z regulacją siły ssania oraz dmuchania. Doskonale radzi sobie z różnego rodzaju zanieczyszczeniami. Wyposażony jest w worek o pojemności 35 litrów. Jego atutem jest suwak ułatwiający opróżnianie. Urządzenie posiada ergonomiczny uchwyt i specjalny pasek podtrzymujący. Koła jezdne w dolnej części rury powodują, że łatwo można ją prowadzić po ziemi.

Jaką elektryczną dmuchawę do liści kupić?

Elektryczna dmuchawa do liści to urządzenie, które z całą pewnością pomoże utrzymać w ogrodzie lub na działce porządek, zwłaszcza w okresie jesiennym. Na jaki sprzęt warto w tym przypadku postawić? Co wziąć pod uwagę przy zakupie elektrycznej dmuchawy do liści?

 • Rozmiar – urządzenie tego typu ważyć może od 2 do nawet 6 kilogramów. Takie dmuchawy powinny sobie poradzić nawet ze sporą ilością liści. Dmuchawy plecakowe, które są dość ciężkie to urządzenia przeznaczone raczej dla profesjonalistów.
 • Dysza wylotowa – jej pozycja ma spory wpływ na skuteczność pracy urządzenia. Na szczęście większość elektrycznych dmuchaw do liści pozwala na dowolne ustawienie pozycji wylotu.
 • Blokada prędkości wydmuchu – niektóre sprzęty oferują opcję blokowania prędkości wylotu powietrza, co ułatwia pracę. W takim przypadku wystarczy bowiem raz ustawić obroty dmuchawy. Po włączeniu pracuje ona dokładnie z taką samą mocą.
 • Redukcja hałasu – niestety elektryczne dmuchawy do liści generują na ogół spory hałas, co może przeszkadzać np. sąsiadom. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest zakup urządzenia z systemem redukcji hałasu.
 • Automatyczne wyłączanie – jest to funkcja znana także jako zabezpieczenie przed przegrzaniem. Spotkać się z nią można w przypadku wielu elektrycznych dmuchaw do liści. Urządzenie tego typu podczas pracy może się niestety mocno nagrzewać, co skończyć się może nawet uszkodzeniem silnika. Warto wiec sprawdzić, czy dany model stosowne zabezpieczanie posiada.
 • Filtr powietrza – podczas pracy na otwartym powietrzu, do dmuchawy dostawać się mogą zanieczyszczenia różnego rodzaju. Mogą one spowodować uszkodzenie sprzętu. Warto więc zakupić model z odpowiednimi filtrami, które trafiające do środka powietrze oczyszczają.
 • Ergonomia  – dmuchawy do liści nie są urządzeniami użytkowanymi bardzo często, ale mimo to nie powinny powodować dyskomfortu w czasie pracy. Dobrze jest zainwestować w model z ergonomicznym uchwytem i szelkami, które odciążą kręgosłup.
 • Koła – elektryczne dmuchawy do liści z kołami to rozwiązanie bardzo praktyczne. W razie potrzeby można je bowiem pchać po podłożu. Koła są na ogół wykonane z tworzywa sztucznego pokrytego dodatkowo gumą.

Czy warto kupić elektryczną dmuchawę do liści?

Jesienią w każdym ogrodzie czy na działce pojawiają się spadające z drzew liście. Często jest ich bardzo dużo. Nie prezentują się one po jakimś czasie zbyt estetycznie, a poza tym z czasem stają się śliskie i niebezpieczne. Dlatego też należy je usuwać z podwórek i ogródków. Ręczne działanie może być jednak w tym przypadku pracochłonne i zajmować dużo czasu. Warto więc rozważyć zakup elektrycznej dmuchawy do liści.

Tego typu sprzęt pozwala na szybkie zebranie z trawnika liści. Takie urządzenie przyda się również na działce czy tarasie. Nowoczesne dmuchawy do liści są sprzętami funkcjonalnymi i praktycznymi. Nie sprawiają większych problemów w obsłudze. Modele elektryczne potrzebują oczywiście podłączenia do prądu elektrycznego. Mają więc kabel. ale za to są lekkie i kompaktowe. Dodatkowo są one o wiele tańsze niż np. dmuchawy akumulatorowe i spalinowe. Na tle konkurencji są też dość ciche i wydajne. Nic więc dziwnego w tym, że są tak popularne.

Popularni producenci elektrycznych dmuchaw do liści

Podsumowanie rankingu elektrycznych dmuchaw do liści

Każdy marzy chyba o tym, aby jego ogród był ładny i zadbany. To wymaga jednak sporych nakładów sił. Jesienią trawnik trzeba np. oczyścić ze spadających liści. Nie wyglądają one zbyt estetycznie, a dodatkowo z czasem mogą się robić śliskie. To stwarza niebezpieczeństwo poślizgnięcia się przede wszystkim dla dzieci czy osób starszych. Dlatego też warto rozważyć zakup kompaktowej, elektrycznej dmuchawy do liści, która ten problem rozwiąże raz na zawsze. Zapraszamy do zapoznania się z naszym rankingiem.