Zestaw wkrętaków przyda się w każdym gospodarstwie domowym i nie tylko. Wykorzystywany jest podczas różnego rodzaju prac – przy skręceniu mebli, w przypadku drobnych napraw, podczas prac przy samochodzie itd. Całe zestawy wkrętaków to dobre rozwiązanie, gdyż można mieć wówczas pod ręką narzędzia o różnym kształcie główki śrub lub wkrętów. Całość zamknięta jest na ogół w praktycznej walizce, którą można łatwo przenosić z miejsca na miejsce.

Ranking zestawów wkrętaków

 1. Zestaw wkrętaków i końcówek wkrętakowych Neo Tools 58 szt.

  Zestaw wkrętaków i końcówek wkrętakowych Neo Tools 58 szt.
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy zestaw wkrętakowych końcówek, który składa się z aż 58 elementów. Grot każdego wkrętaka jest wykonany z wytrzymałej stali S2, która wyróżnia się dużą żywotnością. Dodatkowo wkrętaki posiadają końcówkę magnetyczną. Dwumateriałowy uchwyt skutecznie zapobiega ślizganiu się ich w dłoni. Jest też odporny na działanie chemikaliów różnego rodzaju. Na zestaw ten producent udziela aż 25-letniej gwarancji.

 2. Zestaw Stanley Zestaw wkrętaków 42 el.

  Zestaw Stanley Zestaw wkrętaków 42 el.
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalny zestaw wkrętaków, które uformowane są na grocie ze stali chromowo-wanadowej. Posiadają one duże i miękkie uchwyty, wykonane są zgodnie z obowiązującymi normami ANSI. W skład zestawu wchodzi także wygodna, nylonowa torba. Na rękojeści wskazany jest w wyraźny sposób rozmiar i typ końcówki, co znacznie ułatwia wybór tego elementu. Zestaw składa się z aż 42 wysokiej klasy elementów.

 3. Vorel Zestaw Wkrętaków 100 szt.

  Vorel Zestaw Wkrętaków 100 szt.
  Sprawdź aktualną cenę

  Bardzo rozbudowany zestaw wkrętaków wykonanych z materiałów wysokiej jakości. Z uwagi na obecność aż 100 elementów nadaje się on do wykonywania różnego rodzaju prac, także w miejscach trudno dostępnych. Wkrętaki wykonane są ze stali CrV 6150 i posiadają antypoślizgowe, ergonomiczne rękojeści z TPR i PP. W zestawie znaleźć można m.i.n wkrętak z grzechotką, wkrętaki płaskie i kwadratowe, wkrętaki precyzyjne płaskie, dwa wkrętaki dwustronne, 60 butów czy 6 nasadek.

 4. Zestaw wkrętaków Yato 18 szt. na stojaku

  Zestaw wkrętaków Yato 18 szt. na stojaku
  Sprawdź aktualną cenę

  Składający się z 18 elementów zestaw profesjonalnych wkrętaków. Trzpień wykonany jest ze stali S2 i utwardzany do 58 HRC. Jego powierzchnia jest satynowana, a końcówka robocza piaskowana i utwardzana. To znacznie zwiększa stabilność grota. Rękojeść z kolei jest wykonana z wysokiej klasy tworzy o zróżnicowanej twardości. Taki zestaw przyda się w niejednej branży. W jego skład wchodzi funkcjonalny stojak, wkrętaki precyzyjne płaskie, wkrętaki precyzyjne krzyżowe, wkrętaki płaskie, wkrętaki krzyżowe oraz wkrętaki precyzyjne torx.

 5. Zestaw Pro Wkrętaki VDE dla elektryków zestaw 12 el.

  Zestaw Pro Wkrętaki VDE dla elektryków zestaw 12 el.
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości wkrętaki przeznaczone do stosowania pod napięciem 1000VAC i 1500VDC w zakresie temperaturowym od -25 do 50 stopni Celsjusza. Posiadają dwumateriałowy, antypoślizgowy uchwyt ze szybko-złączką pozwalającą na bezproblemową i szybką wymianę grotów. Grot jest oksydowany i hartowany, specjalnie zabezpieczony przed korozją i wzmocniony. Każdy element wchodzący w skład zestawu jest wcześniej testowany pod napięciem 10000V.

Jaki zestaw wkrętaków kupić?

Zestaw wkrętaków wysokiej jakości przyda się zarówno w  przydomowym garażu, jak i w niejednym zakładzie np. mechanicznym. Czym jednak należy sugerować się przy jego zakupie? Co wziąć pod uwagę przy wyborze zestawu wkrętaków?

 • Rodzaj – przede wszystkim wkrętaki podzielić można na płaskie i krzyżowe. Ich wybór zależy od rodzaju łba śruby. Często wykorzystuje się dwa rodzaje wkrętaków jednocześnie.
 • Rozmiar – płaskie wkrętaki mają symbol SL i numer, który odpowiada ich szerokości. Ta wynosi od 2 do 18 mm. Najbardziej uniwersalne są śrubokręty SL 3, SL 5 i SL 8. W przypadku wkrętaków krzyżowych symbolem jest PH. Cyfry z kolei rosną 000, 00, 00, 1, 2 ,3 i 4. Najpopularniejsze są PH 2 i PH 3.
 • Długość – wynosi ona na ogół od 100 do 200 mm. Czasem jednak śruba znajduje się w miejscu bardzo wąskim i wówczas trzeba sięgnąć po krótsze narzędzie.
 • Materiał końcówki –  końcówka to bardo ważny element wkrętaka. Może mieć ona różną długość, średnicę bądź twardość. Ta ostatnia cecha jest kluczowa. Najlepszą gęstość mają trzony od 47 HRc do 52 HRc. Duże znaczenie ma też materiał wykonania. Najlepiej sprawdza  się chromowana stal, która opisana jest jako CrV lub chrome vanadium. W praktyce warto sprawdzić czy dana marka posiada stosowne certyfikaty.
 • Budowa – wkrętak składa  się z rączki i trzonu, ale nie każdy zestaw zbudowany jest z takich elementów. Czasem w jego skład wchodzić może tylko jeden szkielet i wiele końcówek. Można je wówczas dowolnie wymieniać.
 • Magnetyzm – coraz więcej wkrętaków posiada końcówkę magnetyczną, która przyciąga elementy magnetyczne. To rozwiązanie znacznie ułatwia pracę.
 • Narzędzia dodatkowe – czasem w trakcie remontów czy wykonywania innych prac przydać się mogą pewne narzędzia dodatkowe. W skład niektórych zestawów wkrętaków wchodzić mogą różne gadżety takie jak magnetyzer, kombinerki czy szczypce. Powinny się one przydać tak naprawdę w każdym gospodarstwie domowym i nie tylko.

Czy warto kupić zestaw wkrętaków?

Podstawowe narzędzia budowlane przydadzą się w każdym gospodarstwie domowym i nie tylko. Dzięki nim wykonać można samodzielnie wiele prac naprawczych i to bez konieczności wzywania pomocy fachowca. Bardzo istotnym elementem wyposażenia przydomowego warsztatu są oczywiście wkrętaki. To dzięki nim można przymocować do ściany półkę, złożyć meble czy wyczyścić ekspres do kawy.

Dobrej klasy wkrętaki powinny przede wszystkim dobrze leżeć w dłoni. Okazuje się, że różnice w wyprofilowaniu trzonka bywają naprawdę kolosalne. Rękojeść powinna być gładka, ale posiadać specjalne gumki antypoślizgowe. Spore znaczenie ma jakość wykonania końcówek. Najlepszym rozwiązaniem jest tutaj wytrzymała stal chromowo-wanadowa, najlepiej hartowana.

Podczas zakupów warto mieć na uwadze też typy zakończeń grotu, które pasują do nacięć łba wkrętu. Najpopularniejsze są końcówki płaskie i krzyżowe, ale dobrze jest mieć także zestaw innych grotów, które przydadzą się np. podczas rozkręcania domowego sprzętu. Okazuje się, że do rozkręcania komputerów potrzebne są np. specjalne wkrętaki.

Popularni producenci zestawów wkrętaków

Sklepy warte uwagi