Glebogryzarka spalinowa to narzędzie ogrodnicze wyposażone w specjalne ostrza. Na pierwszy rzut oka wygląda jak kosiarka. Jej podstawowym zadaniem jest jednak nie koszenie trawy, ale spulchnianie ziemi. Glebogryzarka pozwala na przygotowanie podłoża pod siew czy założenie trawnika. Poprawia jakość gleby, spulchnia ją i napowietrza. Takie urządzenie wykorzystać można poza tym do mieszania nawozów czy odśnieżania, oczywiście zakładając odpowiednie modyfikacje.

Ranking glebogryzarek spalinowych

Pytanie jaką glebogryzarkę spalinową kupić zadaje sobie z pewnością właściciel niejednego ogrodu czy działki. To sprzęt naprawdę funkcjonalny i przydatny. Jest nieoceniony, jeśli mowa o przygotowaniu podłoża pod wysiew trawy czy warzyw. Dlatego też postanowiliśmy przygotować kompleksowy ranking glebogryzarek spalinowych, uwzględniając modele cieszące się największą popularnością wśród internautów. Zapraszamy do zapoznania się z nim.

 1. Glebogryzarka spalinowa Cedrus Gl03Pro.Lc

  Glebogryzarka spalinowa Cedrus Gl03Pro.Lc
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy glebogryzarka spalinowa o dużej mocy działania. Sprawdza się w przypadku ziemi twardej, mokrej czy zbitej. To urządzenie wytrzymałe i wydajne. Stosowane może być w naprawdę różnych warunkach. Dodatkowo można zastosować w jego przypadku akcesoria dodatkowe takie jak pług do orania. Cała glebogryzarka waży 92 kilogramy. Zalecana powierzchnia pracy to 2500m2.

 2. Glebogryzarka Könner&Sohnen Spalinowa 7Km Ks 7Hp-1050Sg

  Glebogryzarka Könner&Sohnen Spalinowa 7Km Ks 7Hp-1050Sg
  Sprawdź aktualną cenę

  Bardzo wydajna glebogryzarka, która sprawdzi się w przypadku różnego rodzaju gleby. Posiada bardzo ergonomiczny panel sterowania. Uchwyty można obracać o 180 stopni w poziomie i pionie. To znacznie ułatwia pracę i przechowywanie narzędzia. Jest to narzędzie spalinowe. Sprzedawane jest bez oleju w przekładniach. Dlatego przed rozpoczęciem pracy należy je zalać odpowiedniej jakości olejem. Atutem narzędzia są wysokiej klasy koła pneumatyczne i zewnętrzny filtr powietrza.

 3. Hecht 750

  Hecht 750

  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalna glebogryzarka spalinowa z silnikiem o mocy 6,5 KM. Maszyna waży 68 kg. W tym przypadku noże kultywujące są zlokalizowane z tyłu urządzenia. Są napędzane własnym wałem. To świetny wybór wówczas, gdy w ogrodzie trzeba często zmieniać miejsce pracy. W ten sposób można bezproblemowo i szybko zmienić ustawienie noży z pozycji roboczej na transportową. Atutem narzędzia jest stalowa osłona noży i bieg wsteczny. Napęd kontrolować można za pomocą prostej dźwigni na prawej rączce. Dodatkowo narzędzia pracy da się łatwo wymienić.

 4. Glebogryzarka spalinowa Stiga SRC 775 RG

  Glebogryzarka spalinowa Stiga SRC 775 RG
  Sprawdź aktualną cenę

  Prosta w obsłudze glebogryzarka z mocnym silnikiem i ergonomiczną konstrukcją. Doskonale radzi sobie z glebą twardą i zbitą. Narzędzie sprawdzi się zarówno w startym, jak i nowym ogrodzie. W tym przypadku skorzystać można z wielu różnych akcesoriów. Na uwagę zasługuje napęd maszyny – jeden bieg z przodu i jeden bieg z tyłu. Uchwyt jest w pełni regulowany. Zbiornik paliwa mieści aż 3 litry benzyny.

 5. Glebogryzarka Yato Spalinowa YT-84860

  Glebogryzarka Yato Spalinowa YT-84860
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalna glebogryzarka spalinowa napędzania czterosuwowym silnikiem o pojemności 173 cm3. Doskonale sprawdza się zarówno w małych ogrodach, jak i na dużych działkach. Nie jest to narzędzie trudne w obsłudze. Wyposażone jest w trzy komplety noże z każdej ze stron. Pozwalają one na pracę z glebą do głębokości aż 26 cm. Całkowita szerokość robocza to z kolei 60 cm. Atutem glebogryzarki jest dodatkowe przednie koło ułatwiające transport.

Jaką glebogryzarkę spalinową kupić?

Okazuje się, że glebogryzarka spalinowa to urządzenie, które naprawdę może znacznie ułatwić przygotowanie ogrodu czy działki do sezonu. Jak jednak wybrać odpowiedni model? Co trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie glebogryzarki spalinowej?

 • Szerokość robocza – parametr ten informuje, jak dużą powierzchnię glebogryzarka jest w stanie obrobić w czasie jednego przejazdu. Sporo zależy tutaj od wielkości ogrodu. Jeśli jest on niewielki i wąski, lepiej postawić na sprzęt o niedużej szerokości roboczej. Inaczej  jest w dużym ogrodzie. Tam warto zakupić sprzęt o szerokości powyżej 45 cm. Ciekawą opcją są urządzenia z regulowaną szerokością roboczą. Ich wadą jest wyższa cena.
 • Głębokość robocza – przy mniejszych urządzeniach wynosi ona około 15 cm. Jest to wartość odpowiednia na niewielkich powierzchniach. Większe i mocniejsze glebogryzarki pracują nawet na 35 cm głębokości. Pozwalają na napowietrzenie gleby i zakładanie bardziej skomplikowanych upraw. Można też zdecydować się na model z regulowaną głębokością roboczą.
 • Waga – od tego zależy łatwość transportu sprzętu i jego przechowywania. W ogrodach niedużych sprawdzi się glebogryzarka niewielka o wadze do 15 kg. Takie urządzenie jest bezproblemowe w obsłudze i zajmuje niewiele miejsca. Oczywiście modele mocniejsze przeznaczone do większych ogrodów są odpowiednio cięższe. Niekiedy ważą około 50 kg. Trudniejsze jest manewrowanie nimi. Poza tym wymagają sporo miejsca. Największe glebogryzarki spalinowe na rynku to w zasadzie małe traktorki z napędem na koła. To nieco ułatwia ich obsługę.
 • Bieg wsteczny – nie każdy docenia to rozwiązanie. Tymczasem jest to spore ułatwienie przy dużym i ciężkim sprzęcie. Pozwala bowiem na bezproblemowe zawracanie.
 • Funkcje dodatkowe – oczywiście nie są one konieczne, ale nie da się ukryć, że zwiększają funkcjonalność sprzętu. Najbardziej przydatna opcja to chyba zmiana prędkości obrotowej ostrzy. Dzięki temu można dopasować sposób pracy do danego podłoża. Praktyczną funkcją jest także możliwość regulacji uchwytu rączek służących do sterowania. To sprawia, że obsługa urządzenia jest o wiele łatwiejsza.

Czy warto kupić glebogryzarkę spalinową?

Chyba każdy właściciel ogrodu marzy, aby był on ładny i zadbany. Jak w tej dziedzinie osiągnąć sukces? Warto się na pewno zaopatrzyć na samym początku w odpowiedni sprzęt, aby móc poprawnie przygotować glebę. Tutaj najlepszym rozwiązaniem może być glebogryzarka spalinowa.

Glebogryzarka to bardzo przydatne urządzenie odpowiadające za mechaniczne spulchnianie ziemi. Tym samym pozwala na usprawnienie codziennych obowiązków w ogrodzie czy na działce. Sercem maszyny są specjalne noże zawieszone na obrotowych tarczach. To one wbijają się w ziemię i ją spulchniają. Często głębokość pracy można regulować, dopasowując glebogryzarkę do aktualnych potrzeb.

Standardowe glebogryzarki ogrodnicze nie są urządzeniami dużymi. Bez problemu powinny się więc zmieścić w garażu czy piwnicy. Większe są modele rolnicze, które podłącza się do ciągników. Zdecydowana większość urządzeń nie jest trudnych w obsłudze. Są to sprzęty naprawdę funkcjonalne i mało awaryjne. Nic więc dziwnego w tym, że ich popularność cały czas rośnie.

Popularni producenci glebogryzarek spalinowych

Sklepy warte uwagi

Podsumowanie rankingu glebogryzarek spalinowych

Glebogryzarki spalinowe to urządzenia ogrodnicze, które cieszą się z roku na rok coraz większą popularnością. Warto sobie zresztą uświadomić, jak bardzo przydatne są w ogrodzie czy na działce. Pozwalają na spulchnienie ziemi i jej napowietrzenie. Skutecznie przygotowują glebę do siewu warzyw czy założenia trawnika. Przygotowany przez nas ranking glebogryzarek spalinowych na pewno nieco pomoże w podjęciu ostatecznej decyzji zakupowej.